Jezdecký areál v Lázních Bohdaneč opět ožil

5. 10. 2000 00:00

Autor: Petra Šenová Foto: Petra Šenová Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 3044 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Po delší odmlce se do Lázní Bohdaneč (v polovině minulého roku) opět vrátili sportovní koně. V areálu bývalého jezdeckého klubu zůstalo po odchodu koní startujících za Jezdeckou Společnost Lázně Bohdaneč (spojenou s osobou pana Břízy) prázdno. Delší dobu se nic nedělo a nepoužívané budovy stačily značně zchátrat. V polovině minulého roku se sem opět začali koně postupně vracet a k dnešnímu dni je jich tu ustájených cca 30.

Jde převážně o mladé skokové sportovní koně, kteří startují za dva různé oddíly a to: za Stáj Sinus Bříza Praha a za TJJ Pegas Lázně Bohdaneč. Převážná většina těchto koní se objevuje na parkurových kolbištích s Pavlem Vachutkou v sedle (ten předtím působil v Mohelnici), s některými startuje Lucie Pomichálková. Tu jsme mohli vidět v sedle koní Monty Onduline a Roana Onduline.

Letošní sezóna se Bohdanečským opravdu vydařila.

Z čtyřletých koní se kvalifikovali do finále KMK tři: Lawred (TJJ Pegas), pro zranění nestartoval, Barchat (Stáj Sinus Bříza), který v této soutěži zvítězil a Cit - A (TJJ Pegas).

Z pětiletých koní si vyskákal kvalifikaci do finále KMK Calandro (Stáj Sinus Bříza), který skončil sedmém místě.

Z šestiletých se do boje o celkové prvenství v KMK prodrali také tři: Diget (TJJ Pegas), který byl v době konání finále již prodán do SRN, Lugana (TJJ Pegas, maj. Ing. Michal Haščyn), která obsadila druhé místo a Calettano (Stáj Sinus Bříza), který se umístil na pěkném pátém místě.

Z dalších koní bych ještě ráda připomněla Songa (7 let, Stáj Sinus Bříza), který úspěšně startuje v soutěžích stupně S, ST a Racquel (14 let, TJJ Pegas Lázně Bohdaneč) vítězku Velké Ceny Města Brna a účastnici CSIO Poděbrady.

V loňském roce se Pavlovi Vachutkovi podařilo zorganizovat v Bohdanči soustředění s trenérem P. Blahem, kterého se zúčastnila naše jezdecká špička, skokové závody a koncem jezdecké sezóny navázat na tradiční rozloučení s jezdeckou sezónu, která pořádal již dříve v Mohelnici. Také otevřel v areálu prodejnu jezdeckých potřeb, která má otevřeno téměř nepřetržitě.

V letošním roce nezůstává pozadu. Opět se v Bohdanči závodilo o Cenu firmy ONDULINE a příznivci zábavy se opět mohou těšit na rozloučení s jezdeckou sezónou, které je plné netradičních soutěží (např. skok mohutnosti bez sedel).

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: