Jezdecké hry a tradice

 • iDNES.cz Při návštěvě belgického přímořského letoviska Oostduinkerke můžete u pobřeží zahlédnout muže na koních a pláštěnkách, kteří se zde věnují dnes již unikátnímu lovu krevet. Od prosince 2013 je tento způsob lovu dokonce zapsán na seznamu UNESCO o nehmotném dědictví lidstva.

  Autor: Bohumil Brejžek Jezdecké hry a tradice Přečteno: 660x

 • „Budeme ho opatrovat jak oko v hlavě, abe mu nikdo nezkřevil ani vlásek na hlavě,“ umlouvají zatím oba ogaři v krojích hospodáře před statkem. Ten i se selkou očekával královské vyjednávače za dubovým stolem.

  Autor: Richard Grégr Jezdecké hry a tradice Přečteno: 1547x

 • iDNES.cz Ještě nikdy se v Praze nic podobného neodehrálo. Na tradičních Svatojánských slavnostech, pořádaných v polovině května na oslavu českého světce Jana Nepomuckého, nebude chybět slavná Jízda králů. Tradici zapsanou v kulturním dědictví UNESCO tak uvidí tisíce lidí. Na oslavy se sjíždějí z celého světa.

  Autor: Jana Fuksová Jezdecké hry a tradice Přečteno: 4011x

 • Tradiční Jízda králů projela Hlukem

  9. 07. 2014 07:00 − Zveřejněn před 1896 dny

  Hluk – Hlukem na Uherskohradišťsku projela tradiční Jízda králů. Starý folklorní zvyk připomíná útěk uherského krále Matyáše Korvína před Jiřím z Poděbrad. Pestrobarevné krojované přehlídce přihlížely tisíce návštěvníků z širokého okolí. Jízda se konala poprvé od zápisu tohoto lidového obyčeje na seznam UNESCO. V Hluku se totiž jezdí jednou za...

  Autor: /ama/ ČT24 Jezdecké hry a tradice Přečteno: 2975x

 • Koně ve znamení folklóru

  27. 05. 2014 17:00 − Zveřejněn před 1939 dny

  Počúvajte horní, dolní, domácí aj přespolní... Originální, jedinečná folklorní podívaná se koná v neopakovatelném podání na několika místech České republiky. Pojďte se s námi podívat na akci, která je od listopadu 2011 zapsána na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO a koně v ní hrají důležitou úlohu. Co je to za událost opředenou mnoha mýty?

  Autor: Jana Fatenova Jezdecké hry a tradice Přečteno: 5042x

 • Kroměřížské dožínky obrazem

  30. 08. 2013 07:00 − Zveřejněn před 2209 dny

  Dožínky v Kroměříži O víkendu 23.-24. srpna se v Kroměříži konal sedmý ročník Dožínek Zlínského kraje a my vám nyní přinášíme z této akce fotografie se spoustou krásně vyšňořených koní.

  Autor: Jana Fatenova Jezdecké hry a tradice Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 6092x

 • Máme krále poctivého, ujišťovali krojovaní v Manerově

  29. 05. 2013 18:00 − Zveřejněn před 2302 dny

  Deník.cz Manerov – „Máme krála chudobnýho, ale zato poctivýho!" ujišťuje krojovaný muž na koni ověšeném pestrými pentlemi kolem stojící lidi. O jakého krále jde? To se v Manerově rozhodli vzkřísit prastarý zvyk, který měl pravděpodobně v dávných dobách zaručovat dobrou sklizeň.

  Autor: Markéta Forró Jezdecké hry a tradice Přečteno: 3460x

1 2 3 4

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: