Jezdecké hry a tradice

 • iROZHLAS Na Blízkém východě je nejrozšířenějším sportem fotbal. Jsou tu však i další, k nimž potřebujete pomůcky jako olivový olej, živou kozu, ochočeného sokola nebo nejkrásnějšího velblouda v celé poušti.

  Autor: Gita Zbavitelová Jezdecké hry a tradice Přečteno: 149x

 • iDNES.cz Při návštěvě belgického přímořského letoviska Oostduinkerke můžete u pobřeží zahlédnout muže na koních a pláštěnkách, kteří se zde věnují dnes již unikátnímu lovu krevet. Od prosince 2013 je tento způsob lovu dokonce zapsán na seznamu UNESCO o nehmotném dědictví lidstva.

  Autor: Bohumil Brejžek Jezdecké hry a tradice Přečteno: 696x

 • „Budeme ho opatrovat jak oko v hlavě, abe mu nikdo nezkřevil ani vlásek na hlavě,“ umlouvají zatím oba ogaři v krojích hospodáře před statkem. Ten i se selkou očekával královské vyjednávače za dubovým stolem.

  Autor: Richard Grégr Jezdecké hry a tradice Přečteno: 1591x

 • iDNES.cz Ještě nikdy se v Praze nic podobného neodehrálo. Na tradičních Svatojánských slavnostech, pořádaných v polovině května na oslavu českého světce Jana Nepomuckého, nebude chybět slavná Jízda králů. Tradici zapsanou v kulturním dědictví UNESCO tak uvidí tisíce lidí. Na oslavy se sjíždějí z celého světa.

  Autor: Jana Fuksová Jezdecké hry a tradice Přečteno: 4039x

 • Tradiční Jízda králů projela Hlukem

  9. 07. 2014 07:00 − Zveřejněn před 1959 dny

  Hluk – Hlukem na Uherskohradišťsku projela tradiční Jízda králů. Starý folklorní zvyk připomíná útěk uherského krále Matyáše Korvína před Jiřím z Poděbrad. Pestrobarevné krojované přehlídce přihlížely tisíce návštěvníků z širokého okolí. Jízda se konala poprvé od zápisu tohoto lidového obyčeje na seznam UNESCO. V Hluku se totiž jezdí jednou za...

  Autor: /ama/ ČT24 Jezdecké hry a tradice Přečteno: 3010x

 • Koně ve znamení folklóru

  27. 05. 2014 17:00 − Zveřejněn před 2002 dny

  Počúvajte horní, dolní, domácí aj přespolní... Originální, jedinečná folklorní podívaná se koná v neopakovatelném podání na několika místech České republiky. Pojďte se s námi podívat na akci, která je od listopadu 2011 zapsána na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO a koně v ní hrají důležitou úlohu. Co je to za událost opředenou mnoha mýty?

  Autor: Jana Fatenova Jezdecké hry a tradice Přečteno: 5081x

 • Kroměřížské dožínky obrazem

  30. 08. 2013 07:00 − Zveřejněn před 2272 dny

  Dožínky v Kroměříži O víkendu 23.-24. srpna se v Kroměříži konal sedmý ročník Dožínek Zlínského kraje a my vám nyní přinášíme z této akce fotografie se spoustou krásně vyšňořených koní.

  Autor: Jana Fatenova Jezdecké hry a tradice Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 6130x

1 2 3 4

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: