Jaké bylo setkání chovatelů a přátel koní PRE

18. 03. 2020 15:00

Obrázky: 5

Autor: Lucie Pešková Foto: Renáta Kolářová Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 1656 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ani déšť, ani vítr a dokonce ani sníh nezabrání koním Pura Raza Espaňola zazářit v celé své kráse. Tak by se dalo popsat sobotní Setkání chovatelů a přátel koní PRE pořádanou na Jítravském Dvorci, ráji španělských koní v Lužických horách.

Na poslední únorový den se Spolek chovatelů a přátel koní PRE rozhodl zorganizovat příjemné setkání všech chovatelů, majitelů, ale i těch, kteří krásu španělských koní obdivují. Pro všechny byl připraven bohatý program na vysoké úrovni a za to patří mimo jiné dík všem zúčastněným.

Program v jezdecké hale byl rozdělen do dvou bloků, které byly od začátku až do konce důkladně propracované. Úvodní slovo patřilo prezidentu Spolku doktoru Janu Sukovi, kterému vděčíme za vedení Spolku po celou dobu jeho fungování, což už v letošním roce je krásných 20 let. V rámci programu v jezdecké hale bylo představeno plemeno PRE v rozmanitých disciplínách. V drezuře předvedla jítravského odchovance hřebce Platon XI jezdkyně Anna Horká a dalším drezurním vystoupením bylo předvedení mladého hřebce Duc Ferrari jezdkyní Vandou Bělinovou.

Petr Vozáb se svým týmem předvedl koně z jítravského chovu v různých typech zápřeže, kdy vrcholem bylo zapřažení do pohádkového šestispřeží.

Všestrannost koní PRE dokazovala i jezdecká ukázka parkurového skákání, kdy se nám představila velmi talentovaná klisna Jasmína IX se svou jezdkyní Michaelou Hažmukovou. Neméně obdivuhodným vystoupením bylo předvedení klasického španělského jezdectví Alta Escuela Veronikou Živnovou a Terezou Smutnou s jejich hřebci Sarmiento II a Guaro. Velmi populární disciplínu Working Equitation nám v komentované ukázce představila Kateřina Pejšmanová s koněm Gallardo CAR.

A věděli jste, že tyto disciplíny můžete jezdit i jako pravá dáma? Že je možné tyto talentované hřebce předvést i pod dámským sedlem, nám ukázala Kamila Rohánková s hřebcem Limonero XLI. Účastnice mistrovství v bezudidlovém ježdění Petra Zemanová se svým valachem Diablem nám dokázala, že i práce ve volnosti a jízda bez sedla a uzdečky může být skvělou show.

Odpoledne poté patřilo setkání užšího kruhu chovatelů pro prodiskutování situace chovu koní PRE v ČR a možnostech dalšího rozvoje fungování Spolku a podpory chovatelů. Na novinky se můžete těšit již v blízké době.

Velký dík patří všem, kteří akci podpořili svojí účastí a podporou jakýmkoliv způsobem. Největší poděkování a obdiv však patří Jítravskému dvorci za uspořádání této krásné události, za kterou stálo obrovské množství práce a organizace, která fungovala na jedničku. A dokážete si představit krásnější místo pro obdivování krásy koní PRE než tento ráj v Lužických horách, který lahodí oku i duši?

Hledáte ještě místo krásnou dovolenou? Chcete si prohlédnout prostředí chovu koní PRE? Podívejte se na stránky Jítravského dvorce.

Fotogalerii z celé akce naleznete zde

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: