Jak se obyčejná holka stala mistryní Evropy mládeže

23. 11. 2018 14:00

Obrázky: 2

Autor: Radka Křivánková Foto: Fitmin.cz Rubrika: Western & Rodeo Zdroj: Vimcimkrmim.cz Počet přečtení: 1355 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Westernové ježdění jako moderní sportovní disciplína nepatří jenom kovbojům. V této disciplíně mohou sklízet úspěchy i zástupkyně něžného pohlaví. Důkazem je Denisa Grimová, kterou tuto sobotu na Galavečeru WRC ČR čeká slavnostní předání několika prestižních titulů.

Od anglického stylu k westernu

Denisa Grimová začínala anglickým stylem, ale brzy přesedlala k westernovému ježdění. I ve westernovém ježdění vyniká ladnost a elegance, vlastnosti Denise vlastní. K nim tato mladičká studentka žijící na farmě na okraji Vysokého Mýta přidává i dokonalou techniku provedení a perfektní styl, který diváky přivádí až k úžasu. Přidá-li se skvělá souhra jezdkyně a koně, výsledkem jsou tituly, které Denisa houfně sklízí. A to sama sebe označuje jako obyčejnou holku.

První tituly získala Denisa na Mistrovství ČR mládeže poté, co složila v roce 2014 se svým koněm Vendy westernovou licenci. V roce 2016 se stala 2. vícemistryní ČR Hunter Under Saddle, v roce 2017 se pak v této disciplíně stala mistryní ČR. S koněm TT Moondance, který se stal společníkem Denisy až letos, se stihla stát Mistryní Evropy mládeže a také partnerem českého výrobce krmiv značky Fitmin.

Úspěšná sezóna 2018

O tom, že je Denisa Grimová úspěšná westernová jezdkyně, není pochyb. Svědčí o tom i tituly z letošní sezóny, kdy se stala mistrem ČR Hunt Seat Equitation nebo vícemistrem ČR Hunter Under Saddle. Tím však její sezóna zdaleka neskončila. V říjnu ve Zduchovicích u Příbrami na Mistrovství Evropy koní Appaloosa své úspěšné westernové tažení završila tituly vicemistra, mistra ČR WRC 2018 a dvojnásobného Championa ČR WRC 2018. Posbírala celkem deset titulů mistryně Evropy.

Nyní je čas se z těchto titulů náležitě radovat a především je slavnostně převzít. Slavnostní galavečer, který každoročně připravuje Prezidium WRC ČR, proběhne 24. 11. od 17 hodin. Mistři a šampioni jezdeckého spolku v ČR se tentokrát nepotkají na závodním kolbišti, ale v interhotelu Moskva ve Zlíně. Vedle titulů je čekají i hmotné ceny nebo losování o sedlo. Večerem budou provázet moderátoři Roman Vojtek a Petra Vraspírová.

Více o akci na oficiálním webu WRC.cz.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: