Jak řešit tržnou ránu?

24. 10. 2017 06:00

Obrázky: 6

Autor: Tým Contipro Foto: archiv Contipro a.s. Rubrika: PR článek Počet přečtení: 4474 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Asi každý zná situaci, kdy se jeho kůň zraní. Přijde to znenadání a vy musíte ihned řešit vzniklý problém. Náš partner Contipro a.s. by se rád podělil o příběh, který přišel od zákazníků z Německa. Dobrá práce, že?

Popis případu

Osmiletý valach si přivodil tržnou ránu v oblasti antebranchia hrudní končetiny. Po pěti dnech byl pacient přiveden na kliniku s nehojící se, silně secernující ranou o velikosti 35 x 50 cm. Revize ukázala poškození a ztrátu kůže, podkoží a laterální svaloviny a v ráně byly přítomny mnohočetné kapsy obsahující serózní až hnisavý výpotek s vysráženou masou fibrinu.

Léčba

Po důkladném débridementu byl na vnitřní plochu kapes a obnaženou svalovinu aplikován Anigran. Převazy a ošetření Anigranem probíhaly denně. Pátý den byla chirurgicky odstraněna nekrotická tkáň, na vytvořenou zdravou granulační tkáň byl aplikován Anigran a rána byla ponechána k hojení bez obvazu. V následujících dnech došlo k rychlému potlačení infekce, zintenzivnění granulace a tvorbě epiteliálního lemu. Již jedenáctý den bylo zranění překryto kvalitní granulací a pacient mohl být propuštěn do domácího ošetřování. Po 6 týdnech se rána zcela zhojila a valach byl bez omezení vrácen ke svému původnímu využití.

Obr. 1 - zahájení léčby přípravkem Anigran®, vyčištění pět dní staré rány

 

Obr. 2 - třetí den terapie přípravkem Anigran®, progrese svalové nekrózy


Obr. 3 - pátý den terapie přípravkem Anigran®, chirurgická revize rány


Obr. 4 - sedmý den terapie přípravkem Anigran®, kvalitní granulaceObr. 5 - jedenáctý den terapie přípravkem Anigran®, předání do domácího ošetřování


Diskuze

Anigran byl aplikován na ránu s hlubokým poškozením svaloviny. Po nezbytné chirurgické revizi rychle nastoupila tvorba kvalitní granulační tkáně, epitelizačního lemu, kontrakce a přestavby rány. Anigran výrazně podporuje jednotlivé fáze hojení ran, především v počáteční etapě.

Síla kyseliny hyaluronové a jódu

Anigran je veterinární přípravek určený pro ošetřování komplikovaných ran u zvířat. Majitelé ho zvolili, protože se výborně uplatňuje při ošetřování traumatických ran, které jsou ohroženy komplikacemi. Je úspěšně využíván k hojení poranění distální části končetin koní, které se problematicky hojí. Účinek Anigranu je založen na synergickém efektu působení kyseliny hyaluronové a jódového komplexu v ráně.

I naši čtenáři měli možnost vyhrát a použít Anigran: Výsledky soutěže s Anigranem: jak léčil - a vyléčil

Proč pomáhá?

Kyselina hyaluronová je přírodní polysacharid, který je přirozenou součástí kožních tkání a je jednou z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Díky vysoké afinitě HA k vodě dochází k nasávání tekutin a růstových faktorů z okolí rány, které se tímto v ráně koncentrují a pozitivně ovlivňují proces hojení. Dále HA vytváří vhodné prostředí pro množení buněk a podporuje jejich proliferaci. Kyselina hyaluronová vytváří v ráně přirozené vlhké prostředí a zabraňuje přisychání obvazu na ránu.

Jodový komplex chrání kyselinu hyaluronovou před mikrobiálním rozkladem, tím zároveň brání rozvoji infekce v ráně.

Anigran účinným způsobem podporuje granulaci a epitelizaci ran, eliminuje riziko rozvoje infekce a snižuje tvorbu hypertrofických jizev.


 Contipro a. s.

561 02 Dolní Dobrouč 401
Tel.: +420 465 519 530
E-mail: info@contipro.com

Contipro a. s. se již více než dvacet let zabývá výzkumem, vývojem a biotechnologickou výrobou aktivních látek pro kosmetický a farmaceutický průmysl. Díky vynikající kvalitě produkce a rozsáhlému výzkumnému zázemí patří mezi přední světové výrobce kyseliny hyaluronové a z ní odvozených aplikací.
Výzkumné aktivity laboratoří Contipra se mimo jiné zaměřují na hyaluronan, tkáňové inženýrství s přesahem do regenerativní medicíny, na hojení ran, vývoj nosičů pro cílenou distribuci látek a na stárnutí pokožky.

Česká společnost Contipro a. s. je výrobcem veterinárních produktů značky Aktivní zvíře.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: