Jak dopadli naši vytrvalci na MS juniorů a mladých jezdců

28. 07. 2013 20:00

Autor: Vladimíra Šebková Spoluautoři: Michaela Litovová Rubrika: Vytrvalost Počet přečtení: 3241 Počet komentářů: 1 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

AKTUALIZACE 28. 7.: Češky potvrdily vysokou úroveň české vytrvalosti // Již zítra, 27. 7. 2013, se pětice českých juniorek postaví na start Mistrovství světa juniorů a mladých jezdců 2013, které se bude konat v Tarbes, městečku na jihu Francie, v podhůří Pyrenejí.

AKTUALIZACE 28. 7.

České juniorky na MS juniorů ve vytrvalosti ve francouzském Tarbes potvrdily vysokou úroveň české vytrvalosti. A to jak v individuální soutěži, tak v soutěži teamů.

Nejlepším umístěním se blýskla Kristina Zahálková, která sedlala Ahmeda (2násobný mistr republiky seniorů), která skončila na 33. místě, na 43. Natálie Terberová s Joulikem de Villeneuve a 45. Karolína Pflugová s Karsenem 1. Bohužel dalším dvěma - Luise Kopecké a Tereze Hrubé se náročnou trať nepodařilo dokončit.

V teamech pak české reprezentantky obsadily 7. místo - z vítězství se radovali Francouzi, a dále následovali Belgičané, Španělé, Malajci, Katar a Brazilci. V teamové soutěži naopak neuspěli velmi silní Angličané, Američané, Portugalci, Italové či jezdci ze Spojených Arabských Emirátů.

Je potřeba zdůraznit, že většina českých juniorek sedlala koně českého chovu, převážně shagya araby. Výjimkou je z Francie dovezený Joulik de Villeneuve. Všichni koně jsou trénováni českými trenéry, a to buď dívkami samými nebo rodinnými příslušníky či přáteli (seniorskými reprezentanty).

Doufáme, že se senioři v Mostě nenechají zahanbit.


Trať dlouhá 120 km je rozdělena do 4 různých etap.

Reprezentovat nás budou:

 • Tereza Hrubá / Wint
 • Luisa Kopecká / Böjuss
 • Karolína Pflugová / Karsen 1
 • Natálie Terberová / Joulik de Villeneuve
 • Kristýna Zahálková / Ahmed

Všichni účastníci dorazili do Tarbes v pořádku, kvůli horkému počasí, které panuje v celé západní Evropě, se převoz koní (1800 km) konal především v noci.

Dnes všech 5 českých koní prošlo úspěšně veterinou a je připraveno na zítřejší náročný závod.

Držíme palce!

Stránky šampionátu: www.endurance-equestre65.com/en/home

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Tamtam

  super

  22:21 - 28. 07. 2013

  skvělá zpráva a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší malé zemičky.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: