III. kvalifikaci na Velkou pardubickou ukořistil No Time To Lose

21. 08. 2018 07:00

Obrázky: 18

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 996 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Po letní přestávce se opět na dostihovém závodišti v Pardubicích roztočil kolotoč kvalifikací na 128. Velkou pardubickou. A i přes horké počasí se na start postavil vítěz loňské Velké pardubické No Time To Lose. Kromě samotné kvalifikace bylo k vidění dalších sedm dostihů.

Prvním dostihem byla Cena podporovaná společností Agrovenkov o.p.s (proutky, IV. kat, 3200 m, pro 3leté koně). Ihned po startu přešel do vedení Lock Ness, který si vybudoval značný náskok. Za ním se seřadila dvojice Flashpoint a Sue Prancealot. V závěrečných fázích dostihu se na vedoucího Lock Ness začali ostatní dotahovat a v cílové rovině pro něj zbylo pouze páté místo. Pro vítězství si doběhl Kominik (ž. Pavel Složil ml., tr. Vocásková Helena, Dr. Charvát) před Lianel, Focolat du Large a Natiqua.

Kominik

Také druhý dostih se odehrál přes proutěné skoky. Jednalo se o Cenu za podpory Hockey clubu Dynamo Pardubice a.s. - Memoriál Zbyňka Kusého. V tomto dostihu se poprvé za odpoledne představil žokej Leighton Aspell, dvojnásobný vítěz Velké národní steeplechase z let 2014-2015.

A právě Aspell v sedle Meny Bay se vydali po startu do čela, které následoval Fantasticadventure a Dzinfizz. Před náběhem do cílové roviny se na první místo dostal Sundara společně s Amadeonem (ž. Sertash Ferhanov, tr. Vocásková Helena, Stanislav Chudáček), který v cílové rovině lehce přešel přes druhého Sundaru a zvítězil. Třetí dokončila Meny Bay před Finále a Masha.

Amadeon

Nejvíce obsazený dostih byla Cena společnosti Stafi - Finalizace staveb, s.r.o (Stchcc, IV. kat, 4 300 m, pro 5leté a starší koně). Na startu se sešlo celkem osmnáct koní. Po startu se do čela vydal Valtz před Libertin a Canton. Přibližně v půlce dostihu došlo na čele ke změně, kdy se tempa ujal Beslan před Notalert. Po výběhu na travnatý ovál se na první místo dostal Lombargini (ž. Jan Faltejsek, tr. Popelka Stanislav, EŽ Praha), který zvítězil i přes nebezpečně se přibližujícího Stigrise. Třetí dokončil Kaiserwalzer před Libertin a Rui Faleiro.

Lombargini

Do Ceny Chovservis a.s., Hradec Králové (Stchcc, III. kat, 4 200 m, pro 4leté a starší koně) nejlépe odstartoval Fly Filo Fly, který určoval tempo téměř celý dostih, ale v cílové rovině se musel sklonit před lepším Mr. Spex (ž. Josef Bartoš, tr. Urbánek Luboš, Lokotrans). Třetí dokončil Father Paulo před Mansur a Mintaka.

Mr.Spex

Jedním z vrcholů sobotního odpoledne byla Cena Peruána (Stchcc, II. kat, 5 200 m, pro 5leté a starší koně). Zde roli favorita potvrdil Zarif (ž. Josef Bartoš, tr. Váňa st. Josef, Köi Dent) i přes pasivnější začátek a dotírajícího Vernoise v cílové rovině, který si nakonec doběhl pro druhé místo. Třetí dokončil Mahony před Dulcar de Sivola a Templář, který se staral o tempo v průběhu dostihu.

Zarif

Šestým dostihem byla Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s. - III. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Silnou trojici koní poslal do dostihu trenér Váňa, loňského vítěze Velké pardubické No Time To Lose, kterému sekundovali Buonarroti a Theophilos. Překvapit mohla také Izynka či veterán Kasim.

Po startu se jako první vydal na trať Artistmontot před Buonarroti. V průběhu dostihu se na vedoucí pozice dotáhli Eldorado a Kasim. Naopak příliš nestíhal Mileryt. V závěrečných fázích dostihu, na Velkém anglickém skoku vybočila Izynka a o dva skoky později spadl Buonarroti. Poslední skok skákal na vedoucí pozici Theophilos, ale za ním již roztáčel svůj finiš No Time To Lose (ž. Jan Kratochvíl, tr. Váňa st. Josef, DS Paragan) a několik metrů před cílem se dostal před nakonec druhého Theophilose. Třetí dokončil se ztrátou Eldorado před Kasimem a Artistmontotem. Dostih ještě dokončil Mileryt. Izynka, Buonarroti, Sisi Merble a Val de Guey dostih nedokončili.

No Time To Lose

Cena města Pardubic - Cena Registany (Stchcc, II. kat, 4 200 m, pro 4leté a starší koně) byl dostih určen pouze pro klisny. Na vedoucí pozici se téměř po celý kurz pohybovala Waikita před Tanja. Na travnatém oválu před cílovou rovinou se do čela dostala Sinndarka (ž. Josef Bartoš, tr. Hrudka ml. Jaromír, H&H J. Hrudka) a s přehledem zvítězila před Rozina, Vivienne of Gracie, Dunáta a Apas Rocka.

Sinndarka

V posledním dostihu odpoledne, v Ceně Dostihového spolku a.s. (Stchcc, IV. kat, 3 400 m, pro 5leté a starší koně), si pro vítězství doběhl Imphal (ž. Jiří Kousek, tr. Popelka Stanislav, Quartis - Zámecký vrch) před Sottovento, Lincoln, Achsar a Thirteen Diamonds.

Imphal

Další dostihový program v Pardubicích bude 8. září, kdy se poběží poslední kvalifikace na Velkou pardubickou.

Přehled přihlášených a kvalifikovaných koní je k dispozici ZDE.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: