II. předvýběr hřebců do plemenitby PK ČT 2019

4. 03. 2019 20:00

Obrázky: 3

Autor: Martina Cerhová Foto: Votavová Šárka Rubrika: Plemeníci Počet přečtení: 851 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 23.-24. 2. 2019 se v ESC Olomouc konal II. předvýběr hřebců do plemenitby PK českého teplokrevníka a zároveň výběr starších hřebců do PK ČT. A přihlášená kolekce hřebců byla skutečně početná: 14 mladých hřebců a 9 starších hřebců.

STARŠÍ HŘEBCI

Jako první si výsledky vyslechli starší hřebci. Komise udělila licentaci všem předvedeným hřebcům, k některým ovšem s výhradami. Nutno podotknout, že komise byla ohledně svých výhrad naprosto otevřená.

 • 2595 Noowanda Semilly (Diamant de Semilly – Quidam de Revel), bez výhrad
 • Flipper Sun (Flipper d’Elle – Narcos II), výhrady komise: rezervy ve fundamentu, v osách předních končetin
 • 2495 Firestone (Glock’s Johnson TN – Florencio I), bez výhrad, hřebec korektního exteriéru
 • Global Champion TN (Calvaro Z – Heartbreaker), výhrady komise: starší typ sportovního koně, rezervy ve fundamentu hrudních končetin
 • He’s Blue (Mr. Blue – Heartbreaker), bez výhrad
 • San Schufro (Sandro Hit – Blue Hors Don Schufro), výhrady komise: na první pohled žádné exteriérové nedostatky, ale nekorektní skus
 • Tallmann TN (Toulon – Colman), žádné výhrady
 • 6179 Age of Jape (POL) (Jape (USA) – Belmez (USA)), žádné výhrady
 • Charles Blue (Chacco-Blue – Carrico), žádné výhrady

CAREBIS PREFEROVANÝM HŘEBCEM PK ČT

Devítiletý hannoverský hřebec 2076 Carebis (Calido - Rebel Z I) je preferovaným plemeníkem pro PK ČT v roce 2019. Pro členy SCHČT tak bude k dispozici za zvýhodněný připouštěcí poplatek 5 000 Kč.
Carebise všichni velmi dobře známe z parkurových závodů – dosáhl vlastní výkonnosti T* (145) a je zároveň 30. nejlepším skokovým koněm ČR za rok 2018.

MLADÍ HŘEBCI

Prémii získal hřebec LAMAZE TN (Grandorado TN – Carthago – Stakkato), který tak bude chovatelům k dispozici již v tomto roce. Komise vyzdvihla jeho enormní skokové schopnosti, sílu odrazu a velmi dobrou mechaniku pohybu. Hřebec je v pronájmu Zemský hřebčinec Písek s p o.


Předvybráni byli rovněž následující hřebci:

 • Shiny Air II (o: Sir Donnerhall I, m: Com Airline po Contender, OLD) v majetku Luboše Kozáka ml.
 • 90/393 Ares (2997 Aristo Z, m: 69/709 Verisa po 2742 Faraday, ČT) z chovu Josefa Holáška a v majetku Petry Vitáskové
 • 1/311 Artuš z Branského doubí (o: 1942 Warness ZH, m: Obora’s Almera po Apoleon Timpex, ČT) z chovu Ing. Jakuba Štěrby a v majetku ZH Písek s.p.o.
 • 91/374 Chaming Gangster (o: 2049 Go-On T.S., m: Chaming Rose po 905 Carismo, ČT) z chovu Ing. Velachové a v majetku ZH Písek s.p.o.
 • 91/284 Volis (o: 996 Volonter-T, m: Delice du Friou po Ugano Sitte, ČT) chovatel a majitel: Zdeněk Hrnčíř
 • Corcento (o: Cornet Obolensky, m: Carmen po Cento, hann.) v majetku Stáje Mustang

S ohledem na skutečnost, kolik starších hřebců prošlo licentací, není možné je všechny smysluplně blíže představit v jednom článku. Představovat si je proto budeme postupně, stejně jako preferovaného hřebce pro rok 2019 Carebise a prémiovaného Lamaze TN.

Hřebce He’s Blue (Mr. Blue – Heartbreaker) a San Schufro (Sandro Hit – Blue Hors Don Schufro) jsme si již představili v článku o nových plemenících stáje Hapax (zde).

Záznam (pouze dění v hale) je možné zhlédnout zde: https://youtu.be/tHGnHJFlAXc

Bohatou fotogalerii Šárky Votavové si můžete prohlédnout zde:

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: