I. kvalifikace na Velkou pardubickou a double pro trenéra Váňu

1. 06. 2017 20:00

Obrázky: 20

Autor: Monika Suchankova Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 2487 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dostihové brány na závodišti v Pardubicích se otevřely i poslední víkend v květnu, kde bylo na programu celkem osm dostihů. Hlavním tahákem byla první kvalifikace na 127. Velkou pardubickou, na jejímž startu se objevil i loňský vítěz samotné Velké pardubické.

První dostih, který byl odstartován ve 13 hodin, nesl název Cena vítězů Velké pardubické (III. kat, 3 200 m, pro 4leté a starší koně) a jako jediný se odehrál přes proutěné skoky. Ihned po startu přešel do čela Veni Vidi Vici, kterého následovali především Romane Conti a později i Wicker Stone. Ačkoli byl Veni Vidi Vici (ž. Dušan Andrés, tr. Žalud Roman, DC Zámrsk MUDr. Bruna) od startu ve vedení, v cílové rovině ještě zvládl navýšit svůj náskok a lehce zvítězit. Druhý doběhl Krösus před pěkně finišujícím Dusigrosz. Čtvrté místo zbylo na Wicker Stone před Romane Conti.

Veni Vidi Vici

V Ceně dne dopravy ČR/Dopravní festival 2017 - pocta Janu Kašparovi (Stchcc, V. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně) se po startu na trať vydala jako první Adana, která se na čele pohybovala až do závěrečné fáze dostihu, ale poté se začala propadat. Naopak do čela vyrazil Modřín (ž. Marcel Novák. tr. Junková Jana, EŽ Praha), který lehce zvítězil před druhým Maximus, Jonathan, Ready For Bond a Adana.

Modřín

Ve třetím dostihu, Ceně služeb města Pardubic (Stchcc, III. kat, 3 400 m, pro 5leté a starší koně), se na čele po staru objevil Lord Jagmin. Toho ale po chvíli vystřídal Usockem (ž. Kevin Guignon, tr. Vítek Pavel, P.Pailhes- Vítek), který vydržel na čele až do cílové roviny a pouze si pohlídal náskok. Naopak se strhl boj o druhé místo, které nakonec získal Lord Jagmin před Stigris, Gibb's Beach a Rideri Cross.

Usockem

Do Ceny společnosti Auto In, s.r.o. (Stchcc, IV. kat, 3 400 m, pro 4leté koně) nejlépe odstartoval Dodo Dancer, který také většinu dostihu odvodil. V závěrečných fázích dostihu, před náběhem na travnatý ovál, se do čela propracoval Medic, následovaný Koenigin Mum (ž. Patrik Boekhout, tr. Váňa st. Josef, Gestüt Elsetal), která v cílové rovině předvedla své tradiční zrychlení a zvítězila. Za druhým Medicem doběhl třetí Turoni před Loretis a Changing Guard. Pro vítězného Patrika Boekhouta to bylo první vítězství.

Koenigin Mum

Až na třetí pokus se povedla odstartovat Cena Arnošta z Pardubic (Stchcc, IV. kat, 4 700 m, pro 5leté a starší koně). Do čela se vydal jako první Kindly Boy před Saint Malo, kterého přibližně v půli dostihu vystřídali Pyšný Páv a především Četař (ž. Martin Liška, tr. Junková Jana, EŽ Praha), který si nakonec doběhl pro vítězství. Druhý dokončil Pyšný Páv před Kindly Boy, Gauner Danon a Quatiki.

Četař

Šestým dostihem byla již Velká cena města Pardubic - XXV. ročník - I. kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Mezi favority patřil především loňský vítěz Velké pardubické Charme Look, který měl v sedle opět Jana Faltejska. Zvědavost se také upírala směrem k Nikasovi, který na jaře změnil trenéra, když přešel k panu Čestmíru Olehlovi. Rovnou trojici koní, Zarif, Rabbit Hawk Wing a No Time To Lose, poslal do dostihu Josef Váňa.

Chvíli po startu přešel do čela Charme Look, za kterým se seřadili především Kasim a Ter Mill. A právě ten se ve druhé půlce dostihu přetahoval společně s Charme Lookem na čele. Avšak v závěrečné fázi dostihu, na Velkém anglickém skoku, měl Ter Mill i Charme Look obrovské problémy. Ter Mill se pouze propadl ke konci startovního pole, ale Charme Look už pokračoval bez jezdce. Na čele se proto objevila trojice Kasim, Reaper a především Zarif (ž. Josef Bartoš, tr. Váňa st. Josef, Köi Dent), který v cílové rovině uhájil vítězství před dalším svěrencem trenéra Váni, No Time To Lose. Třetí dokončil Reaper před Kasim, Eldorado, Nikas, Mauglí, Sixtyseven a Ter Mill. Hegnus, Vive Paolo, Modena, Puntarenas, Charme Look, Rabbit Hawk Wing a Universe Of Gracie dostih nedokončili.

Zarif

Do Ceny podporované společností České dráhy, a.s. (Stch, IV. kat, 3 900 m, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartoval Boisblanc. Na protilehlé rovince se k čelu přiblížil Aztek (ž. Josef Bartoš, tr. Váňa Tomáš, Dr. Charvát), který v cíli předvedl svoji rovinovou třídu a jistě zvítězil před Amadeus, Boisblanc, Bouba Loup a Sorbon.

Aztek

Posledním dostihem odpoledne byla Cena Dostihového spolku a.s. (Stchcc, V. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně). Po startu se ihned do čela vydal Vinson Hill, naopak startovní pole uzavíral Sígr (ž. Jan Odložil, tr. Odložil Pavel, Stáj Dopa-Odložil), který se v průběhu dostihu propracovával dopředu a před náběhem do cílové roviny měl již několik délek náskok. Druhý dokončil Vinson Hill před Trivero a La Milla.

Sígr

Dalším programem na dostihovém závodišti bude Zlatý pohár Předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, který se poběží 10. června 2017.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: