Hřebci irského coba byla odebrána licence kvůli zfalšovanému certifikátu

6. 02. 2018 14:00

Autor: EQCH redakce Rubrika: Chov koní Zdroj: Irish Cob the Czech Republic Počet přečtení: 1006 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Svaz irského coba v České republice upozorňuje všechny majitele klisen o odebrání licence hřebci IC Angelo von Grafschafter Tinkerhof z důvodu zfalšování certifikátu výsledku testu PSSM1 tohoto hřebce.

PSSM (polysacharidová myopatie) je dědičná choroba charakterizovaná abnormálním nahromaděním glykogenu a jeho zvláštní patologické formy ve svalových vláknech. Projevuje se jako zatuhnutí svalů, případně se postižené zvíře úplně odmítá hýbat, nebo ulehne.

Hřebci Angelo von Grafschafter Tinkerhof byla odebrána licence, jeho majitelka, paní Kristýna Sejpková (statek Vrbice) zfalšovala certifikát výsledku testu PSSM1 tohoto hřebce. Zároveň informujeme, že tento hřebec již nevlastní licenci k plemenitbě.

Žádáme všechny majitele klisen, které jsou tímto hřebcem připuštěné, aby neprodleně kontaktovali vedení ICCR, z.s. (info@irishcob.cz)

Dokumenty (certifikát, rozhodnutí plemenné knihy ICS NL a kárné řízení revizní komise) najdete v příloze na webu ICCR.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: