HORSE STAR - nové pojištění koní

29. 11. 2017 08:00

Obrázky: 4

Autor: tým Horse Star Sponzor: pojištění koní Horse Star Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 3677 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Asi každý koňák v průběhu své aktivní koňské dráhy musel řešit koliku, úraz či trvalé následky zranění koně, mnoho z nás se potkalo i s úhradou nákladů v rámci odpovědnosti majitele koně. A asi se shodneme, že informace k možnosti prevence, tedy pojištění, nejsou na českém trhu příliš dobře prezentované. Nabídku na trhu ovšem letos rozšířilo pojištění Horse Star, které vám vřele doporučujeme k prostudování. A to nejen proto, že Horse Star se nyní zařadilo mezi hrdé partnery EQUICHANNELu a podpoří tak i naše odborné články - děkujeme!

Rizika, spojená s chovem koní a jezdectvím, jsou, pokud se koním aktivně věnujeme, naší každodenní realitou. Možné problémy, které s touto oblastí podnikání a zájmové činnosti souvisí, jsou ale stále ještě poněkud podceňované, přestože řešení vzniklých škodních událostí bývá pro koňáky často i likvidační. Důvodem je mimo jiné i skutečnost, že nabídka vhodně nastavených a komplexních pojištění není rozsáhlá, přehledná a přístup k informacím je omezený. Především v oblasti pojištění zdraví koní a případných léčebných výloh nebylo dosud vhodných možností mnoho. Nyní se ovšem situace mění.

Prvního června letošního roku vstoupilo na trh nové pojištění koní Horse Star, které vzniklo ve spolupráci společnosti GrECo JLT Czech Republic s.r.o. s Kooperativou pojišťovnou, a.s., VIG, holandským partnerem XHI (Excellent Horse Insurance) a pojišťovnou XL Catlin.

Horse Star

www.horsestar.cz

Pojištění je určeno majitelům a chovatelům koní, kteří mají zájem o kompenzaci:

  • nákladů spojených s léčbou koně,
  • ztrát vzniklých v důsledku uhynutí či trvalé invalidity způsobené úrazem nebo náhlou nemocí koně,
  • škod způsobených koněm třetím osobám.

Co může být pojištěno?

Pojištění si klient nastaví vždy dle vlastních potřeb.

Jsou k dispozici následující segmenty, které klient skládá až do komplexního pojištění:

  • náklady na léčbu koně v přímém důsledku jeho nemoci nebo úrazu;

  • náklady na operaci koliky koně včetně souvisejících nákladů na jeho hospitalizaci;

  • uhynutí nebo utracení koně v přímém důsledku jeho náhlého onemocnění či úrazu;

  • uhynutí nebo utracení v přímém důsledku kastrace 1 až 2 roky starého hřebce s normálně vyvinutými pohlavními orgány;

  • trvalá invalidita koně v přímém důsledku jeho nemoci a/nebo úrazu trvale znemožňující užívání koně pro účel uvedený v pojistné smlouvě;

  • neplodnost klisny po porodu či potratu v přímém důsledku úrazu nebo nemoci, pokud před takovým úrazem či nemocí klisna prokazatelně v době trvání pojištění porodila donošené a živé hříbě;

  • odpovědnost za újmu způsobenou koněm.

Na webových stránkách www.horsestar.cz jsou k dispozici kompletní informace k pojištění koní Horse Star, včetně on-line dotazníku s kalkulačkou pojistného. Zájemce si zde může nezávazně spočítat roční pojistné pro jím zvolené varianty a kombinace pojištění.

Rovněž je možné se obrátit na níže uvedené kontakty v případě dotazů, nebo za účelem požadavku nezávazné kalkulace pojistného pro konkrétního koně:

E-mail: horsestar@greco.cz

tel.: +420 601 086 744

Pod článkem jsme vám také připravili souhrn informací a kontaktů v přehledné podobě k tisku na A4. Hodí se například na stájovou nástěnku.

GrECo JLT Czech Republic s.r.o.

Poradenství pro riziko a pojištění

Resslova 956/13

501 01 Hradec Králové

GrECo JLT Czech Republic s.r.o. je zprostředkovatel a poradce pro pojištění standardních i speciálních rizik. Řadí se mezi přední makléře na trhu a společně s významnými světovými makléři tvoří jádro sítě JLT International Network.

Skupina GrECo JLT působí v 16 zemích a zaměstnává na 790 pracovníků v 54 kancelářích. Díky partnerství s JLT International Network jsme schopni poskytovat své služby po celém světě.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: