Horko, bouřka, přeháňky... a Zlatý pohár pro Mustamira

12. 06. 2018 08:00

Obrázky: 18

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 1042 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Příznivci dostihového sportu se sešli v sobotu 9. června na dostihovém závodišti v Pardubicích, kde bylo připraveno celkem osm dostihů, jejichž vrcholem byl Zlatý pohár - Cena Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Prvním dostihem byla Cena proutěnkářů (III. kat, 3 200, pro 4leté a starší koně) a jak již název napovídal, odehrávala se přes proutěné skoky. Po startu se do čela vydala Hayley společně se Sacamiro. Toho po chvíli vystřídal Silver Prince. Přibližně půl kola do cíle se startovní pole lehce roztáhlo a na čelo se k Hayley a Sacamiro přidala také Celeste (ž. Sertash Ferhanov, tr. Bodlák Radim, U krále Matyáše). Ta nakonec měla nejvíce sil a zvítězila před druhým Silver Prince, Hayley, Guillotine Shave a Sonyatta.

Celeste

Do Ceny Dostihového spolku a.s. (Stchcc, IV. kat, 3 400 m, pro 4leté koně) nejlépe odstartovala dvojice Bela Bonita a Sigiriay. Po chvíli je na čele vystřídal Playful Trickster. Naopak startovní pole uzavírala Apas Rocka, která si ale v průběhu dostihu lepšila pozice. Na posledním skoku se z vedoucích pozic neudržel v sedle jezdec Playful Trickster a v tu chvíli měla Apas Rocka (ž. Marcel Novák, tr. Kvapilová Lenka, Nýznerov) volnou cestu k vítězství. Druhý dokončil Čmelák před Bela Bonita, Mintaka a Sigiriya.

Apas Rocka

Poměrně vyrovnané pole odstartovalo do Ceny Univerzity Pardubice (Stchcc, IV. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně). Na čele se střídala především trojice Modena, Renard Argenté a Vernois. V závěrečných fázích se startovní pole lehce roztáhlo a do vedení přešel Vernois. V cílové rovině se k němu začali přibližovat Modena a Smajlík (ž. Ján Mach, MVDr., tr. Bělka Martin, ARTEP), který měl na konci dostihu nejvíce důvodů k úsměvu. Druhý nakonec dokončil pěkně finišující Shegerton před Vernois, Modena a Lipo.

Smajlík

Před čtvrtým dostihem se nad závodištěm zatáhlo, bouřilo a přehnala se dešťová přeháňka. Pršet také začalo v průběhu Ceny společnosti Explosia a.s. (Stchcc, III. kat, 4 000 m, pro 5leté a starší koně). Ale ani déšť nezabránil nejdramatičtějšímu doběhu. Před posledními třemi skoky si mírný náskok vytvořil Stigris. V cílové rovině předvedl nádherný finiš Taj Mahal (ž. Jakub Spáčil, tr. Olehla Čestmír, MVDr., MPL Racing CZ), který poslední skok skákal na páté pozici. Společně s Taj Mahal se ještě "chytl" Sorgenio a Stigrise předstihli těsně před cílovou podkovou. Čtvrtý doběhl Chrystal Cross před Imphal.

Taj Mahal

Jednoznačná záležitost byla Cena města Pardubic (Stchcc, II. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně). Podle očekávání se po startu do čela vydal Wild Danger (ž. Jiří Kousek, tr. Váňa st. Josef, Javor), který před sebe nikoho nepustil ani v cílové rovině. Pěkným závěrem si pro druhé místo doběhl A Pigalle před Turdus, Quatiki a Marcus Aurelius.

Wild Danger

Hlavním dostihem byl Zlatý pohár - Cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (Stch, L. kat, 4 400 m, pro 5leté a starší koně). Na startu se sešlo pouze osm koní, přesto bylo startovní pole poměrně nečitelné. Mezi hlavní adepty na vítězství patřil Tahini, Mustamir či Aztek, který má skvělé zkušenosti z rovinových dostihů.

Po startu bylo pole velice vyrovnané a o vedení se přetahovala trojice Nikan, Mustamir a Lamum, který nakonec udával tempo. V průběhu byl zastaven Peintre Elusif. Po překonání posledního skoku vyrazil za vítězstvím Mustamir (ž. Marek Stromský, tr. Holčák František, Ray Racing) a nechal za sebou druhého Lamum, Tahini, Aztek a Krocoleon. Dostih již se ztrátou také dokončili Aspire a Nikan.

Mustamir

Dalším dostihem byla Cena Basketbalového klubu Pardubic - Beksa (Stchcc, III. kat, 3 400 m, pro 4leté a starší klisny). Tempa se ujala Sinndarka před Tanja. Poslední skok skákala vyrovnaně trojice klisen ve složení Sinndarka, Dunáta a vítězná Rozina (ž. Jan Kratochvíl, tr. Váňa st. Josef, Estrella). Druhá dokončila Dunáta před Sinndarka, Charmene a Džidžali.

Rozina

Posledním dostihem byla Cena hudebního festivalu Létofest (Stchcc, IV. kat, 3 400 m, pro 5leté a starší koně). Start se povedl až na třetí pokus. Do dostihu nejlépe vyrazil Tiara Man před Lord Jagmin, který se po chvíli dostal do čela. Na travnatém oválu do vedení přešel Albe Back (ž. Jaroslav Myška, tr. Myšková Štěpánka, Meridian) a bez problému zvítězil. Druhý dokončil Rideri Cross před Lord Jagmin, Dodo Dancer a Canton.

Albe Back

Příštím programem na dostihovém závodišti bude II. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou, která se poběží 23. června.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: