Horká II. kvalifikace na Velkou pardubickou a sólo Goscatera

27. 06. 2017 06:00

Obrázky: 20

Autor: Monika Suchankova Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 2700 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Letní počasí a celkem devět dostihů, kdy hlavním programem byla II. kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, čekalo na návštěvníky dostihového závodiště v Pardubicích dne 24. června.

Začátkem sobotního programu byla Cena Dostihového klubu (proutky, IV. kat, 2 800 m, pro 3leté koně). Ihned po startu vyrazil do čela Arkalon (ž. Pavel Kašný, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát) a přestože to byla jeho premiéra nad skoky a v cílové rovině se k němu přibližovala nakonec druhá Lodgia Rock, dokázal zvítězit. Třetí místo obsadila Arkanie před Spepo a Fanega Star.

Arkalon

Také druhý dostih, Cena Memoranda "Dostihový spolek a.s., HC Dynamo, BK Pardubice a.s." (II. kat, 3 400 m, pro 4leté a starší koně), se běžel přes proutěné skoky. Tempo po většinu dostihu udával Veni Vidi Vici, ale na protilehlé rovince přestal stíhat a nakonec byl zastaven. Naopak v cílové rovině se strhl krásný souboj trojice koní, kdy to nejdříve vypadalo na vítězství Taj Mahal, ale na poslední chvíli vnějškem přilétl Nikan (ž. Marcel Novák, tr. Ševčík Miroslav, Ing. Vox Ševčík Vlachovice). Druhý dokončil Taj Mahal před Wicker Stone, Bouba Loup a Rocknrobin.

Nikan

Třetím dostihem byla Cena za podpory společnosti Seed Service (Stchcc, III. kat, 4 400 m, pro 5leté a starší koně). Po většinu dostihu se na čele pohyboval Marl Bora a Waikita. V závěrečných fázích dostihu, před náběhem na travnatý ovál se do čela posunul Buonarroti (ž. Jan Kratochvíl, tr. Váňa st. Josef, Jasna), který si vybudoval lehký náskok a v cílové rovině ho pouze navyšoval. Druhá dokončila Waikita před Pyšný Páv, Nick a Avec Charme.

Buonarotti

Do Ceny společnosti Synthesia, a.s. (Stchcc, IV. kat, 3 400 m, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartoval Rabbit Librettist před Glover a Manol. Naopak startovní pole uzavíral All Scater. V cílové rovině se do boje o vítězství zapojila trojice koní, který nejlépe vyzněl pro Amadeon (ž. Sertash Ferhanov, tr. Vocásková Helena, Stanislav Chudáček). Druhý doběhl Glover před třetím Rabbit Librettist. Na čtvrtém místě dokončil Modřín před Manol.

Amadeon

Dalším dostihem byla Cena Komerční banky (Stchcc, II. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně). Ihned po startu se na čele objevil Lord Jagmin, ale vzápětí ho vystřídal Usockem, který většinu dostihu odvodil. V závěrečné fázi dostihu se startovní pole vyrovnalo, ale Usockem (ž. Kevin Guignon, tr. Vítek Pavel, P.Pailhes) si po boji v cílové rovině nakonec doběhl pro vítězství před druhým Lad In. Další umístění si rozdělili Starbuck před Turdus a Chicago.

Usockem

Šestým dostihem byla již Cena města Pardubic - II. kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou - Memoriál mjr. Miloše Svobody (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Na start kvalifikace se postavilo pouze deset koní a mezi hlavní favority se řadil především Hegnus a Goscater. Dvojici koní, Wild Danger a Theophilos, poslal do dostihu trenér Váňa. Universe of Gracie a Modena se letos objevili na startu v první kvalifikaci, ale nedokončili.

Po startu se do vedení dostal Goscater. Problém potkal Jantara na Irské lavici a nabral menší ztrátu. O další dva skoky později ztratila svého jezdce Modena. V závěru dostihu, před náběhem na travnatý ovál, se k vedoucímu Goscaterovi přiblížil Hegnus, následovaný Wild Danger a Theophilos. Na posledním skoku mírně zaváhal Goscater (ž. Jaroslav Myška, tr. Myšková Štěpánka, Stáj Jeso), ale ani to a nebezpečně se přibližující Hegnus mu nezabránilo zvítězit v kvalifikaci po nádherném souboji v cílové rovině a stylem start-cíl. Na třetím místě, již se ztrátou, dokončil Wild Danger před Theophilos a Universe of Gracie. Dále dokončili Val De Guy, Krocoleon a Un Tiep. Jantar byl zastaven.

Goscater

Do Ceny Arnošta z Pardubic podporované Dopravním podnikem města Pardubic, a.s. (Stchcc, III. kat, 4 000 m, pro 4leté a starší koně) nejlépe vstoupil Changing Guard, který velkou část dostihu odvodil, ale za lesíkem měl problém a propadl se na poslední místo. Do popředí se dostala Nancy (ž. Pavel Složil ml, Tůma Pavel, Dr. Charvát), která v cílové rovině nedala nikomu šanci. Další umístění si rozebrali Tanečnice Lúčnice, Loretis, Imphal a Changing Guard.

Nancy

Osmým dostihem byla Cena mezinárodního festivalu šachu a her Czech open (Stchcc, III. kat, 5 200 m, pro 5leté a starší koně). Po startu se do čela ihned propracoval Mirax, který tam zůstal téměř celý dostih, až do cílové roviny. Ta byla v naprosté režii Tzigane du Berlais (ž. Pavel Složil ml., Tůma Pavel, Dr. Charvát), když lehce zvítězil před Stretton, Silk, Mirax a Sheron.

Tzigane du Berlais

Posledním dostihem byla Cena mladých jezdců (Stchcc, V. kat, 3 400 m, pro 5leté a starší koně). Po startu, který se zdařil na druhý pokus, se do čela vydala dvojice Adana a Delifo. Před cílovou rovinou se do vedení dostal Trivero, kterého nakonec předstihla Lady Bach (ž. Veronika Řezáčová, tr. Řezáčová Jana, Hudec-Řezáčová). Druhý dokončil Trivero před Adana, Fascinating Hill a Delifo.

Lady Bach

Další dostihový program je na závodišti v Pardubicích 29. července.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: