Hlavní slovo mají v neděli na závodišti dvouletí

17. 08. 2018 09:00

Obrázky: 1

Autor: Marcela Kozová Foto: Marcela Kozová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 400 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Předposlední dostihové odpoledne letošní sezóny na karlovarském HIPODROMU HOLOUBEK proběhne ve znamení plnokrevného dorostu a také za účasti dvou prezidentů – dr. Jiřího Charváta za Jockey club ČR a Ing. Zdeňka Jandejska, Csc. - prezidenta Agrární komory ČR.

Hlavním bodem programu tvořeného šesti rovinovými a jedním překážkovým dostihem bude jedničková 39. Cena MASISE - POHÁR GRANDHOTELU PUPP za podpory společnosti CHARVÁT Group s.r.o.

Počátky tohoto důležitého srovnávacího testu dvouletých plnokrevníků spadají do 80. let minulého století. Na trať dlouhou 1 200 m se vydá devět aktérů.

Strassburg (A. Florian) má ze všech startujících nejen největší zkušenosti, ale také vynikající výsledky. Ze čtyř absolvovaných startů doběhla dvakrát třetí, jednou pátá a poslední trojkový dostih vyhrála.

Trenérka Helena Vocásková přiváží hned tři svěřence. Zatímco Kristiana (ž. R. Koplík) čeká první životní start, Tularka (ž. J. Verner) vyhrála hned při svém prvním životním startu. Ještě lépe vypadají šance pro vítězku Simsonovy ceny Falcon Baby (ž. T. Lukášek).

O pozornost si říká Near To Be Rich (ž. P. Foret), která si životní premiéru odbyla pátým místem ve Francii, ale červencový dostih třetí kategorie na karlovarské dráze ovládla více než suverénním způsobem, kdy soupeřům utekla o propastných deset délek.

K vážným adeptům na přední umístění patří také Lauterdale (žk. D. Liška), který vyhrál ve svém prvním životním startu a ve dvojkové Simsonově ceně doběhl druhý.

Motivator Lady (M. Musialová) vyhrála při svém prvním životním startu a následně čtvrtá v Simsonově ceně.

Do boje o dotované místo by měli zasáhnout Moon Shot (ž. J. Rája), která po nevydařeném debutu ve Francii vyhrála trojkový dostih ve Slušovicích. a Temigin (ž. M. Laube), jenž ze dvou dosavadních startů ve třetí a druhé kategorii pokaždé vytěžil třetí místo.

Program:

  • 14.30   Cena spol. HOLOUBEK PROTECT (III.kat.,1.400m)
  • 15.00   Cena spol. KARLOVARSKÁ KORUNNÍ (IV.kat.,1.600m)
  • 15.30   Cena prezidenta JCČR Dr. Jiřího Charváta – dostih EBF (III.kat.,1.600m, 2letí)
  • 16.00   Cena prezidenta Agrární komory ČR Ing. Zdeňka Jandejska Csc (III.kat., 2.000m)
  • 16.30   39. Cena MASISE - Pohár Grandhotelu PUPP za podpory Charvát Group s.r.o. (I.kat.,1.200m, 2letí)
  • 17.00   1. Cena spol. LOKOTRANS (II.kat.,2.400m)
  • 17.30   Cena dostihové stáje JASNA (steeplechase IV.kat.,3.700m)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: