Hiporehabilitace v Čechách žije!

21. 05. 2009 11:50

Autor: Věra Lantelme Foto: archiv autorky Rubrika: Hiporehabilitace Počet přečtení: 4617 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Hiporehabilitací v České republice se zabývá poměrně velký počet lidí, avšak úroveň poskytovaných služeb v hiporehabilitačních střediscích je velmi rozmanitá. Proto vznikla Česká hiporehabilitační společnost (ČHS), která podporuje správné provádění všech hiporehabilitačních disciplín, sdružuje všechny zájemce o tento obor, poskytuje odborné rady a v blízké budoucnosti i garanci nabízených služeb.

 

V sobotu 25. dubna se sešlo na již druhé letošní členské schůzi kolem 70 členů společnosti, aby projednali a schválili změny stanov, návrh oficiálního slovníku a také schválili nový anglický název společnosti – The Czech Therapeutic Riding Association. Společnost se přihlásí ke členství do mezinárodních organizací zabývajících se hiporehabilitací a tak bude mít možnost prezentovat se ve světě a také získá informace ze zahraničí.

Novelizované stanovy byly navrženy za účelem, aby společnost mohla pružně reagovat na budoucí změny, návrhy a také se rozvinout. Tvorba oficiálního slovníku je prozatím v začátcích. Cílem je sjednocení vyjadřování, definování profesí v hiporehabilitaci a tím umožnit dorozumění mezi odbornou a laickou veřejností. To je jedním ze stupínků k uznání hiporehabilitace jako rehabilitační metody zdravotnickou veřejností a i zdravotními pojišťovnami.

schůze ČHS, duben 2009

schůze ČHS, duben 2009

V rámci schůze byl pořádán odborný seminář Biologie chování koní s ing. Jitkou Bartošovou, Ph.D. V krátkém časovém úseku 2 hodin, lektorka nastínila velmi zajímavé informace z etologie koní, které i pro zkušené a dlouholeté cvičitele a trenéry byly novinkou.

schůze ČHS, duben 2009

ČHS vydává pro své členy měsíčně E-zpravodaj, který si v PDF formátu můžete stáhnout na této stránce, a 4krát ročně časopis HIPOrehabilitace, který také najdete v elektronické podobě.
 

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: