FEI EIER Mistrovství Evropy-Open ve vytrvalostním ježdění

24. 08. 2005 00:00

Autor: Lenka Kerumová Rubrika: Vytrvalost Zdroj: Khaleej Times on-line, tisková zpráva FEI Počet přečtení: 2689 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Tento týden se do Compiègne sjíždí světová vytrvalostní elita. Na soutěž se chystá 27 týmů (tvořených 3 či 4 jezdci). Ne méně než 19 týmů bude v pátek 26. srpna 2005 ve Francouzském Compiègne soutěžit o Evropský titul. O mimoevropský titul "Open" bude navíc soutěžit 8 týmů a to z Austrálie, Bahrainu, Chile, Jordánska, Kazachstánu, Kataru, Saudskoarabské království a Spojených Arabských Emirátů.

K 22. srpnu 2005 se na FEI EIER Mistrovství Evropy-Open přihlásilo 27 národů

Současným držitelem zlaté medaile jak individuální tak týmů je Francie, v roce 2003 vyhráli francouzští jezdci FEI Open Mistrovství Evropy v Punchestownu v Irsku. Držítelem titulu Mistr světa týmů je Itálie, která svůj mistrovský světový titul za rok 2004 vybojovala před Austrálií a Belgií.

Start je naplánován na 6. hodinu ranní, kdy jezdci odstartují z hipodromu v Compiègne. První jezdec je v cíli očekáván na jezdeckém compiègnském stadionu okolo půl sedmé odpoledne.

Mistrovství Evropy-Open se koná každý druhý rok. Jediný rozdíl mezi světovým a evropským mistrovstvím je v kvalifikacích, které jsou dvě: jedna je striktně určená pouze pro jezdce z evropských států, druhá je otevřena všem zájemcům.

Již od prvního mezinárodního mítinku vytrvalostních jezdců se Francie zařadila mezi národy dominující v této jezdecké disciplíně (více než 40 medailí), a to spolu se Španělskem, Velkou Británií, Portugalskem, USA, a v poslední dekádě se k ním přidali i Sp. A. Emiráty. A platí to i hostitelksy - Francie pořádá ME již počtvrté - v roce 1984 pořádalo ME město Flora, v roce 1991 Montélimar a v roce 1995 Morlaix.

V těsném sledu se po ME bude 28. srpna konat mezinárodní dostih pro nejlepší osmi a devítileté koně, a v průběhu 27.-28. srpna rovněž proběhne Mistrovství Francie pro arabské koně.

Světový FEI žebříček vytrvalostních jezdců

Světový žebříček FEI endurance ve svém druhém vydání, zahrnující výkony v soutěžích od 1. ledna 2005 do 31. července 2005, vede Belina Hitzler z Německa s nezměněným skóre 504 body. Pouze 4 body za Belindou je na druhém místě Jack Begard z Francie, který díky 5. místu na CEI*** v červenci v Monpazieru ve Francii získal 108 bodů. Na třetí příčku s celkovým součtem 451 bodů se oproti loňskému měsíci, kdy byla na 7. příčce, posunula Australanka Kristie McGaffin, a to díky šestému místu na CEI*** v Rozsedale v Austrálii. Top Ten tohoto FEI žebříčku je skutečně mezinárodní, protože na na 4. příčce je Mercedes Tapia z Argentiny, a to pouze o jeden bod za McGaffinovou, na šestém je pak ze Spojených Arabských Emirátů Hazza bin Zayez Al Nayian a na deváté pozici je Yousif Ali Taher z Bahrainu.

Jen několik dnů před FEI Open Mistrovstvím Evropy v Compiègne má Francie, současný držitel zlaté medaile jak týmů tak jednotlivců, tři jezdce mezi nejlepší Desítkou FEI vytrvalostních jezdců. Nejlepší posun zaznamenal opět Francouz, Ludovic Saroul, když se z 31. příčky posunul na 10., a to díky svému druhému místu v CEI*** ve francouzském Monpazieru.

Od ledna 2005 získalo do tohoto bodového hodnocení svou účastí na FEI závodech již 1749 jezdců. Kompletní žebříček najdete na na oficiálních FEI stránkách.

V předvečer 160 km dostihu Open ME pořádal Organizační výbor mistrovství a prezident Emirates International Racing Mohammed Rašíd bin Ghadayer mezinárodní tiskovou konferenci. Emirates International Racing je hlavním sponzorem otevřeného Mistrovství Evropy a Banat Al Reeh Mistrovství světa pro sedmi a osmileté koně, které se koná v neděli 28. srpna.

Compiègne je pro Francii vedoucím jezdeckým centrem. V roce 2000 hostilo Mistrovství světa ve vytrvalostním ježdění, a od roku 2002 pořádá rok co rok 160km FEI závod. Jen 45 kilometrů od Paříže, Compiègne obklopuje 23 000 hektarů lesního porostu, jehož pískový podklad a cesty se velmi dobře přizpůsobily potřebám vytrvalostního ježdění.

Trasa sestává z 6 okruhů s jednou centrální Vet Gate na dostihovém závodišti v centru Compiègne, kde se rovněž nachází stáje pro koně. O titul Mistra Evropy bude soutěžit 19 týmů. Každá z 27 přihlášených zemí může mít maximálně 6 jezdců, z nich až čtyři mohou jet zároveň soutěž týmů. Hostující země, tedy Francie, může do závodu přihlásit 12 jezdců.

Prezident Organizačního výboru, Antoine Thiry, poděkoval Emirates Endurance a Banat Al Reeh za jejich štědré sponzorování. Připomněl, že od té doby, co se Sp.A.E. angažují v tomto sportu, sklízejí francouzští chovatelé a trenéři na tomto poli bohatou úrodu. Jejich působení se však odrazilo i na celkové profesionálnosti vytrvalostního ježdění. V neposlední řadě to však pomohlo chovatelům vychovávat mladé koně a podporovat je v jejich budoucnosti.

Ghadayer vyjádřil svou hrdost nad tím, že je může sponzorovat tak vysoce kvalitní mistrovství a poblahopřál Francii k jejím početným vytrvalostním jezdcům a kvalitním vytrvalostním koním. "Doufáme", řekl, "že společnou prací dosáhneme našeho nejvyššího cíle a endurance bude zařazena mezi olympijské sporty."

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: