Pozvánka na Mistrovství světa ve dvojspřeží - Drebkau 2019

24. 07. 2019 16:00

Obrázky: 1

Autor: Lenka Gotthardová Foto: Lenka Gotthardová Rubrika: Počet přečtení: 558 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V září obvykle probíhají mistrovství světa v soutěžích spřežení. V letošním roce se bude konat mistrovství světa ve dvojspřeží, poměrně nedaleko - v Braniborsku, historicky na území Dolní Lužice nedaleko Chotěbuzi (Cottbusu) v Drebkau. Paní Lenka Gotthardová pořádá exkurzi, vyrazíte?

Naposledy jeli čeští příznivci spřežení fandit našim jezdcům do Lipice. Loňské Světové jezdecké hry v Tryonu v USA byly pro většinu moc daleko, ale příští rok bude na programu MS čtyřspřeží opět v Holandsku - v Horstu nad řekou Maas (Kronenberg).

Letošní MS „2“ bude probíhat ve dnech 12. - 15. září, přičemž exkurze se uskuteční od pátku do neděle. První den bude spojen s koňmi a s kulturou, další dva dny bude hlavní náplní sledování všech závodníků.

Při cestě na MS se účastníci nejprve zastaví na dostihové dráze v Drážďanech. Tato dráha s krásnými historickými tribunami je ještě o 16 let starší než dráha ve Velké Chuchli. Tamní dostihový spolek byl založen již v roce 1890. Úlohy průvodce se ujme Vincent Liebisch, který všechny provede areálem závodiště a ještě umožní zhlédnutí ranní rychlé práce na závodišti.

Dalším bodem pátečního programu bude návštěva centra Drážďan, kde se nachází Muzeum dopravy. Tou dobou tam bude zrovna probíhat zajímavá výstava obohacená o zápřeže a o kočáry. Průvodkyní bude zkušená specialistka paní Dana Runge, která hovoří mj. i česky. 

Třetí zastávkou pátečního dne bude návštěva jedné z nejstarších a nejslavnějších porcelánek na světě – Míšně. Muzeum manufaktury v Míšni je dobře připravené na návštěvníky i z naší země – jednak mají namluven film o historii výroby tamního porcelánu v češtině, dále ukazují i praktickou výrobu v oddělených místnostech a na závěr je možné si prohlédnout vystavované porcelánové skvosty, mezi kterými je i mnoho soch a sošek s jezdeckou tematikou. Ubytování je naplánováno na poloviční cestě mezi Drážďanami a Drebkau.

Sobota a neděle budou věnovány sledování mistrovských výkonů v Drebkau. Lze očekávat poměrně vysokou účast závodníků, neboť od letošního roku je povoleno 6 startujících z každé země. Pořadatelem je FEI ve spolupráci s firmou rodiny Koalicků, přičemž na českých závodištích je řadu let možno sledovat kvalitní výkony Torstena a Sandra Koalickových. V sobotu bude probíhat tradiční maraton a v neděli překážková jízda s následným vyhodnocením. Exkurze by měla přinést nejenom pěkné sportovní zážitky, ale i morální podporu našim závodníkům.

Více info na www.gotthardova.cz

Termín:
13.- 15. 9. 2019

Odjezd: V pátek 13. 9.: 5.00 – Pardubice (Hlavní vlakové nádraží), 5.30 – Kladruby nad Labem (stará pošta), 6.30 Praha (Černý most – Hornbach)

Cena exkurze: 1800,- Kč a 180,- Euro. Platba probíhá až v autobuse. V ceně je zahrnuta doprava, pojištění, vstupy na MS i do všech plánovaných muzeí atd. Součástí ceny je i 2x ubytování, 2x snídaně, 2x večeře, 3x balíček k obědu a další drobné občerstvení.

Přihlášky (jméno, adresa, rodné číslo kvůli pojištění, telefon, mail, místo nástupu) posílejte do 1. 8. 2019 na mail: lenka@gotthardova.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: