EQUICHANNEL.cz na veletrhu Kůň 2014: Z koňákovy knihovničky

17. 09. 2014 21:00

Obrázky: 11

Autor: EQCH redakce Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 2415 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Jak už určitě víte, EQUICHANNEL.cz bude stejně jako loni na veletrhu Kůň 2014 v Lysé. Přemýšleli jsme, co pro vás nachystat... a protože máme rádi knížky, rozhodli jsme se o tuto radost s vámi podělit. Stavte se za námi v horním patře haly A!

Moc rádi vám na EQUICHANNELu přinášíme recenze zajímavých knížek, upoutávky na zajímavé časopisy a překlady cizojazyčných článků. Také z nich čerpáme při sepisování našich článků. Už vám ale nedokážeme poskytnout možnost fyzicky si knížku nebo časopis otevřít, prolistovat, „ohmatat". A také prodiskutovat dané téma „z oka do oka". Moc rádi bychom proto využili výstavy v Lysé a fyzicky vám ukázali všechny ty skvělé knížky, o kterých píšeme a které nás inspirují. Pokud se tedy chcete i vy inspirovat, které knížky si nenechat ujít, určitě se stavte u nás na stánku.

Stánek EQUICHANNELu i s naší knihovničkou najdete v horním patře haly A - vejdete dovnitř, pohlédnete přes halu a hned nás uvidíte :-)

TáňaTao koněA na co se můžete těšit? Vedle „Táni" a Taa koně (recenze), kterých máme dostatek, a tudíž si je budete moci i zakoupit a odnést, u nás najdete velkou kolekci knížek, zaměřených především na správný výcvik a porozumění koním. Z českých knížek si budete moci zalistovat třeba Mistrovskými lekcemi jezdeckého umění - tuhle knížku opravdu doporučujeme, najdete tam mnoho tipů zkušených jezdců pro práci s koňmi - Výcvikem koně podle Bey Borelle, Stupnicí vzdělání koně, která představuje německý výcvikový systém a mnoha dalšími.

Pokud budete chtít výcvikové systémy porovnávat, pak budete mít k dispozici ještě anglicky psanou knížku Ride horses with Awareness and feel od holandské rodiny Bartelsových - v ní je představen holandský systém práce s koňmi a skutečně velmi zevrubně, najdete v ní kapitoly věnované psychologii koně a natural horsemanshipu a také psychologii jezdce, což je poměrně neobvyklé. Nechybí ani kapitola o hyperflexi, která je zde, poplatně době a zemi, schvalována a doporučována. A aby byl přehled (skoro) úplný, nebude chybět ani učebnice Arthura Kottase-Heldenberga Kottas on Dressage, S respektem od Anji Beran a opravdová klasika The Riding Teacher od Podhajského. Samozřejmě nebude chybět ani „alternativa" Philippe Karl a Omyly moderní drezury.

Memorize that Dressage TestDalší oblastí, která je u nás poněkud opomíjená, je příprava jezdce - ne ve smyslu učení se jezdit, ale spíše té mentální. České knížky k dispozici nejsou, proto budou k nahlédnutí alespoň dvě cizojazyčné, cvičebnice Seany Adamson Memorize that Dressage Test a „klasika" Jane Savoie It is not just about the Ribbons.

Z dalších cizojazyčných knih si budete moci prohlédnout například:
  • Alois Podhajsky: Die Klassische Reitkunst
  • Linda Tellington-Jones: Getting in TTouch
  • E. Pollmann-Schweckhorst: Springpferde-Ausbildung Heute
  • Meredith Michaels-Beerbaum: Keine Angst von Grossen Zielen

Velká etologie koníProtože se domníváme, že ke spokojenému soužití lidí a koní je nezbytné především dobře se znát, věnujeme velký prostor etologii koní. Takže se těšte nejen na Velkou etologii koní od Michaela Durruttyi, ale na další méně učebnicové, ale o to zajímavější knížky, konkrétně oblíbenou (a nesehnatelnou) Moyru Williams: Známe svého koně a dvě knížky Henryho Blakea: Jak myslí koně a Jak mluvit s koňmi. A dovolíme si „propašovat" i dvě knížky, které nejsou jen o koních, ale garantujeme, že jejich poznatky na koně velmi dobře aplikujete. Stejně jako na neposlušné děti a partnera (osobně vyzkoušeno!). Knížka Svého psa nestřílejte od Karen Pryorové je povídání o principech učení s představením pozitivní motivace. I když nemáte v plánu používat klikr a už vůbec nemáte psa, najdete tam spoustu velice užitečných tipů pro soužití s lidmi i koňmi a rozhodně se při čtení nebudete nudit.

Nebojte, i na chlaďase se dostane:
  • nahlédnout budete moci do reedice knihy Kůň v lesním hospodářství
  • k vidění budou také čísla německého časopisu Starke Pferde a další (i cizojazyčné) knihy o práci s koňmi

Horseman č. 12A poslední perličkou, kterou zde zmíníme (což rozhodně neznamená, že tam nebudou další knížky, ale to už se nechte překvapit), je úplně nová knížka od vám známého Františka Šusty Trénink je rozhovor. Je psaná trochu odborněji než ta výše uvedená, ale nudit se nebudete také, což si snadno ověříte na kapitole z této knížky - Co když se mu nechce?, kterou jsme už na EQUICHANNELu publikovali.

A kdo nečte knížky, bude mít k prolistování alespoň časopis Horseman :-) A kdo nečte vůbec, i ten si u nás přijde na své, nechte se překvapit!

 

Cesta k nám...Moc se na vás na našem stánku těšíme a jsme připraveni si s vámi popovídat a prodiskutovat nejen knížky, naše články, ale i úplně jiná témata. O koních si zkrátka popovídáme vždycky moc rádi!

Víte, kde nás najdete? Horní patro haly A! Kdybyste přeci jen tápali, sledujte směrovky Flerjarmarku ;-)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: