EQUICHANNEL.cz a JEZDECTVÍ připravují společný projekt

19. 05. 2005 00:00

Autor: Helena Görnerová Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 4003 Počet komentářů: 11 Komentuji zde: Ano Bookmarkován 0 krát

Vážení čtenáři,
nebývá zvykem, abyste na těchto místech četli interní informace o zákulisí EQUICHANNELu, události posledních měsíců ale konečně dozrály k prezentovatelné formě. Zanedlouho bude na této adrese spuštěn nový portál o koních, nástupce EQUICHANNELu - nově oděn, technologicky vyzbrojen a především podpořen strategickým partnerem, časopisem Jezdectví.

Je to téměř neuvěřitelné, ale EQUICHANNEL vám přinesl první zprávu již před téměř osmi lety. V té době žádné podobné české stránky o koních neexistovaly a internet byl pro drtivou většinu koňařů "španělskou vesnicí". Z vás rostli stále náročnější čtenáři a právě vaše požadavky a ohlasy byly vedle lásky ke koním hlavním hnacím motorem i našeho vývoje.

Jistě jste si všimli, že redakcí a občanským sdružením EQUICHANNEL.cz přitom prošla řada lidí, jejichž příspěvky čtete již několik let zároveň ve známém měsíčníku Jezdectví - Lenka Gotthardová, Josef Malinovský, Dominika Švehlová a další. A právě tato symbióza a fakt, že dvě nezávislá, ve svých oborech dostatečně silná média, se mohou vzájemně podpořit, vyústil ve společný internetový projekt.

V průběhu měsíce června se stávající weby obou společností spojí v jeden moderní portál, který nabídne nové služby čtenářům i inzerentům. Při jeho tvorbě jsme vycházeli nejen z vlastní mnohaleté zkušenosti s internetovými technologiemi, ale samozřejmě i z vašich podnětů, které jste nám předávali nejrůznějšími "informačními kanály" a způsoby :o) Naším cílem je ještě urychlit a zdokonalit informační servis, který vám obě média poskytují a zároveň motivovat nové autory k publikaci kvalitních odborných textů. V neposlední řadě sledujeme bedlivě i váš uživatelský komfort.

Co se změní pro čtenáře?
- Celý projekt především povede nová redakční rada, složená ze zástupců o.s. EQUICHANNEL.cz a Pražské vydavatelské společnosti s.r.o. Rada se již dva měsíce pilně schází a připravuje pravidla, systém i jeho nový obsah.
- Adresy equichannel.cz i jezdectvi.cz splynou v průběhu měsíce června v jedno.
- Speciální část bude patřit časopisu Jezdectví a jeho archivu.
- Moderní technologie a nový vzhled zjednoduší vaši orientaci obsahem.
- Nový koňský portál nabídne dnes již standardní funkce - zadávání a editaci vlastních informací napříč všemi databázemi. Nově však pod jedním přihlašovacím jménem a též v sekcích, které dosud byly pod výhradní správou redakce. Zcela jinak začne mj. fungovat i oblíbená řádková inzerce.

Co se změní pro autory?
- Naši stálí externí autoři mohou v nejbližších dnech očekávat nová doporučení a zásady k publikaci. Vyžádané články, splňující kvalitativní kritéria, budou honorovány.

Co se změní pro inzerenty?
Díky vaší návštěvnosti a přízni našich stálých inzerentů je tento projekt živ a proto jim i nadále bude nabízen prostor k propagaci. Ovládaní nového reklamního systému však bude pružnější a umožní využít nové formáty i pozice. Vzhledem ke zcela odlišnému způsobu ovládání webu získají na zajímavosti i sekce dosud méně využívané. Veškeré informace obdrží naši partneří počátkem příštího týdne.

Co se nemění?
Samozřejmě i nadále bude veškerý informační servis poskytován zdarma.

Kdy to všechno vypukne?
Termín spuštění nového projektu je vázán na dokončení systému externí společností a jeho řádné otestování. Smluvní termíny hovoří o první polovině června.

Pokud budete mít potřebu nám k chystaným změnám cokoliv sdělit, můžete tak učinit zde v diskuzi pod článkem nebo prostě pomocí ankety, kterou jsme pro tento účel zavedli v systému BlueBoard.
Další informace o vývoji systému vám přineseme po víkendu.

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1.

  Jsem zvědavý...

  19:33 - 19. 05. 2005

  ... jak se to bude chovat. Z praxe vím, že nové verze funkčních systémů jsou vždy zpočátku problematické. Současný systém neměl z hlediska uživatele chybu. Doufám že s novým systémem nebude výrazně změněna filosofie webu, a když tak k lepšímu. Kdyby vám chyběl rejpal na testování ... :-)

 • 2.

  rozkaz!

  21:57 - 19. 05. 2005

  Reaguje na 1.

  Děkuji, už nějakou dobu to vyvíjíme, tak snad nebude tak veliký malér (ovšem docela mě překvapuje vývoj ankety za poslední dvě hodiny, najednou tolik bojácných lidí, spíš to vypadá jak kdyby si s anketou někdo "pohrál" :o))..
  ..nicméně si vás píši dle rozkazu do seznamu, už je docela dlouhý :o))

 • 3.

  Vsechno si musi sednout

  10:58 - 20. 05. 2005

  Kazdy system delaji lide. Kdyz se nejake mouchy vyskytnout a bude vule je odstranit (a ta tu evidentne je), tak je vsechno v poradku. Novych veci se neni treba bat, pokud budou prinosem pro ctenare (a ani o tom nemam pochyb). Ti co pisi a ctou EQCH by meli byt temi, kteri na pripadne musky upozorni tak srozumitelne, aby je bylo mozne snadno lokalizovat a odstranit. Tzn. ze misto "Ono vam to nefunguje, no to je ....", je mnohem prinosnejsi "V sekci XY se mi po stisknuti odkazu YZ zobrazi hlaska ZZ. Pouzivam prohlizec Firefox v. ...". Tesim se a drzim palce! :-)

 • 4.

  držím palce

  11:40 - 22. 05. 2005

  Před několika lety jsem kvůli Equich. pořídila domů internet. Moc se mi to v Lysé líbilo. Nelituji, je potřeba se dál vyvíjet, držím palce. Díky Vašim stránkám jsem včera byla v Praze na arabech a těch aktuálních akcí bylo víc. Dík. Nenechte se odradit, zpravidla otravují ti, co nic netvoří.

 • 5.

  i já!

  15:41 - 22. 05. 2005

  Reaguje na 4.

  Jsem na tom stejně. Koně mám kolem sebe od mala, internet až díky Equichannelákům (ani můj zjev omšelého kovboje je neodradil a poskytli mi v Lysé onehdá neocenitelnou školu u jednoho z počítačů). Jestli se tu něco změní, jsem prostě přesvědčený že to bude supr. Tak držím palec!

 • 6.

  už se těším! :-)

  15:49 - 23. 05. 2005

  No já jsem natěšená co z toho bude :-) a držím palečky ..

  ale možná by bylo fajn alespoň ze začátku udržet třeba i neobnovovaný "starý" equichannel pro případ že by s novým nastaly potíže

 • 7.

  nejde jen o business

  17:25 - 27. 05. 2005

  A neni toto spojeni nahodou jen nejaky business. Podle mne zatim nestoji jen presuny lidi z jednoho media do druheho, to by se za chvili spojili vsechny media v jeden projekt?

 • 8.

  Re: nejde jen o business

  18:39 - 27. 05. 2005

  Reaguje na 7.

  Eh?
  Pokud je mi znamo, tak se nikam nepresouvam.

 • 9. HelenaG

  Re: nejde jen o business

  17:54 - 28. 05. 2005

  Reaguje na 7.

  Jedná se o vývoj, který si vyžádala doba. Equichannel již delší dobu balancoval na hraně komercializace. Doposud provoz těchto stránek dotovali členové občanského sdružení Equichannel.cz - bez nároku na jakýkoliv honorář. Bohužel tak to nejde dělat do nekonečna.
  No a rozhodující díl na tom mělo určité personální propojení některých členů sdružení s Jezdectvím (ať již jako externí dopisovatelé, či zaměstnanci).
  Věříme, že se lze velice dobře doplňovat tak, aby čtenáři mohli mít kompletní kvalitní a aktuální informační servis. Prospěch z takové spolupráce budou mít především čtenáři.
  Na závěr jen doplním, že nejde o sloučení dvou médií v jedno, ale o cílenou spolupráci... Equichannel.cz i Jezdectví nadále zústávají dvěma samostatnými subjekty.

 • 10.

  prispevok

  17:40 - 11. 04. 2006

  verim ze na novomportali si uz budem moct precitat clanky z casopisu Jezdectvi a zoznamitsa aj s ich obsahom

 • 11.

  Re: prispevok

  18:11 - 11. 04. 2006

  Reaguje na 10.

  Takovou možnost chystáme. Seznámit se s jeho obsahem můžete však již nyní - časopis se distribuuje i na Slovensku (Magnet-Press Slovakia, s.r.o., P. O. Box 169, 830 00 Bratislava 3).
  Hezký den!
  JM

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: