"O nás" nově - a beze mě :o)

3. 03. 2011 02:00

Obrázky: 1

Autor: Helena Görnerová Foto: Lucie Görnerová Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 8877 Počet komentářů: 16 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Předem upozorňuji, že dnešní redakční článek bude spíš osobní zpovědí. Bude plný šmajchlíků (copy ppindian :o), volných myšlenek a dobré nálady, protože vždycky, když něco končí, něco jiného, nového, na obou stranách začíná. Co se tedy na EQUICHANNELu mění? ...

Na začátek - rozloučení :o)

Chápu, není to úplně tradiční postup, ale skutečně se s vámi budu hned v úvodu dnes loučit. Samozřejmě ne úplně docela, protože vydavatel a čerti nikdy nespí :o), nicméně začátkem roku došlo na EQUICHANNELu k velmi výrazné reorganizaci a nyní vám již mohu prozradit proč a jak.

Na EQUICHANNELu pracuji od jeho samotného začátku. Pamatuji si jeho tátu Tomáše Tenglera, když vymýšlel první "layout" :o) a dodnes jako v kině prožívám chvíle, kdy jsme ho plnili prvními informacemi. Dát tehdy dvě zprávy týdně, panečku, to byla meta! Jenže já jsem tvor tvořivé podstaty a bumbrlíček roste už patnáctým rokem... Prošli jsme si založením občanského sdružení, vymysleli a hlavně realizovali(!) jsme za tu dobu mnoho projektů, které tu nikdy nikdo nedělal (nebo s tím začali až po nás :o). Přežili jsme období ztráty aktivních členů ve sdružení i několikaleté období, kdy zůstal EQCH pouze na mě, a to jak finančně, tak pracovně. Vyzkoušeli jsme si spolupráci na společném projektu s časopisem Jezdectví a rozhodli se vrátit zas do původní, samotářské koleje. Za celou dobu existence jsme čistě na bázi ohromného nadšení všech redaktorů pro věc ustáli i několik pokusů o nahrazení EQUICHANNELu lépe placenými projekty (nevydržely), odolávali jsme nekalému konkurenčnímu boji (prosím vás, až vám zas budou tvrdit, že končíme, zeptejte se raději nás :o).

Ale také - a to především - se každý nový den můžeme radovat z koníčku, který má hmatatelný smysl a přínos pro druhé. Jako novináři se dostáváme do míst, kam se běžně člověk nedostane - a v nich potkáváme osobnosti, které bychom jinak nepotkali. V hnízdě EQUICHANNELu mnoho lidí profesně vyrostlo. A z vašich ohlasů v posledních letech odvozujeme, že jdeme správnou cestou. Na té cestě je čas, abych se já osobně rozloučila.

Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš.

Člověk by neměl setrvávat celý život na jednom místě, v jedné pracovní pozici. Rutina posledních let mě chvílemi ubíjela, začala se vážně projevovat i na zdraví. Dovedla jsem EQUICHANNEL do fáze, kdy si jeho autoři více věří, mají jasno v dalším obsahu a společnými silami jsme rozběhli nový směr jeho vývoje. A proto už nepovažuji své setrvávání na pozici šéfredaktorky zde za nutné.

Po dlouhých 15 letech se vracím do uměleckého oboru, který mě provázel celé dětství a využívám nádherné možnosti být opět na začátku něčeho velkého. Od ledna se naše redakce na všechny změny hezky potichu připravovala.

Fler.czOd února pracuji na novém projektu, na pozici šéfredaktorky webového magazínu Fler MAG pro známý prodejní rukodělný server Fler.cz.

A je to venku :o)

(A nevím, jak vy, ale já tam už dnes vidím spoustu možných spojnic s EQUICHANNELem, koňmi a řemesly kolem nich.. takže neváhejte a ozvěte se mi, sedláři, brašnáři, kolaři, restaurátoři a všichni ostatní řemeslníci, umělci a designéři mezi vámi - hledám autory kvalitních článků.)

 

Redakční e-mail je info@equichannel.cz. Nikoliv helena@, nikoliv lachtan@, prostě info@ - s důvěrou se obracejte na všechny členy redakce naráz.

A co nového na EQUICHANNELu?

Spousta věcí. V první řadě jsem rozšířila tým o další členy, kteří se vám budou věnovat místo mě. Katka Lipinská oficiálně posiluje redakci co do odborného obsahu, aby odlehčila Dominice. Šárka Dolanská bdí nad vším jazykově už od léta, ale spolupráci jsme nyní povznesli (povznesly!) na profesionální úroveň. Největší změnou (především pro naše inzerenty) pak bude Míša Prausová v nově vzniklém oddělení inzertním a marketingovém. (Více o kmenových lidech tohoto serveru se dočtete zde.) Tito čtyři lidé tedy nyní tvoří kostru EQUICHANNELu. Ta by ovšem pochopitelně nemohla absolutně vůbec existovat bez dlouhé řady našich spolehlivých externistů. Vážíme si jich a připravujeme pro vás jejich vyčerpávající seznam. A protože jsme to dnes (hm, vlastně včera) již nestihli, má osobní prosba této naší autorské základně - budeme vás všechny, jednoho po druhém, teď společně obesílat s malou pozorností a dotažením všech věcí nedotažených. Vydržte ještě chvilku, prosím. Tenhle proces předávání molocha byl skutečně náročný na čas. Děkuji..

No a protože jako vždy jsem se hrozně rozepsala, závěrem hlavní myšlenky do budoucna, posbírané z papírků, podtácků, post-it lístečků a - pozor - našeho Basecampu! ;o)

 • EQCH klade a bude i nadále klást důraz především na informace o koních jako takových. Nikoliv na co nejrychlejší informování o výsledcích závodů.
 • Nebudeme se již věnovat rychločlánkům "vyvěste nám výsledky", nebudeme plýtvat časem, který můžeme věnovat například překladům zahraniční literatury. Máte v ruce možnost napsat článek sami a jednoduše, snažte se a udělejte si propagaci zadarmo vy osobně :o) (Zde je podrobný návod, jak na to.).
 • Z toho důvodu silně zvažujeme, že už nebudeme dělat žádná on-line zpravodajství. Rozhodnutí padne brzy.
 • Naše finanční, propagační a organizační činnost na případných akcích musí být absolutně prospěšná koním, ne pořadatelům akcí. Proto budeme pečlivě vybírat veškeré aktivity, kterých se letos zúčastníme. Jejich předběžný seznam přineseme do konce března.
 • Do konce května bychom rádi měli venku dvě nové části webu a uzavřené nejhorší nedodělky let minulých.
 • Naopak některých částí webu se zbavíme. Není nutné například udržovat databázi odkazů jinam, když dnes strejda Google umí vyhledávat velmi přesně. Uvolněnou kapacitu věnujeme psaní článků.
 • Postupně předáme i všechny externí weby, které spravujeme (ASCHK ad.) novým správcům. Je čas udělat další krok:o)
 • V jednání je natočení filmových dokumentů na téma koně a lidé. Držte palec.
 • Chceme prohloubit (= na pravidelné bázi) spolupráci s odbornými školami a institucemi.
 • Několik redaktorů a autorů letos projde speciálními školeními pro rozšíření znalostí (marketing, jazyky, školení v oboru koní).
 • Se všemi autory do konce března dotáhneme podmínky vzájemné spolupráce a financování.
 • Rozšiřujeme činnost na vydávání literatury tištěné. V tuto chvíli je první dílo před podpisem smlouvy s autorkou.
 • Zvažujeme založení výcvikového střediska, bude se odvíjet samozřejmě od financí a případných sponzorských nabídek (hlaste se :o).
 • ...a mnoho mnoho dalšího nás ještě čeká ke zvážení...

v kanceláři EQUICHANNELu...O všem novém vás budeme pravidelně vždy začátkem měsíce informovat.

Jako vždy, moc nás potěší vaše reakce pod článkem, všechny vaše postřehy, náměty, připomínky.. kritika nakonec taky, no, co se dá dělat :o) I když to zní blbě, sune nás dopředu.

Takže jste vítáni :o)

 


Pes: Tento článek neprošel jazykovou korekturou. Za prvé už na to pořádně nevidím a za druhé nemám to srdce budit Šárku na skypu a dožadovat se její ochoty v tak odpornou hodinu mezi psem a vlkem. Alespoň vidíte, jak to člověku myslí při nocovce :o)

Kočka: Ano, tento volnější styl psaní by patřil spíše do nějakého redakčního blogu. Takže se těšte. My už pro vás totiž blogy - máme nachystané. Přetestujeme, zaplatíme, nasadíme - a začne nová éra i pro vás :o) Již brzy.

Mish: Prauška má dnes narozeniny ;o) Všechno nejlepší!

Připojené obrázky

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. ppindian

  No to je tedy fáákt boží ...

  08:21 - 03. 03. 2011

  hele Heleno, zrovna když jsem dorazil všechny uzávěrkové projekty a změna dph je až za měsíc, tak mizíš. To mi teda objasni, s kým se tu budu odborně handrkovat no?? :-))

 • 2. tecost

  Helčo

  08:22 - 03. 03. 2011

  No tak budu první :-)
  Myslím, že je to krok správným směrem nejen pro Tebe a budu se těšit a držet palce, aby vše naplánované vyšlo dle představ.
  Takže - hodně štěstí!

 • 3. tecost

  tak ne

  08:22 - 03. 03. 2011

  Tak jsem byla pomalá :-)

 • 4. vladka

  Heleno díky

  08:27 - 03. 03. 2011

  Dík za vše, za podporu, zájem a spoustu času a práce, které jsi nám a našim koním věnovala.
  Vše nej do nové práce přeje,
  Vlaďka

 • 5. Martin Blažek

  Nostalgie...

  08:32 - 03. 03. 2011

  musím říci, že po přečtení tohoto článku na mě padla nostalgická, až trochu depresivní nálada...

  Samozřejmě Ti gratuluji ke tvé nové práci a mám spolu s Tebou velikou radost z toho, jakou Ti tato nová výzva dává energii a optimismus, zkrátka chuť do práce a do života. Po těch letech věnovaných EQCH a zejména po posledním nehezkém období, ve kterém ses setkala s mnoha podrazy a nefér jednáním ze strany některých "přátel" a obchodních partnerů, si to naprosto zasloužíš...

  A tak ti přeji, aby nové dítko, které se ti dostalo právě do rukou, hezky rostlo a rozvíjelo se tak, aby Ti (a vlastně nám všem) dělalo jenom radost. Cítím, že do toho jdeš naplno (ostatně Ty to ani jinak neumíš), jsi nabitá novou energií a já z toho mám opravdu radost..

  Chci zde popřát hodně energie i celé nové redakci a věřím, že se holky (no je to smutné až ostudné, že v redakci není žádný chlap :-) ) se svým novým rozdělením popasují a bude EQCH pod jejich rukama vzkvétat stejně tak, jako za časů naší šéfredaktorky...

  Přes všechnu tu energii a optimismus, kterou z tvého článku napsaného v "odporné hodině mezi psem a vlkem" cítím, se zkrátka nostalgii ubránit nemohu. Přeci jenom se cítím stále tak trochu součástí EQCH a i přes jedno nehezké období (do kterého jsme byli trochu dotlačeni jinými...) jsme společně na dění v EQCH pár zářezů na pažbě udělali...

  Jsem sice pouze občasným přispěvatelem, ale chtěl bych, aby i nová redakce věděla, že tu stále jsem a jsem ochoten a připraven pomoci s řešením zejména technických problémů jako tomu bylo doposud.. A nebráním se ani žádné další spolupráci..

  Za spřátelený server Equimarket.eu

  Martin Blažek

 • 6. alisch

  Hodně štěstí

  08:54 - 03. 03. 2011

  Hodně štěstí Helu, a užij si ten náboj, který ti Fler dodává:)

 • 7. žofré

  Hodně štěstí

  09:08 - 03. 03. 2011

  Vám v novém i novému týmu EQ i za mě.

 • 8. Míra

  Díky

  09:36 - 03. 03. 2011

  Heleno díky za všechnu a přeju Ti,ať se daří a zdraví slouží !!! A nezapomínej na "vozárnu" !!!

 • 9. Eva Holubcová

  Změna

  11:36 - 03. 03. 2011

  Držím Heleně G. palce s FLER, který považuji za jeden z nejkrásnějších projektů, které jsem kdy viděla. Hlavně pro ženské, především:)

  Basecamp je vynikající věc, užívala jsem ho rok a půl na jednom projektu, nemůžu si to vynachválit.

  Chválím přechod k věcem trvalejší hodnoty, on - line reportáže a další aktivity jsou bohužel v poměru k časovým a jiným nákladům těžce ztrácející oproti projektům s trvalým dopadem. Překlady hodnotné zahraniční literatury myslím uvítají všichni a hlavně tím také pomůžete koním.

  Držím celkově palce s velmi pozitivní přeměnou a postupem vzhůru.

  A Helče mnoho radostí v nové kariéře a méně stresu.

 • 10. pjerunek

  já stará rigida...:)

  13:03 - 03. 03. 2011

  Jakožto stará rigida se musím připojit k tomu, že na mne také padla tak nějak nostalgie...:) ale chápu Heli, že je to určo krok směrem po cestě, po které se chcete vydat....tak vzhůru do toho, držím palce, ať je to krok k radosti, spokojenosti, profesnímu růstu..:)
  Jo a jinak hrozně moc děkuju za equichannel, ať už v podobě minulé nebo současné...

 • 11. Martin Blažek

  Re: Změna aneb online reportáže - můj pohled

  13:09 - 03. 03. 2011

  Reaguje na 9.

  <quot>Chválím přechod k věcem trvalejší hodnoty, on - line reportáže a další aktivity jsou bohužel v poměru k časovým a jiným nákladům těžce ztrácející oproti projektům s trvalým dopadem</quot>

  souhlasím, že překlady a další trvalejší projekty mají větší význam...

  ... ale zároveň musím říci, že pokud opravdu úplně online reportáže z EQCH zmizí, mě osobně budou velmi chybět. A to i z pohledu čtenáře (velmi často jsem netrpělivý a čekám, až se dozvím, jak se mým oblíbeným soutěžícím dařilo), tak z pohledu člověka, který se na jejich tvorbě párkrát za rok aktivně podílí...

  ... je to bezva adrenalin a miluju ten stres kolem toho ... už už aby to tam bylo, aby si to pár minut po dojetí soutěže mohli všichni přečíst a podívat se na videa, jak se jezdcům dařilo... a pak ten super pocit, když vidím, kolik lidí se v následujících minutách podívalo..

 • 12. Katushca

  blogy

  14:14 - 03. 03. 2011

  Oceňuji snahu o zlepšování a vývoj kupředu.
  Zaujala mě zmínka o blogu, to je myslím vynikající nápad, přesně to tu chybělo.

 • 13. Czarowniczka

  Vivat Helena!

  19:24 - 03. 03. 2011

  Každý má svou cestu, po které chce kráčet...A pokud ho to činí šťastným, měl by se na ni vydat co nejdříve.
  Je mi smutno, paní Helena G. mi velmi přirostla k srdci byť jen po telefonu či po mailu. Ale jak říkám, každý má svou cestu. Přeji co nejméně kamení na této cestě a jen samé rozkvetlé kvítí okolo.
  Pac a kopyto, Monika Brucknerová

 • 14. JiS

  Na cestu

  22:56 - 03. 03. 2011

  Vím, že je velmi pracovitá a vím, že má velký vkus. Přeji Heleně dobrou cestu!

 • 15. HelaS

  Přání

  14:06 - 04. 03. 2011

  Taky přeju hodně štěstí a úspěchy v práci - a hlavně to zdraví...

 • 16. veraaa

  fler

  14:37 - 04. 03. 2011

  ja jen dodam, ze pres Equichannel jsem si jednou klikla na Fler a od te doby, pomerne kratke, jsem si na Fleru 3krat objednala a klikam na nej denne:_))

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 2 čtenářů. Celkový počet bodů: 10.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: