E-aukce koní ZH Tlumačov i pro koně soukromých majitelů

26. 04. 2018 17:00

Obrázky: 1

Autor: Martina Cerhová Rubrika: Chov koní Zdroj: Zemský hřebčinec Tlumačov s.p.o. Počet přečtení: 1672 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Na webových stránkách Zemského hřebčince Tlumačov s.p.o. se objevila informace ohledně e-aukce plánované na letošní rok. A pro soukromé majitele je rozhodně zajímavá!

Jak stojí v tiskové zprávě:

Zemský hřebčinec Tlumačov s.p.o. má výhradní zastoupení pro prodej koní z vlastního odchovu formou e-aukce u jednoho z největších internetových portálů v České republice www.verejnedrazbv.cz, který provozuje společnost GAUTE s.r.o.

V minulém roce 2017 se tímto způsobem podařilo velmi úspěšně prodat 4 z 5 nabízených mladých hřebců z testační odchovny plemene českého teplokrevníka. V tomto roce 2018 připravujeme prodej dalších cca 10 hřebců v majetku hřebčince, kteří 6. června 2018 budou absolvovat základní zkoušky výkonnosti a ukončí touto zkouškou tříleté testační období. Jedná se o mladé hřebce ročníku 2015. Internetová aukce těchto mladých hřebců v majetku Zemského hřebčince Tlumačov (dále jen ZHT) proběhne v úterý dne 12. června 2018.

Po provedení této e-aukce bude nastaven systém „permanentní" e-aukce, tzn. že od tohoto data - 12. června 2018, bude možné přes tento internetový portál a pod hlavičkou ZHT nabízet k prodeji hřebce, valachy i klisny soukromých majitelů s místem trvalého bydliště nebo sídla společnosti na celém území České republiky a koní registrovaných v Ústřední evidenci koní ČR ve Slatiňanech (prokazuje se Průkazem koně).

Majitel, který projeví o prodej svého koně prostřednictvím e-aukce ZHT zájem, vyplní a pošle na e-mailovou adresu prodejkoni@hrebcinec-tlumacov.cz formulář s kopií průkazu koně. Na základě zaslaného formuláře bude majitel kontaktován. Do e-aukce nebudou přijati všichni koně, ale jen ti, o kterých bude ZHT přesvědčen, že se dají prostřednictvím e-aukce nabídnout a prodat a navíc s přidanou hodnotou pro majitele koně.

Nabízení koně k prodeji musí být v dobrém zdravotním stavu. Zdravotní stav bude posouzen při přejímce koně v ZHT veterinárním lékařem a celkové zhodnocení koně bude navíc potvrzeno rentgeny všech končetin koně. Veterinárního lékaře zajistí ZHT a tento veterinární lékař na náklady majitele koně udělá na místě 18 snímků všech končetin koně. Na místě se provede veterinárním lékařem okamžité vyhodnocení rentgenových snímků, a to za účasti jak zástupců ZHT tak za účasti majitele koně.

Po individuální dohodě majitele koně se zástupci ZHT bude kůň nabízen k prodeji formou e-aukce.

Pokud kůň bude v dobrém zdravotním stavu a připravený k prodeji tzn. bude obsednutý a schopný k natočení propagačního videa, bude s majitelem dohodnutý termín natáčení a termín zahájení e- aukce.

Doba trvání e-aukce bude cca 3-4 týdny.

Další informace přímo v tiskové zprávě připojené níže.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: