Dvojitý úspěch Josefa Váni ve II. kvalifikaci, vítězem Ange Guardian

28. 07. 2020 05:00

Obrázky: 20

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 294 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V sobotu 25. července se na dostihovém závodišti v Pardubicích běžela II. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou. Kromě kvalifikace byl na programu také například Zlatý pohár a dalších šest dostihů.

V úvodním dostihu sobotního odpoledne, Ceně Orling (Stchcc, III. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší klisny), se o tempo starala především dvojice Rozina a Rideri Cross. Před cílovou rovinou se ale do čela dostala favoritka Dajuka (ž. Lukáš Matuský, tr. Holčák Radek, K-K Metal) a lehce zvítězila před Rideri Cross, Rozina, Dunáta a Caline de Juilley.

Dajuka

Dalším dostihem byl Pohár BICZ holding 2020 (Stchcc, III. kat, 3 300 m, pro 4leté koně). O tempo se krátce po startu staral Celentano. Toho ale před čtvrtým skokem vyvezl volný Saint Tobias. Na čelo se po lehce chaotickém začátku dostala dvojice Popinjay a La Coral. Po překonání posledního skoku se na vedoucího La Coral (ž. Marcel Novák, tr. Kvapilová Lenka, Pecka-Horse) hodně dotahoval Youko, ale nakonec stihl pouze druhé místo. Třetí dokončil Popinjay před Saint Shine a Salus.

La Coral

Do Červnové cross country Válečníka (Stchcc, I. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartoval Tiara Man před Medic a Usockem. Jediný problém nastal na Dropu, kde jezdce ztratil Dusigrosz. Do čela se mezitím dostal Medic, který si vypracoval menší náskok. V cílové rovině se na nakonec vítězného Medica (ž. Pavel Složil ml, tr. Junková Jana, EŽ Praha a.s.) dotahoval Chrystal Cross. Třetí dokončil Tiara Man před Usockem a Kifaaya.

Medic

Dalším dostihem byla Cena vítězů Velké pardubické (Stchcc, II. kat, 5 200 m, pro 5leté a starší koně. Po startu se do čela vydala dvojice Modřín a Turoni, naopak East River a Sweet Red Wine pole uzavírali. Menší problémy způsobila Irská lavice, která se šla z opačného směru. Turoni před ní zbrzdil a tím i koně za ním. Nakonec tuto překážku všichni překonali. Větší problémy ale přišly už v závěrečných fázích dostihu. Ještě před Velkým anglickým skokem byli zastaveni East River a Ferino. Na tomto skoku poté měli pád Sweet Red Wine a Kaiserwalzer. Před cílovou rovinou si Decorus a Imphal vytvořili menší náskok. V cílové rovině ale nakonec Imphal (ž. Jaroslav Myška, tr. Popelka Stanislav, Quartis - Zámecký Vrch) utekl i Decorusovi. Třetí se ztrátou dokončil Marcus Aurelius před Cayras Star a Modřín.

Imphal

Jedním z vrcholů sobotního odpoledne byl Zlatý pohár - Cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (Stch, NL. kat, pro 5leté a starší koně). Největším favoritem nebyl nikdo jiný než Anaking. Po startu se na trať, která měla 4 400 metrů, vydal tempař Dangerous Gleam. Ten ale na protilehlé rovině udělal chybu na skoku a vyklopil svého jezdce. Na čelo se již poté dostal Anaking (ž. Jan Faltejsek, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát) a v cílové rovině pouze kontroloval zvětšující se náskok. Druhý dokončil Green Rocks před Skins Rock, Aztek a Slivka.

Anaking

Šestým dostihem byla již Cena města Pardubic - II. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou - Memoriál Mjr. M. Svobody (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Jako favorit nastupoval Ange Guardian, který od června 2018 v kvalifikaci neprohrál a útočil na páté vítězství. Hlavním soupeřem měl být Stretton.

Po startu se o tempo, podle očekávání, ujal Bridgeur. Jediný pád se zrodil na čtvrté překážce, kde se jezdec neudržel v sedle veterána Borderland. Před náběhem na travnatý ovál se už na čele objevil Ange Guardian před Sottovento a Bridgeur. Po překonání posledního skoku to vypadalo na jisté vítězství Ange Guardiana (ž. Jiří Kousek, tr. Váňa st. Josef, Stáj Anděl Strážný), ale jeho tréninkový kolega Sottovento předvedl výborný finiš a mohutně se na Ange Guardiana dotahoval. Nakonec to ale nestihl. Třetí se ztrátou dokončil Lombargini před Strettonem a Tiep De L'Est. Dále dokončili Bridgeur, Moula a Vernois.

Ange Guardian

V Ceně za podpory ADW FEED, a.s. (Stchcc, IV. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně) se na čele střídala dvojice Emagoul a New Finch (ž. Petr Tůma, tr. Junková Jana, EŽ Praha a.s.), který nakonec ve vedení zůstal až k cílovému sloupku. Druhý dokončil Sacamiro před Gontchar, Fort Ryan a Kornelia.

New Finch

Naprosto jednoznačné vítězství se zrodilo v Ceně za podpory společnosti SEED SERVICE (Stchcc, IV. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně), pro které si doběhl Mediciman (ž. Adam Čmiel, tr. Holčák František, AGA - Vlachovice). Druhý dokončil Tellur, který většinu dostihu odvodil, před Lantana Lady, Ronaldo King a Sirius.

Mediciman

Příští program na závodišti v Pardubicích bude III. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, která se poběží 8. srpna.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: