Druhý červnový víkend opět pod taktovkou koní anebo se zaleknete Medarda?

6. 06. 2019 07:00

Obrázky: 8

Autor: EQCH redakce Foto: Gabriela Rotová Rubrika: Počet přečtení: 469 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Vyrazíte o víkendu někam za koňmi anebo se zaleknete Medarda? Zemědělci po staletí prosí svatého Medarda, který slaví svátek 8. června, za suché počasí při prvních sečích. A jak jste na tom vy, ctitelé a milovníci koní? Budete se modlit ke svatému Medardovi anebo si vyberete z tipů, které jsme pro vás v redakci připravili? Bude vaším srdcovým esem Polo Cup, Zlatý pohár, kvalifikace vozatajské Zlaté podkovy, Extreme Trail nebo drezúrní soustředění? Nebo si naplánujete odpočinek na kunštátských Svátcích řemesel a ušlechtilých koní a noc si pak užijete v pražském Národním zemědělském muzeu?

Diplomats Polo Cup

I o tomto víkendu můžeme zamířit do pražské Velké Chuchle. Tentokrát, pro změnu, za královským koňským pólem! Ve dnech 7.-9. června se na chuchelském závodišti uskuteční tradiční mezinárodní turnaj v pólu Diplomats Polo Cup 2019.

Jedná se již o pátý ročník a na jeho startu budou týmy nejen z Polska, ale i z Německa, a to z Frankfurtu, Mnichova, Berlína a Hagenu.

Začátek nedělního finálového dne turnaje je naplánován na 12.00 hodin a vstup je pro návštěvníky zdarma. Tento pólový pohár se bude konat pod záštitou brazilského velvyslanectví

Pólo je hlavní atrakcí této akce, diváci budou mít možnost dozvědět se o kultuře hostujícího velvyslanectví a vychutnat si místní pokrmy a nápoje, stejně jako kulturní zajímavosti.

Přijďte se i vy podívat na koňské pólo, které je nejen královským sportem, ale i životním stylem.

  • Pořádá Prague Country & Polo Club - více informací ZDE.

 

 

Zlatý Pohár - Cena předsedy poslanecké sněmovny parlamentu ČR a Taxis Polo Open

Za špičkovými výkony dostihových koní a - o tomto víkendu tolik populárním - koňským polem můžete vyrazit do Pardubic.

V sobotu 8. června se na závodišti v Pardubicích poběží Zlatý pohár.

Zlatý pohár patří k nejprestižnějším klasickým steeplechase. Jeho první ročník se v Pardubicích běžel v roce 1994, zvítězila v něm tehdy čtyřletá kobylka narozená ve Francii Starting Order v sedle s Janem Havlíčkem. Trénoval ji čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka.

V rámci dostihového odpoledne bude kromě Zlatého poháru odběhnuto dalších sedm dostihů. V doprovodném programu nebude chybět dostih poníků spadající do seriálu PONY LIGA.

Součástí dostihového dne je také exhibice koňského póla TAXIS POLO OPEN, ve kterém se představí pět týmů na travnatém kolbišti. Pólo bude probíhat od 11:00 do 16:00.

Zmenšené překážky z kurzu legendární Velké pardubické - Taxisův příkop, Irská lavice, Poplerův skok nebo třeba Zahrádky, to vše si mohou malí i velcí návštěvníci dostihových mítinků vyzkoušet na trati DĚTSKÉ VELKÉ PARDUBICKÉ.

První z dostihů startuje ve 14 hodin, areál závodiště se otevírá už v 10 hodin.


Kvalifikace Zlaté podkovy - Hřebčín Mimoň

I vozatajský sport má o tomto víkendu co nabídnout. V sobotu 8. června se v Hřebčíně Mimoň pojede kvalifikace Zlaté podkovy. Oči "kočárových fanoušků" se tedy budou jistě upírat právě tam.


Pony & Mounted Games Martinice 2019


Již o tomto víkendu se všichni příznivci pony-games sejdou v Martinicích u Březnice. Jedná se o letošní první dvoudenní závody a navíc s mezinárodní účastí.

Začínající jezdci – U8 a U10, kteří startují v PG přípravce a PG ze země, budou mít první kolo v sobotu a druhé v neděli. PG ve všech kategoriích (U12, U14 i Open) se pojedou ve třech kolech (dvě kola v sobotu a nedělní finále).

Na neděli je navíc připraven oblíbený závod „Pony-games bez pony“, který jistě udělá radost všem dětem.

Hlavním rozhodčím bude Pierre-Luc Portron, mezinárodní rozhodčí z Francie. Jeho jméno tady není rozhodně neznámé, protože jezdí do České republiky pravidelně a pomáhá nám s rozvojem disciplíny PG. Jeho bohaté zkušenosti (každoročně soudcuje ME, MS, Mistrovství Francie, …), o něž se vždy rád podělí, jsou zárukou kvalitních a divácky atraktivních turnajů.

Organizátoři též připravují řadu bonusů, tvořivé dílničky pro děti, které bude zajišťovat březnické rodinné centrum Pampeliška, hry pro děti s Decathlonem, který je jedním z partnerů akce, či služby profesionální fotografky Petry Jansové, která bude mít na místě svůj ateliér a fotky si tak bude možno rovnou odnést.

8. a 9. června se tedy vydejte pro zážitky či inspiraci do Martinic. Ať s poníkem či bez něj, určitě to bude stát za to!


  • Vše nejen o těchto závodech, ale i disciplíně naleznete na webu pony-games.cz

 

Czech Extreme Trail CUP - 2. závody seriálu 2019 + JUJU závody

Příznivci bouřlivě se rozvíjejícího Extreme Trailu si přijdou na své v sobotu 8. června v Jevišovicích.

Oblíbené JUJU závody pořadatelé zakomponovali do seriálu závodů Czech Extreme trail CUP 2019. Pojedou se soutěže Extreme Trail pro všechny věkové kategorie, rychlostní Extreme Race, jízdu zručnosti Working trail, kostýmový Freestyle a nově i kategorie tandem (ze sedla s druhým koněm na ruce) a bridless (ze sedla na nákrčáku). Akce se koná v areálu Equifarm Záduška nedaleko Jevišovic u Znojma, příjezd je z obce Černín.


Drezurní soustředění se zahraničním jezdcem Adamem Patócs

Ve dnech 8. - 9. června pořádá Zámecká stáj Plandry drezurní soustředění se zahraničním jezdcem Adamem Patócs.

Pro nerozhodné několik informací o lektorovi... Adam Patócs je majitelem B-rider licence a chovatelské licence, absolvoval Epona Spanish Riding school v Maďarsku, je mistrem zápodoslovenské oblasti, pracoval jako jezdec v Rakousku, Německu, Lucembursku, Maďarsku a Slovenské republice. Spolupracuje s maďarským trenérem Szokola Csabou a mnoha jinými. Mimo jiné vyhrál Donau Bohemia Trophy. Pravidelně se účastní národních a mezinárodních závodů do stupně CDI. Jeho žáci se účastnili ME ve Francii 2018.

Soustředění proběhne v sobotu 8. 6. 2019 a v neděli 9. 6. 2019

Cena za soukromou hodinu je 1000 Kč. V případě zájmu můžete více informací získat na emailu info@zameckastaj.cz
nebo na tel: 775218076


12. ročník Svátků řemesel a krásy ušlechtilých koní

V sobotu i neděli, 8. - 9. června, vždy od 10:00, si můžete přijet odpočinout do Panské zahrady zámku Kunštát, kde se konají Svátky řemesel a ušlechtilých koní.

Již 12. ročník Svátků řemesel a krásy ušlechtilých koní 2019 pořádá spolek Řemesla v Kunštátě. Tyto slavnosti jsou ojedinělou příležitostí zhlédnout pod širým nebem lidová i umělecká řemesla ve spojení s krásou ušlechtilých koní.

Letošní program bude inspirován hony a lovem.

Těšit se můžete na vítání krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad, drezurní show, show laso a bič, tanec s fríským koněm, westernové koniny, rytířský turnaj či volné létání dravých ptáků. 

Na sobotní večer pro vás organizátoři připravili vystoupení Trubačů zámku Holešov, kteří se představí se svým programem "Kořeny lovecké hudby a mysliveckých tradic".

Po skončení koncertu vás čeká netradiční podívaná - Magická noční show s koňmi, na níž se mimo jiné představí divadelní a kaskadérská skupina Štvanci.

Na neděli je připravena ukázka koňských spřežení, historických kočárů, historické techniky a parních strojů.

  • Více informací o projektu Svátky řemesel a krásy ušlechtilých koní je možné získat na oficiálním webu akce.

 

Pražská muzejní noc v Národním zemědělském muzeu

V sobotu 8. června se Národní zemědělské muzeum v Praze připojí k oblíbené akci Pražských muzejních nocí.

Pražská muzejní noc v Národním zemědělském muzeu začíná v 19:00 a ukončena bude v 01:00.

Brány všech expozic budou v tuto dobu dokořán, a to včetně vyhlídkové střešní terasy.

Národní zemědělské muzeum v Praze nabízí unikátní pohled na zemědělství a vše, co zahrnuje - péči o vodu a půdu, lesnictví, rybářství, potravinářství, myslivost, pivovarnictví, vinařství nebo gastronomii...Každý z nás, milovníků koní, si zde tedy jistě něco přínosného najde, a proto neváhejte a prožijte sobotní večer na Letné!

Všechny informace, včetně programu události, naleznete na webu Národního zemědělského muzea.


Jaké počasí na Medarda bývá, šest neděl trvání mívá. Modleme se tedy za slunný a po všech stránkách přívětivý víkend! :)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: