Drezurní KMK v Hradištku

4. 08. 2019 19:00, Aktualizováno 8. 09. 2019 22:33

Autor: Martina Cerhová Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 57 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V neděli 28. 7. 2019 se v Hradišťku konala opět Kritéria mladých koní (neboli KMK), tentokrát ovšem drezurní. Ty se od skokových liší v tom, že soutěže nejsou děleny na klisny a hřebce s valachy, ale všichni koně ze stejného ročníku startují v jedné soutěži.

V soutěži pro čtyřleté koně (4Ú/2017 – FEI-Z) startovalo celkem 21 dvojic. Vítězství si odnesli Jan Zamec a hannoverský valach Ragnar Lothbrok (o: Krack C, m: Dream In Black po Dream Of Glory), a to s hodnocením 85,60 %. Chovatelem Ragnara je Ladislav Umlauf a majitelem Jan Zamec. Druhé místo obsadila dvojice Belaia Xenia a rýnský hřebec Tempelhüter (o: Totilas, m: First Love SN po Fürst Grandios) s 83,20 %. Jeho chovatelem je Gestüt Neff. Třetí příčka patřila hannoverské klisně Nerine I. (o: Negro, m: Paris po Prestige VDL) z chovu Josefa Umlaufa a v majetku Markéty Zamcové, kterou sedlal opět Jan Zamec. Za svůj výkon byla Nerine I. hodnocena 82,20 %.

To v soutěži pro pětileté koně (5Ú/2017 – FEI-L) se sešlo téměř o polovinu méně startujících – 11. Nejlépe si vedly Brettová Sabina a oldenburská klisna First Love 1 (o: Fürstenball, m: C-Desiree po Londonderry) z chovu a v majetku Ilony Heyrovské. Za svou jízdu byly ohodnoceny 74,20 %. Druhou příčku obsadily Rosůlková Darina a KWPN valach Jive (o: Fairytale, m: Lakarla po Zeoliet), a to se ziskem 71,60 %. Chovatelem tohoto valacha je J. Merx van Eijkelenburg a majiteli jsou Darina Rosůlková a Jaroslav Abík. Na třetím místě se s 69,40 % umístila Karolína Šimáčková v sedle valacha slovenského teplokrevníka (CS) jménem Unisimo (o: Simonetti, m: Karamela po Sinuhet) z chovu a v majetku Evy Šimáčkové.

Šestiletých koní se na startu sešlo šest. Se 73,40 % zvítězila dvojice Kotyzová Kamila a klisna slovenského teplokrevníka (CS) Lilit 1 (o: Jericho, m: Legrace po Aktion) z chovu a v majetku Adama Kotyzy. Na druhém místě se umístil westfálský hřebec Don Desperados (o: Destano, m: Favea po Flovino) sedlaný Lindou Pazákovou. Don Desperados získal 70,00 % a pochází z chovu Hermanna Gerlanda a je v majetku jezdkyně. Třetí příčka patřila Petře Charvátové a klisně českého teplokrevníka Chiquita 2 (o: Chico’s Boy, m: Colima po Acros) z chovu Lucie Blahové a v majetku jezdkyně. Chiquita získala 69,60 %.

Další kolo drezurních KMK se koná 16.-17. 8. 2019 v Nebanicích. Finále pak 20. - 22. 9. 2019 v Hradišťku u Sadské.