Dostihy, parkury i rodeo, mimořádně atraktivní víkend před námi!

20. 06. 2019 07:00

Obrázky: 9

Autor: EQCH redakce Foto: Archiv Dostihový spolek a.s., Jan Andrash, Gabriela Rotová Rubrika: Počet přečtení: 533 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

I tentokrát jsme pro vás v redakci připravili pestrou paletu pozvánek na události, které proběhnou o tomto víkendu. České derby, další kvalifikace na Velkou pardubickou, Světový pohár v parkurech CSI-W Olomouc 2019, ProRodeo Tour, seminář s Rachaël Draaisma, královské stříbření v Kutné Hoře... tím vším, a i mnohým dalším, bude žít víkend 22. až 23. června. Budete tentokrát lenošit anebo neodoláte a vyrazíte na některou z plánovaných hvězdných akcí?

99. České derby

Dnes rozhodně musíme začít pozvánkou na dostihy. Na sobotu 22. června totiž připadá absolutní klasický vrchol dostihové sezony - 99. České derby. Pražské dostihové závodiště připravilo na tento den i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé a opět tedy platí, že na své by si měli přijít i ti, které koně zajímají jen okrajově. 

České Derby je již řadu let nejbohatším klasickým dostihem celého středoevropského regionu a tomu odpovídá i další program dne: celkem se poběží osm dostihů, z nichž pět je zařazeno do nejvyšší výkonnostní kategorie.

Přijeďte se podívat, který kůň se nesmazatelně zapíše do historie a která stáj dosáhne na nejvyšší možnou metu dostihového světa!

  • Další podrobnosti najdete ZDE

 

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou

Rušno bude o tomto víkendu i na pardubickém závodišti. Konat se bude druhý díl kvalifikačního seriálu na 129. Velkou pardubickou steeplechase. „Červená“ kvalifikace je na pořadu výjimečně v neděli, a to 23. června 2019. Důvodem přesunu je termín Českého derby, které se v Praze poběží v sobotu.

Nedělní dostihové odpoledne v Pardubicích nabídne osm dostihů, jeho vrcholem bude už zmiňovaná II. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase.

Do Memoriálu mjr. Miloše Svobody je přihlášeno prozatím osm koní zvučných jmen – například loňský dvojnásobný kvalifikační vítěz z tréninku Josefa Váni Ange Guardian, účastnice dostihů v Cheltenhamu a druhá z nedávného dostihu seriálu Crystal Cupu ve Wroclawi Delight My Fire, velezkušený Zarif či „černý kůň“ loňské Velké pardubické Sztorm, kterého ale na start nakonec nepustilo zranění.

Dostihový den začíná ve 14:00 hodin, od 15:35 hod. nabídne přenos z něj Česká televize na programu ČT Sport.

Každý kvalifikační den je už tradičně laděn do barev, červnová kvalifikace doporučuje dress code v červené barvě. Odpovídá tomu i nová podoba pohárů pro vítězné týmy kvalifikačního dostihu. V rámci doprovodného programu se diváci mohou těšit na oblíbenou Dětskou Velkou pardubickou či projížďky konibusem po dostihové dráze.

 

Světový pohár v parkurech CSI-W Olomouc 2019

Parkuroví nadšenci si ve svých kalendářích jistě již poznamenali jednu z nejvýznamnějších událostí letošní sezóny, kterou je Světový pohár v parkurech CSI-W Olomouc 2019. Parkurový mítink J&T BANKA CSI3*-W Olomouc zařazený do Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace již pošesté zavítal do olomouckého Equine Sport Centra. Dorazilo na tři stovky koní z třinácti zemí. Závodit se bude letos poprvé celých pět dní. Rozhodně tedy bude na co se dívat!

Sportovní program odstartoval již ve středu 19. června v 9.00 hodin soutěží Elite Tour.

Dnešním vrcholem pak bude první kolo Diamond Tour s výškou překážek do 150 centimetrů, které je plánováno přibližně na 15:15 hodin.

Ve stejný čas by měla startovat páteční stopětačtyřicítka Gold Tour.

Sobota láká už od dvanácti hodin na U25 EY Cup Grand Prix of Czech Equestrian Teamu, jež je zároveň kvalifikací na letošní mistrovství Evropy juniorů v Zuidwolde.

Nedělní juniorská Grand Prix je naplánována od 15:10 hodin. Ještě před tím proběhne nejdůležitější soutěž celého mítinku – J&T BANKA Grand Prix Olomouc zařazená do Světového poháru. Odstartuje v pravé poledne a jezdci v ní budou moci bojovat o splnění kvalifikačních limitů pro olympijské hry v Tokiu v roce 2020 či letošní mistrovství Evropy seniorů v Rotterdamu.

Průběh všech pěti závodních dní mohou příznivci parkurového skákání sledovat živě na internetu prostřednictvím stránek www.csiolomouc.cz.

Česká televize bude navíc pro své diváky vysílat z Olomouce každodenní sestřih událostí a nedělní J&T BANKA Grand Prix Olomouc nabídne v přímém přenosu.

 

Strabag Prorodeo Tour a Rookie Day 2019 v Halter Valley

O tomto víkendu si přijdou na své i příznivci rodea. Ve dnech 22. až 23. června proběhne v areně Halter Valley Dnešice další akce ze seriálu ProRodeo Tour.

Seriál ProRodeo Tour je ucelený soubor rodeí probíhající v daném kalendářním roce. Soutěží se ve více jak deseti disciplínách. Sedm z nich je vypsaných do finálového závodu a pořadatel může jednotlivé kolo doplnit o zbývající doplňkové disciplíny.

Soutěží se v kategoriích Open a Junior. Jezdci sbírají v seriálu důležité body pro kvalifikaci na National Finals ProRodeo, které se koná po odjetí všech kvalifikačních kol seriálu ProRodeo Tour.

 

Chladnokrevná kvalifikace na Pardubice OV, TT

Opomenout samozřejmě nemůžeme ani chladnokrevníky. Ve východočeských Martínkovicích proběhne v sobotu 22. června kvalifikace na Pardubice OV a TT.

 

Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob 2019

Ani ctitelé a příznivci pony plemen opět nebudou o tomto víkendu ochuzeni. Ve dnech 22. až 23. června se v Hradeckém jezdeckém areálu bude konat Mezinárodní šampionát velšských pony a kob, který je vrcholem sezóny chovatelů a majitelů velšských plemen.

Sobota bude věnována výstavním třídám na ruce, v neděli se následně uskuteční výkonnostní zkoušky a proběhnou jezdecké výstavní třídy.

Pozvání k posuzování přijaly paní Sonia Smith z hřebčína Trevallion a paní Megan Lewis z hřebčína Cwrtycadno.

  • Všechny informace naleznete na webu pořádající organizace, kterou je Český svaz chovatelů velšských plemen www.welsh-cz.cz

 

Českou republiku navštíví Rachaël Draaisma!

Tento víkend je nabitý i akcemi nabízejícími vzdělání. Jak můžeme využít mentální stimulaci a pachové práce v našem každodenním životě s koňmi? To vše se dozvíte o tomto víkendu v Brně!

Ve dnech 22. až 23. června v Edunesto Brno (Veselá 14, Brno) se uskuteční seminář "Konejšivé signály a pachová práce s Rachaël Draaisma".

Rachäel Draaisma, autorka knihy Konějšivé signály a řeč těla u koní, kterou lze objednat na adrese www.konskeknihy.cz, navštíví Českou republiku.

V průběhu dvoudenního semináře se nebude pracovat s koňmi, ale budou vyhodnocovány fotografie a videa - schopnost rozpoznat problém je klíčem k jeho řešení. Seminář bude tlumočen do českého jazyka.

Pár slov o přednášející...

Rachaël absolvovala Univerzitu v Nijmegenu, kde studovala holandštinu. Poté pracovala v oblasti marketingové, při níž se věnovala psaní. Nicméně po obdržení několika diplomů se rozhodla, že bude následovat svou zálibu a v roce 2003 začala pracovat na plný úvazek jako behaviorální poradkyně – nejprve se psy, později s koňmi.

Založila psí školku, pořádala kurzy a specializovala se na re-socializování agresivních a extrémně bojácných psů. Pro psy s obrovským strachem ze zvuků vyvinula zvláštní program. V roce 2013 absolvovala Mezinárodní vzdělávání Turid Rugaasové pro psí trenéry (Turid Rugaas International Dog trainers Education).

A byla to právě otázka Turid Rugaasové, proč nezmapovat i konejšivé signály u koní, která zapříčinila kariérní posun od psů ke koním. Rachaël však nebyla ve světě koní nováčkem – odjakživa je milovala a od svých 14 let je vlastnila. Kniha „Konejšivé signály a řeč těla u koní“, byla přeložena do několika jazyků a publikována po celém světě. Rachaël v současné době dále pokračuje v analyzování dat a ve studiu konejšivých signálů a řeči těla koní. Zároveň pracuje na vývoji programu mentální stimulace koní, pro což je pachová práce základem.

 

Workshop - SOS mám namoženého koně

Velmi zajímavý workshop pořádá tuto sobotu, 22. června, v Úbislavicích Chiropraxe, fyzioterapie a rehabilitace koní - Monika Plachá, EBW.

Může se stát, že cesta ve vozíku byla delší, víkendové kolony, parkur nebo drezurní úloha těžší, než jsme si mysleli. Do toho horko, únava, závodní sezóna v plném proudu. V pondělí zjistíme, že kůň sotva jde a z boxu se mu vůbec nechce. Diagnóza namoženého koně...

Na jednodenním workshopu se účastníci seznámí s možnostmi, jak takovou situaci řešit. Workshop bude zaměřen na trigger point terapii, myofasciální techniky a kinesiotaping dvou stěžejních oblastí koňského těla, a to zad a krku.

Kombinací těchto metod dokážeme svému koni poměrně jednoduše a rychle ulevit od svalové bolesti a ztuhlosti.

Tento pracovní workhop je určen pro majitele koní, nikoli terapeuty. Metody, které se naučíte, jsou jednoduché, bezpečné a na konci dne by je měl zvládnout každý účastník.

  • Přihlášky zasílejte na monika@sluzbyprozvirata.cz nebo se informujte na tel. čísle 603 179 042. Případně sledujte FB stránku události.

 

Sabine Oettel na Pecínově 

I akademické jezdecké umění má opět co nabídnout. Poprvé do Čech zamíří i další z významných osobností akademického světa, kterou je Sabine Oettel. Sabine Oettel je nositelkou titulu "mistr akademického jezdectví" v rámci vzdělávacího systému Benta Branderupa.

Akce se uskuteční ve dnech 22. až 23. června ve středočeském Dvoře Pecínov.

  • Přihlášku na diváka i na jezdce s koněm je nutné vyplnit na www.jezdecke-umeni.cz, tel. kontakt: 739 370 742

 


XXVIII. ročník Stříbření v Kutné Hoře

Nechcete za sportem ani za vzděláním? Staňte se součástí tradiční gotické slavnosti připomínající slávu královského města Kutná Hora! XXVIII. ročník Královského stříbření Kutné hory proběhne ve dnech 22. a 23. června.

Velkolepý scénář slavnosti navrací Kutnou Horu, české královské horní město, do dob o šest set dvacet let zpět, až na začátek 15. století. Na dva dny ožívá celé město i královské sídlo v mincovně ve Vlašském dvoře fiktivním příběhem příjezdu a vzácné přítomnosti českého a římského krále Václava IV. s jeho dvorem. Aktéři i diváci se navracejí do doby, kdy byla Kutná Hora na vrcholu prosperity.

Bohatí a hrdí "Horníci" chystají uvítání krále, otevírá se jarmark, rozhoří se svatojánské ohně a začínají lidové veselice uspořádané na počest oblíbeného panovníka.

Chrámem sv. Panny Barbory se rozeznívají fanfáry a při slavné „Stříbrné mši“ vítají krále s královnou Žofií Bavorskou, jejich dvořanstvo i kutnohorský patriciát. Do města se sjíždí bujaré rytířstvo, aby se zúčastnilo turnajových klání vyhlášených králem Václavem IV. Gotická hudba vyzývá k lidovému tanci v kutnohorských uličkách i krčmách, každodenní pracovní rytmus mincovny ve Vlašském dvoře utichá, neboť je přehlušen slavnostním ruchem přítomnosti krále a jeho dvora...

Využijte našeho pozvání a vyražte do Kutné hory! Každoroční gotická historická slavnost, symbolicky otevírající turistickou sezónu města Kutná Hora, zapsaného do seznamu světových kulturních památek UNESCO, skutečně stojí za pozornost! Živá historie stříbrného města vychází o tomto víkendu do ulic!

  • Program na oba dva dny naleznete zde.
  • Videoupoutávku můžete zhlédnout  zde.
  • FB stránka události zde!

 

Splňte si svá víkendová očekávání a užijte si je!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: