Dostihový infoservis: V. den metropolitní sezóny - Dostihový den Pražské plynárenské

14. 05. 2017 22:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 1023 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

AKTUALIZACE: Klasickým vítězem se stal Sir Sun // Tuto neděli vyvrcholí první část letošní sezóny v Conseq Parku Velká Chuchle úvodním dostihem Klasické trojkoruny. V 96. Velké jarní ceně Pražské plynárenské (Listed, 1600 m, 550 tis. Kč) se představí jedenáct tříletých hřebců a dostih nemá jednoznačného favorita. Celkem se uskuteční osm dostihů, nominováno je 92 koní a 24 jezdců. Úvodní dostih tentokrát startuje již ve 13 hodin, areál Conseq Parku bude otevřen od 11 hodin.

Klasickým vítězem se stal Sir Sun

Před početnou diváckou kulisou se v neděli uskutečnila pátá kapitola letošní sezóny v Conseq Parku Velká Chuchle, v jejímž programu byla největší pozornost upřena na první díl Klasické trojkoruny, 96. Velkou jarní cenu Pražské plynárenské (Listed, 1600 m, 550 tis. Kč) s jedenácti aktéry.

Ostře dostih rozběhli zdejší novic Ultimate Fight a Darien, kteří však svému tempu v koncovce podlehli. Třetí cválal Noble Cliffs (ž. Mitchell, tr. Török, DS Pegas, 7:1) a právě on po zatočení do cílové roviny převzal vedení a dlouho první pozici držel. V posledních desítkách metrů však neodolal náporu Sir Suna. Ten nastoupil bez předchozí sezónní rozcvičky, ale tato skutečnost mu v jeho výkonu nevadila. V kurzu 12:1 nabízený premiant loňského Gerschova memoriálu Sir Sun zvítězil jistě o tři čtvrtiny délky, na měkčí dráze v čase 1:40,57, a přinesl premiérové klasické vítězství trenéru Luboši Urbánkovi, čtvrtý klasický triumf stáji Lokotrans (pět let po výhře Mystic Swinga druhý v tomto dostihu) a již osmé prvenství (čtvrté ve Velké jarní ceně) na klasické scéně pro žokeje Jiřího Chaloupku. Ten vyhrál letos vůbec poprvé a v kariéře mu chybějí dva plné zasáhy k dosažení mety 400 vyhraných dostihů.

Délku a čtvrt za Noble Cliffsem obsadil i při osmém životním vystoupení medailovou pozici loňský juniorský šampión a sázkový favorit Zock (ž. Zatloukal, tr. Blažková, Joly, 2,5:1), jen o krk čtvrtý skončil druhý zástupce DS Pegas Gold Evasive (ž. Foret, 15:1), za nímž délku a čtvrt zpět doplnil nejlepší pětici Orssio (ž. Verner, tr. Drlík, stáj Hrubý, 25:1). V těsném závěsu vybojovali dotovaná místa ještě český rodák Riverton (ž. Rája, tr. Juránek, Rabbit Trhový Štěpánov, 17:1) a Dominique (ž. Breux, tr. Tůma, Dr. Charvát, 5,5:1).

Další dění:
 • V otevírací Ceně Fotosoutěže Nikon 2017 (hdcp IV. k., 1200 m) jistě získal druhý životní triumf do sezóny vstupující Tapajo (tr. V. Chaloupka, Stáj Sokrates, 8,5:1), v jehož sedle prvního kariérního vítězství dosáhl jezdec Martin Laštovička.
 • Také podruhé v životě se naplno prosadil i premiant Ceny Prague catering (hdcp V. k., 1200 m), jímž se po boji o krk stal Kárl (tr. Hanousek, stáj Alice Zimčíková, 8,5:1), vedený dvojnásobnou vítězkou Nikon Ladies Cupu Martinou Havelkovou.
 • Roli favorita pak v Ceně Mistra světa ze Znovínu (IV. k., 1800 m) pro tříleté nezvítězivší splnil reprezentant stáje Roman Negben (ž. Zatloukal, 2:1), který zároveň ukončil čekání trenérky Heleny Blažkové na letošní první výhru.
 • Prvního kariérního triumfu se v Ceně Pražské plynárenské Distribuce (hdcp IV. k., 1800 m) dočkal v obou loňských startech umístěný Private Ryan (žk. Florian, tr. Šatra, Kelso Stables, 5:1), jenž třetím životním startem zahájil letošní sezónu.
 • Cenu Pražské plynárenské Servis distribuce (hdcp III. k., 1800 m) pak ve druhé kariérní prvenství proměnil Namid Star (tr. Růžičková, stáj BoKa Seniors, 11:1), v jehož sedle završil žokej Milan Zatloukal čtyřiatřicáté kariérní double.
 • V Ceně sázky na velké pořadí (III. k., 2400 m) pro tříleté koně si od startu suverénně počínal favorizovaný Nagano Gold (tr. Wroblewski, stáj Syndikát V3J, 1,6:1), který na své konto přidal druhé letošní i životní vítězství velmi lehce o patnáct délek a jehož žokej Jan Verner i při pátém pokračování letošní sezóny v Conseq Parku Velká Chuchle ovládl jeden dostih dne.
 • V závěrečné Ceně Arny (III. k., 2400 m) prvního životního triumfu dosáhla čtyřletá Santa Padrona (9:1), její trenér Luboš Urbánek i majitel stáj Lokotrans vyhráli v neděli podruhé a žokej Petr Foret se dočkal jubilejního 200. vítězství kariéry.

Výsledky


Čeká se vyrovnaná bitva

Před týdnem měla dámská klasika dvě velké favoritky, které se také nakonec v úchvatném finiši utkaly o triumf. Tentokrát je situace úplně odlišná, protože před 96. Velkou jarní cenou Pražské plynárenské lze reálné vyhlídky na vítězství připsat pěti, ne-li dokonce ještě vyššímu počtu účastníků.

 Na start jde kompletní nejlepší kvinteto z přípravného Memoriálu profesora Michala, do okruhu hlavních kandidátů patří především tři medailisté (viz foto). Svůj premiérový triumf těsně získal Mamadysh (tr. Šavujev, Valentin Bukhtoyarov) v jehož sedle Radka Koplíka vystřídá vedoucí žokej letošního šampionátu Jaromír Šafář, o krk druhý, ale s kilogramem a půl nevýhody (nyní ponesou všichni koně stejnou zátěž) finišoval šampión loňských juniorů, vítěz Simsonovy ceny a Ceny zimního favorita Zock (ž. Zatloukal, tr. Blažková, stáj Joly), jen půl délky vzdáleným třetím místem se pak blýskl domácí odchovanec Riverton (tr. Juránek, Rabbit Trhový Štěpánov) pod Jaromírem Šafářem, přičemž tentokrát jej povede trojnásobný a úřadující šampión Jan Rája.

V cíli trialu čtvrtý Gold Evasive (ž. Foret, tr. Török, DS Pegas), jenž loňský rok zakončil těsným stříbrem v Gerschově memoriálu, už ztrácel tři délky, pátý Darien (tr. Bartoš, stáj Licehamr-Bartoš), s nímž si premiéru na nejvyšší scéně odbude jezdec Michal Hrouda, měl odstup dalších pěti délek.

Dalšími vážnými aspiranty na klasické vavříny jsou dva sezónní debutanti: těsně druhý z Ceny zimního favorita Dominique (tr. Tůma, stáj Dr. Charvát), jehož ambice umocňuje francouzský žokej Stephane Breux (241 vítězství, letos v Praze z devíti startů tři triumfy a čtyři umístění), a vítěz Gerschova memoriálu Sir Sun (tr. Urbánek, Lokotrans), kterého povede už trojnásobný vítěz Velké jarní ceny Jiří Chaloupka.

Trenér Dalibor Török a DS Pegas mají v dostihu dvojici zástupců, tím druhým je těsně pátý z Ceny zimního favorita Noble Cliffs, jenž letošní rok zahájil osmou příčkou ve francouzském Compiegne. Do jeho sedla byl angažován anglický žokej Jack Mitchell (29 let, rodák z Epsomu, člen dostihové dynastie, přes 200 vítězství /letos v Anglii jedenáct/, vítěz Gr.3 v Anglii a Německu, v ČR nestartoval).

Tandem má na startu i trenér Zdeno Koplík a jeho svěřence spojuje také to, že byli dohlášeni dodatečně a že všechny dosavadní starty absolvovali pouze ve Francii. Ultimate Fight (stáj Václav Slovák) jich stihl podstoupit již třináct /pod Koplíkovým vedením až poslední dva/, vloni vyběhl celkem devětkrát, dvakrát vyhrál a sedmkrát se umístil, letos stihl čtyři a opět v každém obsadil dotované místo. V jeho sedle se na pražské dráze premiérově představí francouzský mladík Jordan Plateaux (22 let, od roku 2013 odjel 600 dostihů a dosáhl 37 vítězství, letos zatím na regionálních drahách ve Francii triumfoval jedenáctkrát). Street Singer (stáj Byliny-Kindl) je jediným, kdo čeká na první životní zisk, a zároveň jedním ze dvou účastníků, kteří jako dvouletí nestartovali. Od března vyběhl třikrát, výsledkově se lepšil, ale na dotaci to zatím nestačilo, v jeho sedle bude jediná žokejka na startu Martina Havelková.

Druhým vloni nestartovavším a dosud nezvítězivším členem sestavy je Orssio (tr. Drlík, stáj Hrubý), na rozdíl od všech ostatních trénovaný přímo ve Velké Chuchli. Do kariéry si během dubna zapsal dvě druhá místa, za zde nepřítomným předběžným favoritem Derby Palazzo Corsinim, a jeho sedlo obsadí vítězný žokej z loňského ročníku Velké jarní ceny Jan Verner.

Ze zúčastněných žokejů Velkou jarní cenu již vyhráli třikrát Jiří Chaloupka (2007 Lord Silvano, 2013 Talar, 2014 Simply Ozzy), dvakrát Milan Zatloukal (2011 Chardonney Tcheque, 2012 Mystic Swing) a jednou Jan Verner (2016 Lagaro); z trenérů jednou jen Arslangirej Šavujev (2015 Aldar); ze stájí pak dvakrát Dr. Charvát (2008 Dick Morris, 2011 Chardonney Tcheque), jednou DS Pegas (2002 Richest Vein) a Lokotrans (2012 Mystic Swing).

Startovní listiny

Další dostihový program:
 • 13.00 - Cena Fotosoutěže Nikon 2017 (hdcp IV. k., 1200 m): v úvodním handicapu se na dubnový triumf pokusí navázat sázkově nejpřekvapivější vítězka dosavadního průběhu metropolitní sezóny Global Girl.
 • 13.30 - Cena Prague catering (hdcp V. k., 1200 m): ve druhém sprinterském testu by si mohla porozumět nově sestavená dvojice, loňský žákovský šampión Adam Florian a spolehlivý rutinér Valmont.
 • 14.00 - Cena Mistra světa ze Znovínu (IV. k., 1800 m): o premiérový triumf na střední trati se utká jedenáct tříletých, solidní šance má v obou letošních startech umístěný Negben.
 • 14.30 - Cena Pražské plynárenské Distribuce (hdcp IV. k., 1800 m): v prvním ze středotraťařských handicapů by k útoku na první životní vítězství mohl nejnižší zátěž využít po zimě zlepšený Matysek.
 • 14.55 - Cena Pražské plynárenské Servis distribuce (hdcp III. k., 1800 m): současně druzí z obdobného dostihu před třemi týdny Singapore Spice a Shahnour Aznavour nastupují pod stejnými hmotnostmi k odvetě, ale uchazečů o nejvyšší příčky je mezi třinácti účastníky daleko více.
 • 16.05 - Cena sázky na velké pořadí (III. k., 2400 m): v ostře sledovaném dostihu (předloni jej vyhrál pozdější vítěz Derby Touch of Genius, vloni se v něm prosadila následně v Derby druhá Krasava) nastoupí sedm adeptů, které vede těsně druhý z karlovarské Jarní ceny Nagano Gold.
 • 16.35 - Cena Arny (III. k., 2400 m): v závěrečné položce programu se po změně trenéra na dráhu vrací dcera skvělé Vapety, třikrát na nejvyšší scéně umístěná Vaneta.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY

Denní vstupné 2017:

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé platného plnocenného celoročního kupónu pražské MHD: zdarma
Mládež do 18 let, studenti do 26 let: 100 Kč
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 150 Kč
Derby klub (vstup do klubových prostor, Dostihový program, servírovaný oběd): 700 Kč

Roční předplatné 2017:

permanentní vstupenka: 1200 Kč
permanentní vstupenka extra (vstupné + parkování): 1500 Kč
permanentní vstupenka "all in one" (vstupné + parkování + Dostihový program): 2000 Kč
Klub Patriot / Student (vstupné pro přátele dostihů - osoby od 60 let a studenti do 26 let): 300 Kč
Derby klub (vstup do klubových prostor pro jednu osobu, Dostihový program, servírovaný oběd): 10.000 Kč

Celoroční vstupenky 2017, platné na všechny letošní dostihové dny v Conseq Parku Velká Chuchle, zakoupíte během dostihových odpolední na pokladnách hlavního vchodu.
V ostatní (pracovní) dny lze vstupenky zakoupit mezi 8. a 15. hodinou ve 4. patře tribuny Conseq Parku Velká Chuchle (paní Šárka Pišnová, tel. +420 242 447 034), či objednat e-mailem: sarka.pisnova@velka-chuchle.cz.
Zde je třeba uvést poštovní adresu pro doručení zálohové faktury a po uhrazení bude vstupenka zaslána poštou.

Bohatý program pro rodiny s dětmi

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou! Více informací ZDE.

Opět je tu FOTOSOUTĚŽ NIKON pro všechny!

Dostihové závodiště Conseq Park Velká Chuchle ve spolupráci s partnerem Nikon České republika vyhlašuje soutěž na téma "Dostihový den ve Velké Chuchli ", určenou všem návštěvníkům a dostihovým příznivcům!

Termínová listina sezóny 2017 v Conseq Parku Velká Chuchle

 • neděle 14. května (od 13 hod.) - 96. Velká jarní cena Pražské plynárenské
 • neděle 21. května - 68. Velká květnová cena
 • neděle 4. června - Ladies Day / 65. Velká červnová cena, 14. Cena Nory Jeane
 • pátek 9. června (od 11 hod.) - 14. Červnový pohár
 • neděle 25. června - 97. České derby
 • sobota 2. září - III. Evropský pohár žokejů
 • neděle 10. září - Dostihový den Elektrizace železnic Praha
 • neděle 17. září - Zářijový handicap
 • neděle 24. září - 39. Velká cena Prahy CK Martin Tour
 • neděle 1. října (od 13 hod.) - 72. St Leger
 • neděle 15. října (od 13 hod.) - 2. Pražský zimní favorit, 15. Memoriál Harryho Petrlíka
 • neděle 22. října (od 13 hod.) - 97. Cena prezidenta

Začátky programů jsou ve 14 hodin, není-li uvedeno jinak.

Nikon Ladies Cup již do sedmého ročníku!

Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň letos vstoupil již do svého sedmého ročníku. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). První tři jezdkyně v konečném pořadí obdrží od generálního partnera dalekohledy a od partnera šampionátu finanční bonusy: vítězka 15.000 Kč, druhá v pořadí 10.000 Kč a třetí 5.000 Kč. Generálním partnerem šampionátu je společnost Nikon, partnerem Nikon Ladies Cupu je CONSEQ PARK Velká Chuchle.

Průběžné pořadí NIKON Ladies Cupu 2017 po 7. květnu:

1. ž. Martina Havelková - 4 vítězství
2. ž. Kateřina Hlubučková - 2 vítězství, 3 druhá místa
3. Jiřina Andrésová - 2 vítězství, 1 druhé místo
4. ž. Vendula Korečková - 1 vítězství, 2 druhá místa, 4 třetí místa
5. Pavlína Filipová - 1 vítězství, 2 druhá místa

CONSEQ PARK Vám nabízí i prostor pro firemní akce

Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli nabízí ideální prostředí a podmínky k prezentaci Vaši firmy, setkání s obchodními partnery, klienty a zákazníky nebo třeba neformální párty pro zaměstnance. V saloncích Doncaster, Ascot, Epsom nebo ve VIP restauraci PANORAMA s kapacitou od 20 do 400 osob pro Vás připravíme program přímo na míru a skvělé pohoštění. Všechny salonky mají přímý výstup na zastřešenou terasu s výhledem na cílovou rovinku!

Kontakt: Petr Drahoš, ředitel společnosti, 604 298 150, petr.drahos@velka-chuchle.cz
Držitelům Sphere card je poskytována 10% sleva na pořádání firemních akcí.

Chcete si dostihy opravdu vychutnat? Je tu pro Vás DERBY KLUB

Derby klub nabízí: příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu, pohodlný přístup k paddocku, možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu.
Denní klubové vstupné 700 Kč zahrnuje: vstup do areálu závodiště a Derby klubu, Dostihový program, servírované menu.
Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně CONSEQ PARKU, nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: jakub.simunek@velka-chuchle.cz, tel. 608 298 151.

www.velka-chuchle.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: