Dostihový infoservis: II. den metropolitní sezóny - 59. Velká dubnová cena ERSTE Factoring

9. 04. 2017 20:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 997 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Opět za velmi příznivých podmínek a před početnou diváckou kulisou se v neděli v Conseq Parku Velká Chuchle uskutečnila druhá kapitola aktuální dostihové sezóny. Na programu byly i dva dostihy nejvyšší kategorie, v 59. Velké dubnové ceně ERSTE Factoring (I. k., 1800 m, 150 tis. Kč) vstupovala do letošního dění držitelka titulu Kůň roku 2016 Dally Hit, ve 43. Memoriálu Rudolfa Deyla (I. k., 1400 m, 135 tis Kč) testovaly tříleté uchazečky svou formu před květnovou Jarní cenou klisen.

Váňův Mrazík vyhrál Velkou dubnovou

Sázkovými spolufavority vrcholu programu byli s kurzem 2,5:1 Dally Hit (ž. Palík, tr. Pejšková, stáj Hippolit Star-Pejšková) a šestidélkový premiant zářijové Ceny Jockey Clubu Solar Eclipse (ž. Mazur, tr. Wroblewski, stáj TVD, a. s.), ale v cíli jim patřily třetí a čtvrtá příčka. Poctivé tempo dostihu udal, místy až osm délek vpředu cválající, Aldzarb (ž. Šafář, tr. Šavujev, stáj Ramzan Kadyrov, 10:1), v koncovce bojoval, avšak finišoval o krk druhý. Třetí triumf kariéry si totiž připsal sázkový třetí favorit (7,5:1), pětiletý valach stáje Statek Chyše-Váňa Father Frost, v jehož sedle se letos prvně na pražské dráze představil žokej Bauyržan Murzabajev. Ten Velkou dubnovou cenu vyhrál poprvé, zatímco trenér Josef Váňa se do listiny vítězů této tradiční zkoušky zapsal již pošesté. Nejlepší pětici uzavřel úspěšnější z tandemu českých rodáků v poli Golden Devil (ž. Laube, tr. Juránek, Rabbit Trhový Štěpánov, 25:1).

Poylanta suverénně start-cíl

Do hlavního trialu před prvním klasickým testem roku nastoupilo deset klisen a stylem start-cíl jej, nakonec velmi lehce o čtyři a půl délky, opanovala sázková druhá favoritka (4:1), ani ve druhém životním startu neporažená Polyanta. Hnědka v majetku svého chovatele Jiřího Trávníčka přinesla žokeji Petru Foretovi jubilejní sté vítězství na chuchelské dráze a Daliboru Törökovi zařídila vítězný trenérský comeback a vítěznou ouverturu v pozici kouče DS Pegas. Stáj s okřídleným koněm ve znaku vyhrála již šest ročníků Deylova memoriálu, u pěti z těchto triumfů byl i žokej Foret. Výborná jarní forma svěřenců Grega Wroblewskiho vynesla na druhé místo zástupkyni Syndikátu V3J Chicu Queridu (ž. Rája, 10:1), v těsném doběhu třetí finišovala mírná favoritka (3:1) Coffola (ž. Mazur, tr. Luka, PMA Racing Syndicate) o dvakrát krátkou hlavu před Maydou (ž. Murzabajev, tr. t. Váňa, Riviera, 8:1) a Katarinou (ž. Breux, tr. Tůma, Dr. Charvát, 4:1).

Další dění:
 • Nejdelším bodem programu byla hned úvodní Cena dětského klubu Hříbátka (IV. k., 2400 m), mezi jejímž půltuctem nezvítězivších tříletých aktérů splnil roli sázkového favorita (1,6:1) svěřenec Pavla Tůmy Fighting Lips (stáj Dr. Charvát), v jehož sedle měl vítěznou pražskou premiéru francouzský žokej Stepane Breux.
 • Také Cena Evropského poháru žokejů 2017 (IV. k., 1400 m) byla určena tříletým čekatelům na první triumf a nakonec jej nečekaně dosáhla zástupkyně stáje Syndikát 2007 Bon Jour (9:1), kterou trenér Zdeněk Mimra připravil žokejce Martině Havelkové.
 • Druhý pražský start a druhý pražský triumf v podání Stephana Breuxe, to byla Cena muzikálu Krysař (III. k., 1200 m), kde francouzský host skvělým výkonem dopomohl k první životní výhře čtyřleté svěřenkyni Lenky Syslové Celine My Heart (11:1) ze stáje Jezdecké potřeby Ostrava.
 • Rovněž v kurzu 11:1 a rovněž poprvé v kariéře se, v prvním ze dvou handicapů dne Ceně Derby Klubu (hdcp IV. k., 1600 m), naplno prosadil pětiletý svěřenec trenéra Jaroslava Jelena Tiggy Blue (stáj Pěčín-Jelen), v jehož sedle zaznamenal letošní druhé prvenství žokej Jan Verner.
 • Koncovka Ceny Korana (hdcp III. k., 2200 m) přinesla dramatický duel, ze kterého těsně vítězně vyšel a již sedmé životní vítězství si zapsal osmiletý matador Roony (tr. Bieliková, stáj FVE - Relay JK Levín, 9:1) s jezdkyní Jiřinou Andrésovou.
 • Trojnásobný český žokej-šampión Bauyržan Murzabajev završil 35. kariérní double v závěrečné Ceně Albiona (III. k., 2200 m) pro tříleté koně, v níž k první životní výhře dovedl sázkového druhého favorita Kerabushe (MUDr. Eva Nieslaníková, 2,5:1), jehož trenér Greg Wroblewski tak do průběžného šampionátu k hattricku z úvodní sezónní neděle přidal čtvrtý plný zásah.

Výsledky


II. den metropolitní sezóny: 59. Velká dubnová cena ERSTE Factoring

Dostihové dění v Conseq Parku Velká Chuchle pokračuje tuto neděli druhou kapitolou, v jejímž programu jsou i dvě zkoušky nejvyšší kategorie, obě s desetičlennými sestavami. Starším mílařům a středotraťařům je určena 59. Velká dubnová cena ERSTE Factoring (I. k., 1800 m, 150 tis. Kč), tříleté adeptky klasické Jarní ceny klisen otestují svou připravenost v 43. Memoriálu Rudolfa Deyla (I. k., 1400 m, 135 tis. Kč). Celkem se uskuteční osm dostihů, nominováno je 73 koní a 23 jezdců. Úvodní dostih startuje ve 14 hodin, areál Conseq Parku bude otevřen od 12 hodin.

Dally Hit zahajuje sezónu!

Hvězdou programu je šestiletá svěřenkyně Ivany Pejškové, držitelka titulů Kůň roku, Nejlepší mílař a Nejlepší starší kůň 2016 Dally Hit, která pod svým de facto stálým žokejem Jiřím Palíkem vstoupí do páté sezóny své znamenité kariéry. Reprezentantka stáje Hippolit Star-Pejšková bude atakovat jubilejní desáté životní vítězství proti devíti velmi dobrým soupeřům.

Hlavními protivníky by jí měli být zástupci trenérů, jimž se v prvních měsících letošního roku daří. Suverén zářijové karlovarské Ceny Jockey Clubu Solar Eclipse za sebou má totožný tým jako vítěz Gomba handicapu z minulého týdne, z čehož vyplývá, že i druhou dubnovou neděli se v Praze představí trojnásobný polský šampión Szczepan Mazur, zde opět v dresu stáje TVD, a. s., a pokyny před startem mu udělí Greg Wroblewski, který při otevíracím dni sezóny přebíral poháry pro vítěze celkem třikrát. Premiant loňské mostecké Ceny Jezdectví Father Frost dosud nad míli nestartoval, avšak v říjnu se umístil i v Miláně a jeho trenér Josef Váňa zatím letos sbírá italské (překážkové) triumfy jak na běžícím pásu. Do sedla reprezentanta stáje Statek Chyše byl angažován trojnásobný český šampión Bauyržan Murzabajev, v tomto roce zkoušející štěstí na německých drahách, který minulou neděli v Berlíně dosáhl jubilejního 200. kariérního prvenství.

Vysokou výkonností však disponují i další, zejména vítěz bratislavské Ceny Scottish Rifleho Aldzarb (ž. Šafář, tr. Šavujev, stáj Ramzan Kadyrov), premiantka mostecké Velké letní ceny Sapsiree (ž. Rája, tr. Šatra, stáj Joly) a bronzový z loňského St Leger Golden Devil (ž. Laube, tr. Juránek, Rabbit Trhový Štěpánov). Progres během podzimu vykazoval také Approcaillis (ž. Havelková, tr. Endaltsev, stáj Vartan Vartanov), zatímco líbivý bílý valach Johnny Whistle (ž. Korečková, tr. Myšková, Stáj Jeso) měl úspěšnou především první část loňské sezóny, když obsadil třetí místo ve Velké jarní ceně.
Kvalitní pole doplňuje jediný stájový tandem, držitel karlovarské Velké ceny BBAG Jarahi (ž. Foret) a šestý z loňského Českého derby Urban Joy (ž. Chaloupka), svěřenci trenéra Urbánka v barvách stáje Lokotrans.

Ze zúčastněných jezdců již Velkou dubnovou cenu vyhráli Jan Rája a Jiří Chaloupka třikrát, Jaromír Šafář a Martin Laube jednou, z trenérů Josef Váňa dokonce pětkrát (dělí se o vedení v listině vítězů s Františkem Vítkem a Václavem Chaloupkou), Tomáš Šatra třikrát, Arslangirij Šavujev a Petr Juránek jednou, ze stájí pak Joly a Rabbit Trhový Štěpánov jednou.

Vyrovnaný trial na klasiku

Na start hlavní předzkoušky pro klasickou Jarní cenu klisen míří deset aspirantek a minimálně polovina z nich má nejvyšší ambice. Situaci v loňském ročníku dvouletých klisen zamlžilo anulování karlovarské Ceny zimní královny, která tak není uvedena v kariérách jejích účastnic, z nedělních uchazeček v ní nejlépe finišovaly třetí v cíli Johanka (ž. Korečková, tr. Myšková, stáj Syndikát 3B) a o půl délky čtvrtá Polyanta (ž. Foret, tr. Török, DS Pegas), přičemž obě nastupovaly do dostihu po srpnových výhrách z Mostu a Karlových Varů. V říjnovém Mostě dokázala triumfovat Mayda (ž. Murzabajev, tr. T. Váňa, stáj Riviera), v Praze si na konci sezóny se soupeři v závěrečné kapitole Fitmin Cupu lehce poradila Finále (ž. Verner, tr. Haris, stáj DAR).

Ve druhá místa proměnily své jediné dosavadní starty klisny, které budou mít v sedlech zahraniční žokeje. Coffola (tr. Luka, stáj PMA Racing Syndicate) skončila v zářijových Karlových Varech jen o hlavu za pozdějším dominátorem Pražského zimního favorita Black Canyonem a její šance posiluje přítomnost Szczepana Mazura, dcera dvojnásobné jedničkové vítězky Kolymbie Katarina (tr. Tůma, stáj Dr. Charvát) debutovala koncem října na mosteckém Hipodromu a povede ji francouzský žokej Stephane Breux (31 let, odjeto téměř 3000 dostihů, 233 vítězství v šesti zemích - mj. Listed v Anglii či Gr.1 v Indii, vloni vítěz Velké jarní ceny ve Švýcarsku, minulou sobotu hattrick v belgickém Monsu).

Dotovaná místa ve dvou juniorských vystoupeních obsadily Chica Cherida (ž. Rája, tr. Wroblewski, stáj Syndikát V3J) a La Santiaga (ž. Chaloupka, tr. Hlavatý, stáj Bernd Nebel), jeden honorář ze dvou pokusů vytěžila druhá svěřenkyně Ludvíka Harise Bella Bonita (ž. Palík, stáj Gold & Turf).

Tuzemskou premiéru pak absolvuje bělka La Sarenne (ž. Laube, tr. Pišl, stáj CK Martin Tour), polosestra vítěze Gr.3 handicapu v Austrálii Gris Caro, pořízená ve Francii s bilancí dvou čtvrtých míst ze tří vystoupení.

Ze zúčastněných jezdců již Memoriál Rudolfa Deyla vyhráli Petr Foret čtyřikrát (dělí se o vedení v listině vítězů s Allanem Petrlíkem) a Jan Rája jednou, z trenérů Greg Wroblewski třikrát (dělí se o vedení v listině vítězů s Harrym Petrlíkem st. a Václavem Chaloupkou), ze stájí DS Pegas pětkrát (z toho čtyřikrát za posledních šest let, celkově historicky nejvíc mezi majiteli).

Startovní listiny, sázkové kurzy

Další dostihový program:
 • 14.00 - Cena dětského klubu Hříbátka (IV. k., 2400 m): do prvního delšího testu tříletých nastoupí půltucet adeptů, mezi nimi týden po kariérní premiéře i polobratr druhé z loňského Českého derby Krasavy Kris Rock.
 • 14.30 - Cena Evropského poháru žokejů 2017 (IV. k., 1400 m): na kratší trati bude o premiérový triumf usilovat sedm tříletých koní, pět z nich se vloni dokázalo vícenásobně umístit.
 • 15.00 - Cena muzikálu Krysař (III. k., 1200 m): mezi dvanácti účastníky absolvuje premiéru v českém tréninku vítěz předloňské Svatováclavské ceny, ex-slovenský Dodybud.
 • 16.00 - Cena Derby Klubu (hdcp IV. k., 1600 m): na mílové trati bude k favoritům patřit vloni pravidelně umísťovaný Tamid, který přes zimu také změnil stáj i trenéra.
 • 17.00 - Cena Korana (hdcp III. k., 2200 m): v poli deseti koní se představí také trojice loňských dvojnásobných vítězů Fatyma, Fantasticadventure a Roony.
 • 17.30 - Cena Albiona (III. k., 2200 m): zvýšenou pozornost budí fakt, že šest ze sedmi aktérů míří do Českého derby nebo Oaks, pět z nich je českého chovu, čtyři účastníci dokázali vloni zvítězit.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY

Denní vstupné 2017:

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé platného plnocenného celoročního kupónu pražské MHD: zdarma
Mládež do 18 let, studenti do 26 let: 100 Kč
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 150 Kč
Derby klub (vstup do klubových prostor, Dostihový program, servírovaný oběd): 700 Kč

Roční předplatné 2017:

permanentní vstupenka: 1200 Kč
permanentní vstupenka extra (vstupné + parkování): 1500 Kč
permanentní vstupenka "all in one" (vstupné + parkování + Dostihový program): 2000 Kč
Klub Patriot / Student (vstupné pro přátele dostihů - osoby od 60 let a studenti do 26 let): 300 Kč
Derby klub (vstup do klubových prostor pro jednu osobu, Dostihový program, servírovaný oběd): 10.000 Kč

Celoroční vstupenky 2017, platné na všechny letošní dostihové dny v Conseq Parku Velká Chuchle, zakoupíte během dostihových odpolední na pokladnách hlavního vchodu.
V ostatní (pracovní) dny lze vstupenky zakoupit mezi 8. a 15. hodinou ve 4. patře tribuny Conseq Parku Velká Chuchle (paní Šárka Pišnová, tel. +420 242 447 034), či objednat e-mailem: sarka.pisnova@velka-chuchle.cz.
Zde je třeba uvést poštovní adresu pro doručení zálohové faktury a po uhrazení bude vstupenka zaslána poštou.

Bohatý program pro rodiny s dětmi

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou! Více informací ZDE.

Opět je tu FOTOSOUTĚŽ NIKON pro všechny!

Dostihové závodiště Conseq Park Velká Chuchle ve spolupráci s partnerem Nikon České republika vyhlašuje soutěž na téma "Dostihový den ve Velké Chuchli ", určenou všem návštěvníkům a dostihovým příznivcům!

Termínová listina sezóny 2017 v Conseq Parku Velká Chuchle

 • neděle 9. dubna - 59. Velká dubnová cena ERSTE Factoring, 43. Memoriál Rudolfa Deyla
 • neděle 23. dubna - Dostihový den českých lídrů byznysu - XVI. British Racing GREEN Day (28. Mem. prof. V. Michala, 12. Mem. J. Maška)
 • neděle 7. května - 69. Jarní cena klisen
 • neděle 14. května (od 13 hod.) - 96. Velká jarní cena Pražské plynárenské
 • neděle 21. května - 68. Velká květnová cena
 • neděle 4. června - Ladies Day / 65. Velká červnová cena, 14. Cena Nory Jeane
 • pátek 9. června (od 11 hod.) - 14. Červnový pohár
 • neděle 25. června - 97. České derby
 • sobota 2. září - III. Evropský pohár žokejů
 • neděle 10. září - Dostihový den Elektrizace železnic Praha
 • neděle 17. září - Zářijový handicap
 • neděle 24. září - 39. Velká cena Prahy CK Martin Tour
 • neděle 1. října (od 13 hod.) - 72. St Leger
 • neděle 15. října (od 13 hod.) - 2. Pražský zimní favorit, 15. Memoriál Harryho Petrlíka
 • neděle 22. října (od 13 hod.) - 97. Cena prezidenta

Začátky programů jsou ve 14 hodin, není-li uvedeno jinak.

Nikon Ladies Cup již do sedmého ročníku!
Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň letos vstoupí již do svého sedmého ročníku. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). První tři jezdkyně v konečném pořadí obdrží od generálního partnera dalekohledy a od partnera šampionátu finanční bonusy: vítězka 15.000 Kč, druhá v pořadí 10.000 Kč a třetí 5.000 Kč. Generálním partnerem šampionátu je společnost Nikon, partnerem Nikon Ladies Cupu je CONSEQ PARK Velká Chuchle.

Favoritem Derby momentálně Black Canyon
Sázková kancelář Betino již vypsala také tzv. dlouhodobé sázky na klasický vrchol roku, jímž bude v Conseq Parku Velká Chuchle 25. června 97. České derby. Na jeho přihláškách je momentálně 43 koní, aktuálním favoritem je s kurzem 8:1 suverén říjnového Pražského zimního favorita, ve dvou startech neporažený Black Canyon (DS Pegas) před 10:1 nabízeným stájovým kolegou loňského vítěze Gontchara Stellar Speedem (Valentin Bukhtoyarov), jenž jako dvouletý absolvoval dva starty bez umístění ve Francii. S kurzem 12:1 následují juniorský šampión Zock (Joly) a polobratr listed vítěze z Francie My Old Husbanda a zdejší klasické vítězky Dumnonie Dominique (Dr. Charvát), kteří obsadili první dvě příčky v Ceně zimního favorita na mosteckém Hipodromu. Třetí řadu tvoří s kurzem 17:1 vítěz Gerschova memoriálu Sir Sun (Lokotrans) a dosud nestartovavší dvojice Galileových synů v přípravě Josefa Váni Aeneas (Statek Blata Český ráj) a Flames of Horeb (Stáj Anděl strážný).

CONSEQ PARK Vám nabízí i prostor pro firemní akce

Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli nabízí ideální prostředí a podmínky k prezentaci Vaši firmy, setkání s obchodními partnery, klienty a zákazníky nebo třeba neformální párty pro zaměstnance. V saloncích Doncaster, Ascot, Epsom nebo ve VIP restauraci PANORAMA s kapacitou od 20 do 400 osob pro Vás připravíme program přímo na míru a skvělé pohoštění. Všechny salonky mají přímý výstup na zastřešenou terasu s výhledem na cílovou rovinku!

Pro bližší informace využijte tyto kontakty:
Ondřej Nádvorník, ředitel společnosti, 734 850 234, ondrej.nadvornik@velka-chuchle.cz
Jakub Šimůnek, obchodní oddělení, 608 298 151, jakub.simunek@velka-chuchle.cz
Držitelům Sphere card je poskytována 10% sleva na pořádání firemních akcí.

Chcete si dostihy opravdu vychutnat? Je tu pro Vás DERBY KLUB

Derby klub nabízí: příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu, pohodlný přístup k paddocku, možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu.
Denní klubové vstupné 700 Kč zahrnuje: vstup do areálu závodiště a Derby klubu, Dostihový program, servírované menu.

Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně CONSEQ PARKU, nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: jakub.simunek@velka-chuchle.cz, tel. 608 298 151.

www.velka-chuchle.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: