Dostihový den Brno - Dvorska

28. 06. 1998 00:00

Autor: Michael Kafka Spoluautoři: Michal A. Valášek Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 3429 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

28. června 1998 se v Brně uskutečnily první oficiální dostihy. Dostihové závodiště v Brně-Dvorskách vzniklo v roce 1997 díky obětavému pracovnímu nasazení členů TJ Brno-Dvorsky. Dostihová dráha na 1000 m byla tentokrát obohacena i o proutěné překážky - kromě pěti rovinových dostihů se ve třech startech uskutečnily i závody steeplechase.

K pěkné atmosféře nedělního dostihového odpoledne určitě přispělo i množství stánků, nabízejících sortiment od občerstvení až po sedla a neúnavný dostihový hlasatel, jehož výroky typu "co mě pletete" pobavily většinu návštěvníků.

Určitými intermezzy mezi dostihy byly i vozatajské závody, dostihy poníků a voltižní vystoupení. Neocenitelnou zásluhu na tom, že se v Brně dostihový sport i ve složitých ekonomických podmínkách uchytil, získává si další příznivce a stává se významným sportovním, podnikatelským a společenským odvětvím mají nesporně sponzoři, proto patří dík za krásně strávenou neděli i jim.

Teplota vzduchu: 26 oC
Návštěvnost: cca 3.500 vč. koní & psů
Tombola: bohatá - od proutěných souprav /pozn.: majitelem jedné z nich je i Misch, heč! ;-) /, přes krmiva pro psy, dárková balení piva, králíky, kávovary, 50 kg ječmene, 6 m3 štěrkopísku až po živé vepře, býčky či krocany.


Výsledky:

CENA LAPAS S. R. O.
Rovina 1.600 m, IV. kategorie, pro 3 leté koně

1. Stefany (am. Leona Žváková), Adona - Brno Dvorska
2. Star (ž. Ivan Kub), Köi Dent
3. Gerok (Ivan Siegl), TJ Brno Dvorska
4. Dandelion (Petr Hochman), Hotel U tří lvů České Budějovice
5. Deryna (Petra Výtisková), Equus Complet s. r. o.
6. Hortenzie (Anna Krákorová), HubeRT
7. Metax (am. Kristýna Kafarová)


CENA AUTO BAYER
Rovina 1.000 m, III. kategorie, pro 2 leté koně

1. Silgan (Ivan Siegl), TJ Brno Dvorska
2. Viggo (Anna Krákorová), Avarus
3. Melita (ž. Ivan Kub), TJ Brno Dvorska
4. Gába (Radek Žalud), Liboš
5. Rampouch (ž. Marie Zobalová), Filip
6. Velingrad (Jozef Franko), Tempo


CENA TASY
Steeplechase 3.200 m, V. kategorie, pro 4 leté a starší koně

1. Nadely (ž. Václav Chaloupka), Cavalier sport
2. Hagard (am. Tomáš Hurt), Aloe Vera of America
3. Franes (am. Jan Štohanzl), Jitka Kojatín
4. Zdenka (Petr Hochman), Kantek & sons
5. Edie (Miroslav Umlášek), Pronaks-Válek Šaratice


CENA AUTOSPEKTRUM S. R. O.
Rovina 1.200 m, V. kategorie, pro 3 leté koně

1. Mevrik (Ivan Siegl), Adona - Brno Dvorska
2. Terry (am. Leona Žváková), TJ Brno Dvorska
3. Tibiko (Tomáš Ševčík), Hvozd-Popelka
4. Helis Silver (Radek Žalud), Théta
5. Corecta (Petra Výtisková), Equus Complet s. r. o.
6. Nagasaki (žk. Šárka Sedláčková), Erban
7. Seviora (am. A. Kroutilíková), Eva Bau
8. Maurelia (Anna Krákorová), Blatiny


CENA AUTOSPOLU JAROSLAV ŽVÁK - MEMORIÁL JIŘÍHO CÍSAŘE
Rovina 1.600 m, V. kategorie, pro 4 leté a starší koně

1. Pompadour (ž. Ivan Kub), Jitka Kojatín
2. Jeremia (am. Pavel Míča), Vox Ševčík Vlachovice
3. Little Boy (am. Alena Palíková), DS Roztrhánky
4. Dohra (am. Anna Koláčková), Tempo
5. Stred (Ivan Siegl), TJ Brno Dvorska


ZLATÝ POHÁR BRATŘÍ MÍČU
Steeplechase 3.600 m, IV. kategorie, pro 4 leté a starší koně

1. Limita (ž. Václav Chaloupka), Köi Dent
2. Burning Fire (ž. Zdeno Koplík), CTK Horse Club
3. Kliviela (am. Pavla Nechanická), Sorbon Ústí u Vsetína
4. Garun (Petr Hochman), Kantek & sons
5. Top Crack (Tomáš Ševčík), Hvozd-Popelka
6. Bushmen (Miroslav Kantek), Kantek & sons
7. Bilbery (am. Pavel Reiter), Kirschner
8. Sonnenrose (Petr Syrový), Fibinger
9. Oblok (am. David Pulka), Míča Vladimír
10. Římanka (Martin Suchánek), Eremiáš


CENA JAROSLAVA LÍZALA
Rovina 1.600 m, IV. kategorie, pro 4 leté a starší koně

1. Puma (am. Pavel Míča),Vox Ševčík Vlachovice
2. Calamity Jane (am. Pavel Reiter), Vox Ševčík Vlachovice
3. Pessiona (ž. Ivan Kub), Trado-Tank Třebíč
4. Ilavar (am. K. Kafarová), Nemo Consult
5. Ame Indienne (am. J. Štohanzl), Chaloupka
6. Salamini (Ivan Siegl), TJ Brno Dvorska
7. Sid-Dan (am. Anna Koláčková), Tempo


CENA STAVPAP
Steeplechase 3.200 m, V. kategorie, pro 4 leté a starší koně

1. Nick Road (am. P. Nechanická), Sorbon Ústí u Vsetína
2. Muster (Martin Suchánek), Eremiáš
3. Histora (Tomáš Ševčík), Hvozd-Popelka
4. Grivna (Miroslav Kantek), Kantek & sons

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 4.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Naši partneři