Dostihové závodiště Velká Chuchle ožívá

31. 05. 2018 17:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Gabriela Rotová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 924 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Návštěvnost Dostihového závodiště Velká Chuchle se za prvních šest dostihových dnů letošní sezony zvýšila oproti loňsku o 15 procent. Nejvíce návštěvníků (2725) prošlo letos branou závodiště 15. dubna při 60. Velké dubnové ceně faktoringu České spořitelny, a. s. Vlastníky majoritního podílu závodiště se stala v závěru loňského roku rodina podnikatele Radovana Vítka, současné vedení v areálu rozšiřuje zázemí a služby nejen pro diváky, ale i pro majitele koní a jezdce. Noví vlastníci plánují do závodiště dále investovat a otevřít ho ještě více veřejnosti.

„Chceme z Velké Chuchle vybudovat moderní areál na evropské úrovni, který nabídne návštěvníkům vyžití 365 dnů v roce. Letos jsme například zcela rekonstruovali restauraci a malou sázkovou halu, vybudovali kruhovou pískovou jízdárnu a postavili mycí boxy pro koně. Celkově zlepšujeme zázemí i atrakce pro rodiny s dětmi a také podmínky pro účastníky dostihů a nájemce stájí,“ říká ředitel areálu Martin Pecka.

Investice zatím proběhly v řádu milionů korun. Noví vlastníci plánují do Velké Chuchle přivést také další jezdecké disciplíny, jako jsou parkur či drezura.

V letošním roce se ve Velké Chuchli koná 18 dostihových dnů, což je o dva více než loni. Letní část sezony vyvrcholí tradičně při Českém derby v neděli 24. června. Jde o dostih tříletých koní, který má mezi klasickými rovinovými dostihy nejvyšší vypsanou dotaci ve střední Evropě, a to 2,5 milionu korun. Letos se koná už 98. ročník derby.

Speciální rodinný program spojený s grilováním pak čeká na návštěvníky už v neděli 3. června, kdy se uskuteční 66. Velká červnová cena.

Dostihové odpoledne doplní akce pro děti, jako je například jízda na ponících, velbloudu či krmení domácích zvířat.

S rodinou na koně. Velká Chuchle přichystala speciální program pro děti

Speciální program pro celou rodinu, a především pro nejmenší návštěvníky, přichystalo Dostihové závodiště Velká Chuchle na tuto neděli 3. června. Na děti čekají během rodinného dne atrakce jako jízdy na ponících či velbloudovi, malá ZOO s domácími zvířaty, skákací hrady nebo jezdící koníci na kolečkách.

Areál závodiště bude otevřený od 12 hodin, během odpoledne se uskuteční sedm dostihů, první startuje ve 14 hodin. Sportovním vrcholem bude 66. Velká červnová cena. Děti do 15 let mají vstup zdarma a každé si zároveň odnese drobný dárek.

Dostihová restaurace připravila ve spolupráci se šéfkuchařem Danielem Polákem obědové menu včetně dětských jídel. Hosté ochutnají vedle klasických pokrmů i grilované speciality jako hamburgery nebo špízy. Ve venkovním baru na terase hlavní tribuny se kromě grilování budou míchat speciální koktejly.

Na své si během rodinného dne přijdou i dospělí návštěvníci. Dámy si budou moci vyzkoušet a případně zakoupit klobouky, které coby módní doplněk k dostihům neodmyslitelně patří. Připravená bude také přehlídka rodinných vozů několika automobilek. Na zájemce o sázení čeká workshop s bookmakerem, který jim prozradí tipy, jak se vyznat v dostihových sázkách.

Ve Velké Chuchli chceme ukázat, že dostihy jsou zábava, kterou si užije celá rodina. Na rodiče s dětmi se zaměřujeme dlouhodobě a plánujeme zde pro ně, stejně jako pro ostatní diváky, vytvořit ještě komfortnější zázemí. Areál v budoucnu více otevřeme veřejnosti a návštěvníkům nabídneme celoroční vyžití i mimo dostihová odpoledne,“ říká Martin Pecka, ředitel závodiště.

Hlavní dostih dne, 66. Velká červnová cena je generálkou koní, kteří se představí 24. června v Českém derby – vrcholu dostihové sezony. Jeden z dalších dostihů pak bude věnován Fondu ohrožených dětí Klokánek. Děti z Klokánku budou toto odpoledne zvláštními hosty závodiště – předají ceny vítězům a budou mít občerstvení zdarma.

Návštěvníci s sebou mohou vzít i psy, ti ale musejí být po celou dobu kvůli bezpečnosti na vodítku. Parkování pro osobní vozy je možné na rozlehlém parkovišti hned vedle areálu, závodiště je dobře dostupné i MHD. Ze Smíchovského nádraží jezdí přímo před vstup autobusová linka 244, nedaleko je také vlakové nádraží, kde obousměrně zastavují spoje linky S7 Praha-Beroun.

Aktuální dění lze sledovat na webu Dostihového závodiště: https://www.velka-chuchle.cz/

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: