Do Olomouce na výstavu i kvalifikaci

2. 08. 2017 18:00

Obrázky: 3

Autor: Natalie Blizňáková Foto: Michaela Šindelářová Rubrika: Pozvánky Počet přečtení: 1600 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

První srpnový víkend proběhne v Olomouci v areálu Equine sport center v Lazcích Moravský šampionát tříletých teplokrevných a chladnokrevných klisen a také kvalifikace na mistrovství České republiky v kombinovaných soutěžích jednospřeží i dvojspřeží.

Bohatý program začne již v pátek 4. srpna od 15:00, kdy proběhne hodnocení koní.

 V sobotu se pak od 9:00 budou konat Pony games, kde se vám představí dětské týmy v několika disciplínách se svými poníky.

Od 11:00 pak začne Moravský šampionát tříletých teplokrevných i chladnokrevných klisen. Předvedeny budou klisny v několika kategoriích, a to tříleté klisny ČT i MT, tříleté klisny slezského norika, norika i českomoravského belgika a následně také klisny s hříbaty od všech vyjmenovaných plemen. Vybrané klisny pak budou postupovat na celostátní výstavy.

Dalším bodem sobotního programu bude i 1. moravská výstava původních britských plemen. Současně na dalším kolbišti budou probíhat speciální výstavní třídy a také výstavní třídy na ruce, kde budou k vidění mountain a moorland plemena. Zajištěn je také bohatý doprovodný program, ve kterém budou k vidění ukázky z různých jezdeckých odvětví a také různé chladnokrevné zápřeže.

Chladnokrevníky můžete vidět také v neděli, jelikož zde proběhne kvalifikace na mistrovství České republiky v kombinovaných soutěžích jednospřeží i dvojspřeží. Chladnokrevníci budou bojovat ve 3 disciplínách. První z nich je vozatajská jízda, následuje ovladatelnost s kládou a těžký tah, kde chladnokrevníci změří své síly při tahání saní. Těžký tah bude probíhat až do konce, a to proto, že kvalifikace v Olomouci je zároveň kvalifikací na Mistrovství České republiky v těžkém tahu, které se uskuteční v Pardubicích první víkend v září.

Na tuto akci vás srdečně zve Svaz chovatelů koní Moravy a Slezska!


Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: