Dnes odstartoval Rudolfův pohár

19. 04. 2018 09:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Gabriela Pilařová Rubrika: Spřežení Počet přečtení: 882 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dnešním dnem v Kladrubech nad Labem začínají mezinárodní závody spřežení, Rudolfův pohár, jeho již 15. ročník. Včera koně absolvovali první veterinární inspekci, dnes se pokračuje drezurami.

Čtvrteční soutěžní den začíná v 8.30 hodin a na programu jsou drezury jednospřeží 2*, dvojspřeží 2* a dvojspřeží 3*, v pátek od 8 hodin budou startovat závodníci do drezury pony dvojspřeží 3*, jednospřeží 3* a čtyřspřeží 3*. Ve čtvrtek a v pátek je vstupné zdarma!

STARTOVNÍ LISTINY NA ČTVRTEK

Aktuální informace najdete na webu NH Kladruby nad Labem a na FB, kde je také fotogalerie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve dnech 19. – 22. dubna 2018 budou Kladruby nad Labem žít mezinárodními závody spřežení. Pod tradičním názvem Rudolfův pohár slibuje letošní 15. ročník zajímavou podívanou a napjaté sportovní okamžiky.

Na první mezinárodní závody spřežení roku v České republice se do Kladrub sjede rekordních 92 účastníků z 10 zemí. V atraktivní krajině Kladrubského Polabí diváci uvidí závodit nejen české jezdce, ale spřežení z dalších devíti zemí: z Rakouska, Německa, Švýcarska, Dánska, Švédska, Polska, Maďarska, Slovenska nebo Chile. Záštitu nad akcí převzali ministr zemědělství Jiří Milek a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
 
Soutěžit se bude v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží a dvojspřeží pony. Spřežení jsou přihlášena dle stupně obtížnosti celkem do šesti vypsaných soutěží. Starokladrubští koně se představí nejen pod vedením domácích reprezentantů, ale zapřahat je budou také zahraniční účastníci.

Divácky nejatraktivnější částí závodů je sobotní maraton, během kterého budou všichni účastníci zdolávat průjezdy překážkami a trať dlouhou téměř 14 km. Nově bude pro diváky připravena tribuna s kapacitou 200 osob, která svým umístěním v bezprostřední blízkosti jedné z překážek umožní pohodlný přehled přímo v centru dění.
 
Časový harmonogram závodů:

  • 19. 4. čtvrtek (8.00 hod.) DREZURA jednospřeží 2*, dvojspřeží 2* a dvojspřeží 3*
  • 20. 4. pátek (8:00 hod.) DREZURA pony dvojspřeží 3*, jednospřeží 3* a čtyřspřeží 3*
  • 21. 4. sobota (9:00 hod.) MARATON všechny kategorie
  • 22. 4. neděle (9:00 hod.) PARKUR, slavnostní vyhlášení vítězů

 

Vstupné:

100 Kč/dospělí, 50 Kč/děti, senioři a ZTP nad 18 let, 250 Kč rodinné vstupné, zdarma děti do 6 let a ZTP/P + doprovod. Ve čtvrtek a pátek vstup zdarma.

Po celou dobu konání závodů bude možné zakoupit vstupenky na pravidelné prohlídky areálu Národního hřebčína s výkladem průvodce v časech 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00.

Návštěvníci, kteří si zakoupí vstupenku na prohlídku stájí v Kladrubech nad Labem během konání Rudolfova poháru, mají vstup na mezinárodní závody zdarma.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: