Den plný dětí a poníků

18. 10. 2019 07:00

Obrázky: 7

Autor: Svatava Vidoňová Foto: Hana Tomášová Rubrika: Pony sport Počet přečtení: 1727 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Již podzimní počasí přivítalo soutěžící a diváky dne 28. září 2018 na akci Pony den Studénka na Jarošově statku. V letošním roce se organizace akce ujal Sportovní klub Jarošův statek, z.s., který se věnuje dětem už od 5 let v oblasti jezdeckého sportu a vystavovatelství. Den plný dětí a poníků byl dějištěm 5. kola Moravského Show Pony Šampionátu 2019.

Soutěžilo se ve speciálních výstavních třídách Mladý vystavovatel, Junior vystavovatel, Lead Rein (dítě na poníku s vodičem) a First Ridden (začínající jezdec). Všechny tyto třídy byly dále rozděleny na kategorii shetlandských pony, velšských pony a v otevřených třídách se mohli účastnit poníci bez průkazu původu. Následovala třída Open Ridden a novinkou ve Studénce byla atraktivní kategorie Driving.

Vzhledem k náhlému onemocnění p. Gabriely Rotové byla na poslední chvíli provedena změna posuzovatele. Této role se flexibilně ujala paní Radka Šestáková, za což jí velmi děkujeme. Svou úlohu stewarda vzorně plnil Rudolf Žimulák. Soutěž krásně moderovala paní Adéla Schneiderová.

A nyní k výsledkům Moravského Show pony Šampionátu:

V Mladém vystavovateli ve třídě shetland pony obsadila 1. místo Denisa Lodzianová s Finale z JK Stáj Kennbery, na druhém místě byla teprve šestiletá Gábinka Korejzová s Torrid Shot Czenkow z Farmy Korejzová Tučín a na třetím místě čtyřletá Tereza Procházková s Carmelita v.Buren z JK Špaca Ranč.

Ve třídě welsh pony obsadila první místo Simona Koniarová s Caeresgob Awen z Pony ranče Vrablovec, druhé místo patřilo Denise Lodzianové s Kaydrith Sparkling Tiarou a třetí místo Johance Stehnové s Tyli ze stáje Stehnovi. Kategorie Junior vystavovatel nebyla shetland pony ani welsh pony obsazena.

V Lead Reinu ve třídě shetland pony se na prvním místě umístili Dagmar Semerádová s vodičem Vendulou Hořínkovou na pony Kevin ze stáje Stáj Unicorn z.s., druhé místo obsadila trojice Gábinka Korejzová s vodičem Terezou Korejzovou na pony Torrid Shot Czenkow z Farmy Korejzová Tučín a třetí místo Natálie Rotter s vodičem Danielem Lodzianou na klisně Finale z JK Stáj Kennbery.

Ve třídě welsh pony se umístila na prvním místě Johanka Stehnová s vodičem Janou Stehnovou na pony Tyli ze Stáje Stehnovi, druhé místo obsadila Ema Bocková s vodičem Danielem Lodzianou na pony Kaydrith Sparkling Tiara z JK Stáj Kennbery a na třetím místě Julie Marešová s vodičem Marcelem Marešem na pony Gold Tequila z JK Olza.

 

Třída First Ridden byla sloučena pro shetland pony i welsh pony pro malý počet soutěžících. První místo obsadila Ema BockováFinale z JK Stáj Kennbery, na druhém místě byla Denisa Lodzianová na pony Kaydrith Sparkling Tiara opět z JK Stáj Kennbery a na třetí místo obsadila Julie Marešová na Gold Tequila z JK Olza.

Ve třídě Open Ridden se umístila na prvním místě Laura Turková na My Magic z JK Olza, na druhém místě Tereza Baloušková na Pretoria Rikitan z JK Baloušek a na třetím místě Simona Koniarová na Caeresgob Awen z Pony Ranče Vrablovec.

Drivingu se zúčastnila dvě spřežení. Na prvním místě byla Kristina KřevkáGold Tequila z JK Olza a na druhém Anežka Holubová s Kony z Ranče na Důlňáku.

Odpoledne bylo věnováno dalším jezdeckým soutěžím. Velkou oblibu si získala jízda zručnosti, proběhla také jízda zručnosti na opratích a křížkové parkury. Celkem se soutěží účastnilo 51 soutěžících na 34 ponících ze 16 stájí a organizací z celého Moravskoslezského kraje. Proběhlo 107 startů.

Zajímavý byl také doprovodný program. Děti i dospělí se mohli zúčastnit závěrečné soutěže Přeskoč Přelez Nepodlez, u které se všichni krásně pobavili.

Ti nejmenší mohli využít zábavné i naučné hry pro děti. Návštěvníci akce se občerstvovali u firmy Yolo Ostrava.

Velké poděkování patří všem partnerům a sponzorům, díky kterým jsme mohli celou akci zorganizovat a pořídit krásné ceny pro všechny děti, které se soutěží účastnily. Akce proběhla za podpory města Studénky.

Ceny do soutěží věnovaly také Jezdecké potřeby Equtex-shop Krmelín, Jezdecké potřeby Ostrava Heřmanice a paní Anna Baďurová. Moravský Show Pony Šampionát podpořily SCHSHP a ČSCHVK. Děkujeme také SAK Studénka, p.o. za propagaci akce.

Děkujeme také všem soutěžícím a divákům, kteří se akce zúčastnili. Celý den se nesl v milé, přátelské a pohodové atmosféře. I když všichni účastníci odjížděli domů unavení, věříme, že si přinesli z Pony dne nejen hodnotné ceny, ale také plno krásných zážitků.

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: