De Niro zemřel

11. 10. 2017 17:00

Obrázky: 1

Autor: Martina Cerhová Rubrika: Plemeníci Počet přečtení: 2001 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Chovatelský svět dnes obletěla smutná zpráva, neboť dnes ve věku 24 let zemřel plemenný hřebec De Niro (Donnerhall – Akzent II).

De Niro trávil svůj důchod doma v Bad Beversenu (Klosterhof Medingen) a již delší dobu už nepůsobil ani v chovu. Přesto si jej všichni budeme pamatovat jako skutečnou legendu. Jak se tak říká „ukázaná platí" a De Niro skutečně uměl, a to jak on sám, tak jeho potomci.

V roce 2016 byl stejně jako v roce 2015 králem drezurních plemeníků světa (žebříček WBFSH). V roce 2014 se umístil na 2. místě, v letech 2013 a 2012 žebříčku také kraloval a v letech 2011 a 2010 mu patřilo 6. resp. 5. místo. Mezi jeho nejúspěšnější potomky patří samozřejmě nejlepší drezurní kůň světa pro rok 2016 - hannoverský plemenný hřebec Desperados FRH (om: Wolkenstein II, mj. hřebec zapsaný také do PKH ČT), dále vestfálský valach Delgado (om: Weltmeyer), KWPN Glock's Voice (om: Rohdiamant) nebo hannoverský valach D'Agostino FRH (om: plnokrevný Shogun xx). Ale byla to skutečně celá „armáda" dalších úspěšných potomků, díky nimž patřil k mimořádně oblíbeným plemeníkům. Stovky jeho potomků se prosadily v těžkém drezurním sportu, ale našli se i tací, kteří se neztratili ani v zápřeži či parkurovém sportu. Jen v Německu má 86 körovaných synů a v chovu zapsáno 1245 dcer, z nichž 200 z nich získalo stát. prémii. A jako otec matek je chovateli rovněž vysoce ceněn.

De Niro sám byl úspěšným drezurním koněm. Na výkonnostních zkouškách skončil na prvním místě v drezurní části a celkově skončil druhý. V sedmi letech dosáhl Grand Prix úrovně, následovala vítězství na mezinárodních závodech a úspěchy v roli plemeníka. V roce 2008 se stal hannoverským „hřebcem roku" (ocenění, kterého se dostalo také v ČR v minulosti působícímu hřebci Drosselklang II, a to v roce 2001).

De Niro je synem oldenburského hřebce Donnerhall, což je další z legend světového chovu drezurních koní po hannoverském Donnerwetter a z klisny Ninette po Markus. Matkou De Nira je hannoverská klisna Alicante po Akzent II a z hannoverské klisny Wiesenelfe po plnokrevném Wiesenbaum xx (díky němuž jej můžeme dát „do spojitosti" i s plnokrevným Heraldikem xx, neboť Wiesenbaumovým polobratrem je Heraldikův děd Wiesenklee xx). Kromě něj má v prvních čtyřech generacích ještě plnokrevné hřebce Manolete xx a Waidmannsdank xx.

De Niro v českém chovu:

Jak již bylo zmíněno výše, v PKH ČT je v současné době zapsán plemenný hřebec 5216 Desperados FRH (om: Wolkenstein II), jeden z nejlepších drezurních koní světa, jeho syn 5217 Destano (om: Brentano II) a rovněž Destanův syn 1987 Dark Diamond (om: Rohdiamant). Zapsán je také 1981 Dumont (om: Landadel), kterého naši chovatelé znají z tuzemských drezurních závodů. Na mateřské straně figuruje rovněž u hřebce 5173 Fürst Wilhelm (po 5197 Fürst Heinrich). I tak se to zdá vzhledem v významnému vlivu De Nira na světový drezurní sport celkem málo.

ČEST JEHO PAMÁTCE!

Video

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: