Další ocenění pro Národní hřebčín: Cena Opera Historica za památkovou rekonstrukci

7. 10. 2019 13:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Různé Počet přečtení: 482 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve čtvrtek 3. října 2019 se ve Španělském sále na Pražském hradě uskutečnil slavnostní večer „Pocta české památkové péči“, v jehož rámci byly za účasti našich předních osobností společenského a kulturního života předány prestižní Ceny Opera Historica 2019.

Odborná porota ocenila také Národní hřebčín Kladruby nad Labem, který se jako příkladně opravená památka stal vítězem za Pardubický kraj. Ocenění převzal z rukou ministra kultury Lubomíra Zaorálka a vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka ředitel hřebčína Jiří Machek.

Uděleného ocenění si nesmírně vážíme a je pro nás, spolu s letošním zapsáním na Seznam světového dědictví UNESCO, důkazem, že se Národní hřebčín Kladruby nad Labem ubírá tou správnou cestou,“ řekl ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Machek.

Pardubickým krajem byly pro letošní rok nominovány tři opravené národní kulturní památky – Národní hřebčín Kladruby nad Labem a Poutní areál s chrámem Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži. Třetí stavbou navrženou památkou bylo pak rekonstruované Regionální muzeum v Litomyšli v budově bývalého piaristického gymnázia.

Projekt, jehož snahou je upozornit na péči, která je v posledních třiceti letech v České republice památkám věnována, si letos kladl navíc za cíl připomenutí 30. výročí sametové revoluce. Připravován je ve spolupráci společnosti Architecture Week Praha spolu se Správou pražského hradu, Ministerstvem kultury, Ministerstvem pro místní rozvoj a pod odborným dohledem Národního památkového ústavu.

Připojené obrázky

Připojené články

30.08. 2019 14:00 Naši koně v UNESCO (I)
06.09. 2019 12:00 Naši koně v UNESCO (II)
13.09. 2019 08:00 Naši koně v UNESCO (III)

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: