Další bělouš ve službách dánské královny

4. 11. 2019 09:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 414 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Zástupci královských stájí z Dánska navštívili 24. října 2019 hřebčín v Kladrubech nad Labem za účelem výběru dalšího starokladrubského bělouše pro ceremoniální službu. Královskému podkonímu, kterým je Niels Randloev, a jeho kolegům královským kočím byli předvedeni dva již předvybraní vhodní kandidáti.

Po ukázce na ruce, na lonži a především v zápřeži byl pro prestižní, nicméně velmi náročnou službu vybrán pětiletý hřebec Generalissimus Caballeta XLVIII – 9 (O: Gss Ecraseé XLVIII, M: 334 Caballeta po G Aversa XLIX). Ten byl pro tyto účely dlouhodobě připravován Jiřím Nesvačilem jun.

Dne 25. října, brzy ráno, se hřebec vydal na mnohahodinovou cestu, která zahrnuje i pobyt na trajektu. V jeho novém působišti se shledá s dvanácti starokladrubskými bělouši, kteří jsou již pro slavnostní zápřež aktivně využíváni. Mezi nimi je i jeho pravý bratr Generalissimus Caballeta XLVIII – 2 (nar. 2011).

 

V příštím roce bude nejočekávanější událostí, při které nebudou starokladrubští koně z Národního hřebčína Kladruby nad Labem chybět, oslava významného životního jubilea dánské královny Margarety II.

www.nhkladruby.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: