CZQHA Horsemanship Clinic již pošesté

22. 08. 2008 00:00

Autor: Jitka Kynclová Foto: archiv autorky Rubrika: Western & Rodeo Počet přečtení: 5611 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Již pošesté se sešla skupinka účastníků na oblíbené akci CZQHA pod záštitou AQHA: Horsemanship clinic. Vedoucími jsou lektoři z renomovaných universit v USA, kteří se věnují studiu „koňské problematiky“ (equine science) a jsou také úspěšnými jezdci a trenéry.

Tento rok se na začátku srpna na ranči El Paso sešlo celkem osmnáct účastníků s koňmi všech plemen, aby se pod vedením týmu z Texas Tech University dozvěděli spoustu zajímavostí, důležitých tipů pro práci s koňmi a zdokonalili se v praktickém ježdění.

Byli opět rozděleni do čtyř skupin a se svým lektorem a překladatelem intenzivně pracovali na odstranění problémů a zdokonalování se. Tato klinika jde napříč jezdeckými styly a disciplínami. Výhodou je, že trenéři velmi flexibilně program přizpůsobují potřebám jednotlivých účastníků a skutečně se jim velmi individuálně věnují. Tak se pracovalo na obecných jezdeckých základech (správné nacválání, přeskok, přechody, změna tempa), ale i na specifických prvcích pro soutěžní disciplíny (překážky v trailu, úloha v horsemanshipu, kruhy v reiningu atd.).

Soudě dle slov účastníků byli všichni nadšeni nejen z toho, co se dozvěděli, ale i z přátelské atmosféry, která na kurzu díky bezprostředním a pozitivně naladěným trenérům a dobré skladbě studentů panovala.

Praktické části byly doplněny teoretickými přednáškami. Počet účastníků a úroveň těchto kurzů stále roste, takže doufáme, že se příští rok uskuteční další a ještě úspěšnější Horsemanship Clinic.

CZQHA děkuje především ranči El Paso a Iloně Červenkové za výborné prostředí pro tuto akci a všem, kteří při organizaci a překladech na klinice pomáhali.

Tým lektorů z Texas Tech University a reprezentantka AQHA
Tým lektorů z Texas Tech University a reprezentantka AQHA při rozhovoru s účastníky kliniky.

Ranč El Paso poskytl pro kliniku příjemné a stylové prostředí.
Ranč El Paso poskytl pro kliniku příjemné a stylové prostředí.


Lektoři se jezdcům věnovali velmi individuálně. Zde se nacvičují jednotlivé překážky trailu.

Mgr. Jitka Kynclová

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: