Co čeká klusáky: Sezóna, nebo pohřeb?

22. 03. 2013 21:00, Aktualizováno 23. 03. 2013 08:19

Obrázky: 1

Autor: Jiří Křepelka Rubrika: Klusáci Počet přečtení: 6824 Počet komentářů: 3 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Česká klusácká dostihová sezóna 2013 je i 14 dní před jejím uvažovaným zahájením doslova a do písmene „ve hvězdách“. Dohoda mezi Českou klusáckou asociací (ČKA) a Českým klusáckým spolkem (ČKS) dosud neexistuje. ČKS proto nemůže vystupovat jako pořadatel klusáckých mítinků v Praze – Velké Chuchli, což je základním předpokladem k uzavření smlouvy s provozovatelem závodiště, společností TMM.

Zcela vyjasněno ale není ani v uvažovaném „obchodu" TMM - ČKS, i když provozovatel Conseq Parku už slevil ze svých nároků za pronájem. Sto tisíc korun za jeden dostihový den by to prý být nemělo ... pokud tedy k podpisu smlouvy vůbec dojde.

Ostravský zázrak?

Sezóna v Praze přes všechny problémy zatím definitivně pohřbena není, zatímco zpráva z jižní Moravy je nekompromisní:
ČKA s námi jen konzultovala možnosti, ale k žádnému, natož konkrétnímu, závěru jsme nedospěli. Tím považujeme záležitost za uzavřenou, to znamená, že klusácké dostihy letos ve Slušovicích nebudou," uvedl předseda občanského sdružení Dostihy Slušovice Mgr. Zdeněk Karlach.
Na termínové listině ČKA je ovšem chytře uvedeno, že dva mítinky (červen, říjen) se budou konat na blíže neurčeném závodišti na Moravě. Kde asi, když ne ve Slušovicích?

klusákV úvahu připadá jen Hipodrom Ostrava (Bravantice). Pozor: Areál s využitím především pro dostihy klusáků má být dostavěn až v červnu 2014.
Na druhou stranu faktem je, že stavbu realizuje společnost Hipodrom Central, patřící stejně jako JS Konsorcium podnikateli Jiřímu Svobodovi - jinak velmi důležitému muži ČKA.

Zažijeme snad zázrak a mítinky v Moravskoslezském kraji se stanou skutečností celý rok před plánovaným otevřením bran areálu?
Pokud by se letos neklusalo v Chuchli a v Ostravě ano, pak by Česká republika měla světový unikát - klusáckou sezónu složenou ze dvou dostihových dnů!

Co není tajemstvím

Na oficiálním serveru českého soudnictví (www.justice.cz) lze najít mezi dlužníky i ČKA. Insolvenční návrh na Českou klusáckou asociaci podali věřitelé - akciová společnost J. J. N. (mj. trenér a jezdec Michal Kalčík), JUDr. Klára Jelínková a Ing. Michaela Zemanová.
Server rovněž uvádí, že insolvenční řízení s dlužníkem bylo zahájeno. Stav řízení je charakterizován slovy „před rozhodnutím o úpadku".

A rozdělenou českou klusáckou společnost nepomohlo sjednotit ani prohlášení Tréninkového střediska Tochovice (trenér a jezdec Mykola Volf), které letos přesouvá své dostihové aktivity do Německa a všem svým majitelům a chovatelům doporučuje totéž.

K tomuto rozhodnutí nás vede skutečnost, že ČKA v současné době nedělá vůbec nic pro rozvoj klusáckého sportu a chovu. Nezajímají ji naši koně, majitelé a chovatelé. Naopak, ČKA už léta diskriminuje zahraniční majitele a také toto tréninkové středisko. Jsme ale zklamáni i postupem ČKS, přesněji tím, že upřednostňuje jedny členy před druhými a nehájí zájmy všech".
Co víc dodat?

Připojené obrázky

Připojené články

20.03. 2013 09:00 Bude se letos v Praze klusat?

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Jan Filla

  Anonym

  08:10 - 23. 03. 2013

  Co takhle se pod svůj názor podepsat?

 • 2. ŠárkaD

  Oprava - autor

  08:21 - 23. 03. 2013

  Reaguje na 1.

  Jméno autora příspěvku nebylo uvedeno nedopatřením, už je to napraveno - je jím pan Ing. Jiří Křepelka.

 • 3. Zdeněk Karlach

  Jak to skutečně bylo:

  12:26 - 25. 03. 2013

  Autor článku mne oslovil mailem a zaslal jsem mu odpověď, kterou uvádím v plném znění. Byl z ní citován pouze zlomek, a to dokonce bez poznámky "m.j." (mimo jiné), jak se ve slušné novinařině dělá. Proto uvádím plné znění své odpovědi, aby nebylo citováno jen to, co se někomu hodí a jinému ne:
  Dobrý den.
  Pokud jde o kalendář klusáckých dostihů, tak s námi nikdo o konkrétních termínech nejednal, zvláště ten nově vzniklý spolek. ČKA s námi jen konzultovala možnosti, ale k žádnému konkrétnímu termínu jsme nedospěli, ten druhý spolek s námi nejednal vůbec, ostatně jeho členy známe jen jako jezdce, nikoli jako funkcionáře. V jednání s ČKA jsme připustili možnost 2 – 3 dnů, avšak pouze v letních měsících a s potřebným odstupem cca 1 měsíc, ale k žádnému, natož konkrétnímu závěru jsme nedospěli. Tím považujeme záležitost za uzavřenou, tzn. klusácké dostihy ve Slušovicích nebudou. Pokud se tedy některý z klusáckých spolků někde ohání Slušovicemi, pak je to bez našeho vědomí a považujeme to přinejmenším za politování hodné, pokud to nechceme ze slušnosti nazvat jinak.
  S pozdravem
  Karlach
  Přístě bych prosil o korektnost.
  S pozdravem
  Karlach

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: