Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • iDNES.cz Pompeje byly před téměř dvěma tisíci lety pohřbeny pod pěti metry popela. Zemřelo tu šestnáct tisíc mužů, žen a dětí a v současnosti zde mohou turisté vidět zkamenělé ostatky několika desítek z nich. V Pompejích však po výbuchu sopky neumírali jen lidé, vědci tento týden nalezli také unikátní pozůstatky koně.

  Autor: Jiří Novák Různé Počet přečtení: 413

 • iDNES.cz Extrémní sucho v západoamerickém státě Arizona způsobilo pohromu na území indiánského kmene Navajů. Uhynulo tam stádo čítající více než sto divokých koní, kteří marně hledali vodu ve vyschlém jezeře.

  Autor: ČTK, iDNES.cz Ze zahraničí Počet přečtení: 718

 • Vary zdobí pískový Masaryk na koni, sochař ho tvořil devět dní

  10. 05. 2018 09:00 − Zveřejněn před 15 dny

  iDNES.cz Karlovy Vary mají novou atrakci. Před Mlýnskou kolonádou vytvořil výtvarník Tomáš Bosambo další pískovou sochu, tentokrát T. G. Masaryka na koni. Městu ji slavnostně předá odpoledne. Práce na ní mu trvala devět dní.

  Autor: Jana Plechatá Koně v umění Počet přečtení: 631

 • Formanka Jana Šůsová zdědila koně po tátovi

  9. 05. 2018 16:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Novinky.cz logo Na nádvoří plzeňského pivovaru pomalu vjíždí vůz tažený dvěma světlohřívými ryzáky. Na kozlíku sedí štíhlá hnědovláska, která povely valacha i kobylku bezpečně ovládá. Jana Šůsová, jediná formanka v Česku, je třetí generací svého rodu. Po Plzni rozváží nápoj, který město proslavil.

  Autor: Lucie Jandová Různé Počet přečtení: 690

 • Pardubické závodiště letos plánuje devět dostihových mítinků

  2. 05. 2018 13:00 − Zveřejněn před 23 dny

  logo iSport Dostihový spolek Pardubice uspořádá v této sezoně devět mítinků, o jeden méně než vloni. Zároveň se ale zvýší počet dostihů na devět v jednom dni. Vedení spolku věří, že se podaří přilákat více kvalitních koní z Česka i ze zahraničí, řekl dnes novinářům ředitel organizace Martin Korba.

  Autor: ČTK Dostihy Počet přečtení: 658

 • Pro žokeje Janáčka je prioritou Španělsko, ale rád přijede i domů

  12. 04. 2018 17:00 − Zveřejněn před 43 dny

  logo iSport Osmým rokem působí jeden z nejlepších tuzemských žokejů Václav Janáček ve Španělsku a i nadále bude jeho hlavním působištěm Pyrenejský poloostrov, kde už pětkrát vyhrál šampionát žokejů. Rád si ale tu a tam odskočí domů, tak jako v pondělí 2. dubna, kdy jezdil v Lysé nad Labem.

  Autor: ČTK Dostihy Počet přečtení: 1169

 • V Královicích se uskuteční 1. mezinárodní paradrezúrní šampionát

  12. 04. 2018 09:00 − Zveřejněn před 43 dny

  Deník.cz Královice - Jezdecký areál v Královicích u Slaného bude od pátku do neděle hostit 1. mezinárodní paradrezurní závody v ČR CPEDI3*. Tělesně handicapovaní jezdci předvedou soupeřům i divákům svoje umění.

  Autor: Kateřina Nič Husárová Parajezdectví Počet přečtení: 1148

 • Vozkovi na Brněnsku se splašili koně, utopili se v rybníce

  4. 04. 2018 22:00 − Zveřejněn před 51 dny

  Dva splašení koně zapřažení do bryčky vběhli v úterý u Vlasatic na Brněnsku do rybníka, kde se utopili. Právu to řekl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Osmatřicetiletý vozka nedokázal koně v cestě do vody zastavit, nakonec i se spolujezdkyní z vozu seskočil. Zatím není jasné, co koně vyděsilo.

  Autor: vtk, Právo Nehody a prevence Počet přečtení: 1626

 • iROZHLAS Délka kariéry profesionálního sportovce souvisí s fyzickou náročností disciplíny, ale i v Česku existuje výjimka potvrzující pravidlo. Nemluvíme o 45letém hokejistovi Jaromíru Jágrovi, ale o 65letém Josefu Váňovi. Dostihový trenér a stále ještě žokej chce navázat na rok 2014, kdy naposledy stál na startu Velké pardubické.

  Autor: Jakub Marek Dostihy Počet přečtení: 1577

 • Deník.cz Jako bych se během pár minut ocitl v jiném světě. Přijíždím do Radkovy Lhoty, malé vesničky vzdálené asi patnáct kilometrů od Přerova. Od (nejen dopravního) blázince maloměsta vskutku nevídaná změna, přitom je to vlastně kousek.

  Autor: Ivan Němeček Kdo je kdo Počet přečtení: 2010

1 2 3 110

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: