Články

 • Novinky.cz logo Jedna z farem v americkém státě Washington se pochlubila hříbětem, které nápadně připomíná koně z kreslených pohádek. Jde o plemeno zvané arabský plnokrevník. Odborníci však tvrdí, že vzhled koně je nepřirozený a varují, že může vést k závažným zdravotním potížím, napsal britský deník The Guardian.

  Autor: /sl/, Novinky.cz Chov koní Počet přečtení: 133

 • ROZHOVOR: Jan Kratochvíl, vítěz Velké pardubické

  10. 10. 2017 09:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Na vítěze 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou Jana Kratochvíla čekal po doběhu legendárního dostihu velký mediální zájem. První rozhovory poskytl ještě v sedle koně, poté už zamířil mezi novináře na tiskovou konferenci. Nabízíme přepis toho, co na tiskové konferenci zaznělo…

  Autor: Tisková informace Dostihy Počet přečtení: 325

 • Šampionem přehlídky v Biskupicích se stal hřebec Cikaro

  8. 10. 2017 12:00 − Zveřejněn před 10 dny

  Deník.cz Biskupice – Festival slivovice Biskupické kaléšek zpestřila v sobotu již potřetí oblastní přehlídka koní. Divákům se představilo dvacet koní, z nichž vybírali toho nejkrásnějšího. Svůj um předvedli kočí se svými koňmi při tahu klády a Sandra Doležalová s cvičeným koněm v převleku.

  Autor: Iveta Nádvorníková Různé Počet přečtení: 234

 • iDNES.cz Je trenérkou Charme Looka, obhájce titulu ve Velké pardubické. Je ženou v říši mužů. A často také energickou bojovnicí. Martina Růžičková.

  Autor: Tomáš Macek Dostihy Počet přečtení: 302

 • Překážkové dostihy jsou tvrdou zkouškou i pro chlapy, v historii se přesto našlo sedm žen, jež se v sedle vydaly vstříc kurzu Velké pardubické. Jenom jedna z nich zvítězila. Za pár dní to bude 80 let, co v dramatické předválečné atmosféře podzimu 1937 komtesa Lata Brandisová s klisnou Normou porazila favorizované německé koně a zařídila tak národní manifestaci.

  Autor: Martin Hašek, Petr Malík Dostihy Počet přečtení: 320

 • Druhé patro

  5. 10. 2017 11:00 − Zveřejněn před 13 dny

  „Hoši, kurva, pojedu vpravo. Tak mi tam nelezte.“ Seděli jsme na tribuně, koukali na Taxis a Pepík Váňa si dost důrazně řekl, jakou stopu mu nikdo nesmí vzít. On to tak prostě skákal vždycky a hodně o tom mluvil. Bylo to ve všech médiích a diváci si díky tomu začali myslet, že se pole sešikuje podle toho, jak chce.

  Autor: Pavel Kašný Dostihy Počet přečtení: 507

 • Michaela Smrčková jako vedoucí marketingu vydělávala velké peníze. Miluje však koně, a tak vzala veškeré úspory a začala pro ně dělat speciální dorty pod názvem Animal Cake. Její firma má během pár měsíců takový úspěch, že ji už zalistoval do nabídky největší světový prodejce jezdeckých potřeb.

  Autor: Lenka Petrášová Kdo je kdo Počet přečtení: 637

 • Vedení irských dostihů potrestalo žokeje Davyho Russella. Zkušeného jezdce v polovině srpna zachytily kamery, jak bije klisnu, kterou měl svěřenou, před dostihem zezadu do hlavy pěstí. Dostal trest na čtyři dny.

  Autor: Vojtěch Man Dostihy Počet přečtení: 710

 • Čtyřikrát ano u legendárního Taxisu

  5. 09. 2017 14:00 − Zveřejněn před 43 dny

  Deník.cz Pardubice – V pořadí už 19. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci je minulostí, dva páry s ní spojené ale čeká budoucnost. Pořadatelé totiž naplnili téma výstavy „svatební veselí“ do puntíku a tak u legendární překážky – Taxisova příkopu zaznělo „ano“. A to dokonce dvakrát, nebo vlastně čtyřikrát.

  Autor: Pavlína Roztočilová Výstavy a show Počet přečtení: 521

 • Chovatelé koní i jezdci se obávají, jaký dopad na ně bude mít odchod Velké Británie z EU, tedy brexit. Ten zřejmě zkomplikuje přepravu zvířat na britské ostrovy a z nich. To může do budoucna ohrozit prestižní závody ve Velké Británii. Hrozí, že někteří trenéři a chovatelé se ostrovům kvůli komplikacím s dopravou raději vyhnou. Na chovatele z Velké Británie...

  Autor: Simone Radačičová Ze zahraničí Počet přečtení: 575

1 2 3 105

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: