Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • O koních, ponících a síle aneb jak a v čem měříme výkon auta?

  11. 01. 2019 11:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Je koňská síla opravdu síla koně? Jak se liší kůň z roku 1975 od svého kolegy z devatenáctého století? A co s tím mají společného poníci?

  Autor: Jakub Pospíšil Různé Počet přečtení: 218

 • iDNES.cz Smířil se, že Velkou pardubickou už jako žokej nikdy nevyhraje. Josef Váňa mladší se upnul k jiné výzvě, čtyřnásobný šampion českých překážkových jezdců a syn osminásobného vítěze Velké pardubické Josefa Váni staršího se po konci kariéry v sedle od prosince naplno etabluje coby trenér.

  Autor: ČTK, iDNES.cz Dostihy Počet přečtení: 283

 • Kladrubský hřebčín v roce 2019 vyhlíží UNESCO a bude investovat

  10. 12. 2018 13:00 − Zveřejněn před 44 dny

  iDNES.cz Zlomová sezona čeká v příštím roce Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem. Dozví se, zda vstoupí mezi vyvolené a dostane se na Seznam světového dědictví UNESCO. Navíc ho čekají nemalé investice v celkové hodnotě 60 milionů korun.

  Autor: Stanislava Králová Chov koní Počet přečtení: 364

 • iDNES.cz Hotelovou část koňské farmy Vysoká v Chrastavě na Liberecku v noci zničil požár. Hořelo v celkem devíti pokojích, oheň je zcela zlikvidoval. Zničená je také střecha, podkroví i byt majitelů farmy. Ze stájí museli lidé vyvést 52 koní, několik jich uteklo.

  Autor: Jana Pavlíčková Nehody a prevence Hodnocení: 1.0000 Počet přečtení: 647

 • iDNES.cz Suché počasí způsobilo, že bylo letos málo trávy, a tak se zvířata mohou napást i plodů, které se za normálních okolností mezi stébly ukryjí. Za větší výskyt otrav, které se objevily v průběhu podzimu, je zodpovědný javor klen, jehož nažky a semenáčky obsahují toxin hypoglycin A.

  Autor: Ondřej Krutilek Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 475

 • Seno a peníze. Lidé pomáhají farmě, jíž shořely zásoby pro koně

  28. 11. 2018 10:00 − Zveřejněn před 56 dny

  iDNES.cz Velká vlna pomoci se zvedla jen pár hodin poté, co na farmě Apolenka u Pardubic shořela stodola, v níž mělo 40 koní zásoby sena a slámy.

  Autor: Stanislava Králová Pomozte koním Počet přečtení: 374

 • Koně ve městě: když se světové metropole topily v hnoji

  20. 11. 2018 20:00 − Zveřejněn před 64 dny

  Byl to problém, který narůstal. Čím více lidí žilo ve městě, tím více koní bylo zapotřebí k jejich přepravě. Nevábný odpadní produkt koňského trávení tak pokrýval ulice metropolí v tlustých vrstvách. A velkoměsta nevěděla, co s tím dělat.

  Autor: Xman.cz , Radomír Dohnal Různé Počet přečtení: 598

1 2 3 116

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: