Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • iDNES.cz Nové vykopávky v jedné z nejstarších archeologických lokalit v regionu ukázaly, že Slované z velkomoravského období občas nakládali s těly svých zemřelých velmi neobvykle. V jednom z hrobů byl dokonce pietně pohřbený kůň.

  Autor: Michal Šverdík Různé Přečteno: 35x

 • Deník.cz Začátkem července roku 2009 zažili profesionální hasiči z Kladna netradiční výjezd. Na dvoře rodinného domu v Buštěhradu se splašil kůň, kterého údajně polekal troubící automobil. Zvíře následně vběhlo do garáže, kde se pod ním utrhlo železné víko. Osmnáctiletý hřebec se propadl do metr a půl hluboké jámy.

  Autor: Matěj Říha Nehody a prevence Přečteno: 72x

 • ekolist.cz Národní hřebčín Kladruby chce do konce roku dokončit revitalizaci Krajinářského parku Mošnice. Zmizí náletové a nepůvodní dřeviny, aby se vrátila původní mozaikovitá struktura krajiny, kde budou moci žít i chráněné druhy rostlin a živočichů. Prostor dostanou solitérní duby a obnoví se louky.

  Autor: ČTK Různé Přečteno: 59x

 • Vraníci, bunkry i loupežníci

  7. 07. 2020 17:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Blesk logo Hrady, zámky, hory i nížiny a další stovky zajímavých cílů na vás čekají ve východních Čechách. Najdete zde turisticky provařené oblasti, ale i řadu přitažlivých, a poklidnějších míst.

  Autor: David Šprincl Různé Přečteno: 74x

 • iDNES.cz Na severovýchodě spolkové země Tyrolsko, v bezprostřední blízkosti německé hranice, leží zachovalé středověké městečko Kufstein, jehož hlavní dominantou je stejnojmenná monumentální pevnost. Doputoval sem i svatý Jan Nepomucký, který tu stráží most přes řeku Inn. Ta je důvodem, proč tu město i samotný hrad vznikly.

  Autor: Jan Sklenář Různé Přečteno: 82x

 • ekolist.cz Horské trávníky na úbočí hory Praděd a nedaleké Švýcárny v Jeseníkách od konce června opět spásají ovce, koně a krávy. V této části Chráněné krajinné oblasti Jeseníky tak podle odborníků pomáhají udržet cenné bezlesí. Pro horské podmínky byly vybrány kravky skotského náhorního skotu a koně huculského plemene z farmy ve Vernířovicích na Šumpersku....

  Autor: ČTK Různé Přečteno: 76x

 • Divocí koně na Červeňáku v Pardubicích nebudou

  5. 07. 2020 18:00 − Zveřejněn před 4 dny

  ekolist.cz Divocí koně v přírodní lokalitě Červeňák v Pardubicích kvůli podmínkám ministerstva obrany být nemohou. Bývalé armádní cvičiště musí být kompletně přístupné veřejnosti, ohrady pro koně by část oblasti zavřely. Přání ochranářů chovat tam koně z Exmooru se proto nesplní. ČTK to řekl primátor Martin Charvát (ANO).

  Autor: ČTK Různé Přečteno: 81x

 • iDNES.cz První prázdninový den se pro návštěvníky otevřel kladrubský hřebčín a nabídl hned to nejatraktivnější - stáje se starokladrubskými koňmi.

  Autor: Stanislava Králová Různé Přečteno: 108x

 • TN.cz logo Sobotní dostihy ve Slušovicích skončily velmi smutnou bilancí. O svou sedmiletou klisnu přišla i trenérka Kateřina Ilíková. Zprávy o tom, že její oblíbený uspaný kůň leží na závodišti přes celý víkend, vnímala velmi špatně. Organizátory ale hanit nechce.

  Autor: Tomáš Rambousek Dostihy Přečteno: 236x

 • iDNES.cz Každý den vstává Karel Vrzáček ráno v pět, spát chodí před desátou. Když se chystá orat nebo sekat trávu, zapřáhne koně. Krávy na pastvu vodí za ohlávku. Je respektovaným podkovářem. Doma na statku v Předboři u Luk nad Jihlavou topí a vaří v kachlových kamnech. Žije tak, jako se žilo před sty lety.

  Autor: Tomáš Blažek Různé Přečteno: 148x

1 2 3 157

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: