Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • Kůň se projel na pick upu. Policie: Je to naprosto v pořádku

  20. 03. 2019 20:00 − Zveřejněn před 2 dny

  TÝDEN.cz Amerika je zemí neomezených možností. Dokonce i takový kůň se může naprosto legálně projet na zadní části auta a nikomu to nepřijde divné, ani policii. Řidič však rozhodně nejel opatrně, se zvířetem za zády to svištěl sedmdesátkou. Zprávu přinesl server Metro.co.uk.

  Autor: TYA /Týden.cz/ Ze zahraničí Přečteno: 125x

 • Landek Park Ostrava chystá expozici o práci koní v podzemí

  20. 03. 2019 08:00 − Zveřejněn před 2 dny

  TÝDEN.cz Hornické muzeum Landek Park v Ostravě-Petřkovicích připravuje novou expozici věnovanou práci koní v podzemí při těžbě uhlí. Její součástí bude model koně v životní velikosti. Poprvé návštěvníci novou expozici uvidí 21. března. Řekla to mluvčí instituce Eva Kijonková.

  Autor: ČTK Různé Přečteno: 65x

 • Kalifornské závodiště Santa Anita Park, které v minulosti hostilo nejslavnější americké dostihy, zastavilo po úmrtí dalšího koně provoz. Na nově položené dráze zahynulo podle agentury Reuters od prosincového zahájení zimní sezony už 21 koní.

  Autor: Sport, ČTK Ze zahraničí Přečteno: 436x

 • S handicapy se vypořádala na hřbetu koně, je nejlepší v republice

  6. 03. 2019 14:00 − Zveřejněn před 16 dny

  iDNES.cz Na koni začala Hana Šimečková jezdit jako sedmiletá. Brala to jako terapii. Dnes je mistryní republiky v akrobacii. Ve svých dvanácti letech dokáže na neosedlaném koni vystřihnout cviky, nad nimiž se tají dech.

  Autor: Ivana Karásková Voltiž Přečteno: 208x

 • Blíží se její třiadevadesáté narozeniny, ale ani to ji nezastaví! Královna Alžběta (92) si se synem Andrewem osedlali koně a vydali se na projížďku v okolí hradu Windsor. Je vidět, že některých radostí se královna odmítá vzdát i v pokročilém věku, protože je to tento týden již podruhé, co se dvojice na koních proháněla.

  Autor: Kristýna Kochánková Různé Přečteno: 489x

 • Býci a koně nejsou jen pro ošlehané muže. Rodeo oslovuje i ženy

  4. 03. 2019 16:00 − Zveřejněn před 18 dny

  ČT 24 Rodeo není jen mužský sport. Dokazují to některé Australanky, které tvrdému sportu propadly. Jednou z nich je patoložka Ruth Vogelsangová. Rodeo ale často kritizují ochránci zvířat, podle nichž jsou podobné show jen propagací týrání zvířat.

  Autor: Česká televize Western & Rodeo Přečteno: 188x

 • iROZHLAS Na pastvinách v Lindavě na Českolipsku se procházejí staří dostihoví koně a užívají si tam pomyslný důchod. Stará se tam o ně zakladatelka spolku Druhá Šance Ester Rišková se svým přítelem. Chce jim poskytnout plnohodnotný nový domov a místo, kde by mohli dožít.

  Autor: Lucie Fürstová Ustájení a péče o koně Přečteno: 304x

 • iROZHLAS Rodina Bohdaských z Náchodska si svou lásku ke koním pěstuje už přibližně 400 let. Zkušenosti si především mužská část rodu předává z generace na generaci. Ve své stáji mají pan Václav a jeho syn Martin momentálně pět koní, z toho dvě březí klisny. Do Městce u Nahořan se za nimi vypravila reportérka Jana Házová.

  Autor: Jana Házová, Milan Baják Chov koní Přečteno: 226x

 • Nová položka 2 Mezi řemeslníky, kteří letos získali titul Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina, je i sedlář Luděk Žákovský z Moravských Budějovic na Třebíčsku. Svoji dílnu otevíral téměř před 30 lety jako opravnu obuvi. Brzy se ale začal věnovat složitější práci včetně výroby westernových sedel, které dnes dodává i do zahraničí. Jeho sedla jsou určená...

  Autor: ČTK, Týden.cz Různé Přečteno: 239x

 • ČT 24 Starobylý způsob pro těžbu dřeva používají v Brně. V tamním Wilsonově lese pomáhají stromy tahat koně. Podle jejich majitele je to pro ně denní chléb i trénink. Jeden kůň za den odtáhne patnáct až dvacet kubíků, na jeden zátah zvládne i kubík.

  Autor: Česká televize Práce s koňmi Přečteno: 270x

1 2 3 118

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: