Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • iROZHLAS Na Blízkém východě je nejrozšířenějším sportem fotbal. Jsou tu však i další, k nimž potřebujete pomůcky jako olivový olej, živou kozu, ochočeného sokola nebo nejkrásnějšího velblouda v celé poušti.

  Autor: Gita Zbavitelová Jezdecké hry a tradice Přečteno: 54x

 • ČT24 Pouhých 90 vteřin. Právě tak dlouho průměrně trvá, než neosedlaní koně s jezdci třikrát oběhnou náměstí. Tyto vteřiny rozhodují o slávě jezdce, koně i životě běžných občanů v toskánské Sieně. Každoročně pak 2. července a 16. srpna do italského města přilákají tisíce turistů. Naposledy nejrychleji zaběhnul kůň Remorex, který ovšem shodil žokeje...

  Autor: ČTK Různé Přečteno: 78x

 • V zimě se ještě coby juniorka prodrala do špičky světového biatlonu. Mnozí jí předpovídají medaili na olympiádě. 22letá usměvavá slečna Markéta Davidová však na to nehledí. V plánu má hlavně normální život, který se určitě neobejde bez koní. Nejen o nich a biatlonové kariéře se rozpovídala v rozhovoru pro Sport Magazín.

  Autor: Pavel Hartman Různé Přečteno: 308x

 • Na Pradědu se pasou koně a krávy. Pomáhají tak přírodě

  8. 08. 2019 18:00 − Zveřejněn před 13 dny

  Deník.cz Stádečko krav a koní mohou spatřit turisté pod vrcholem Pradědu. Spásáním horských luk zvířata pomáhají návratu chráněných druhů rostlin a na ně vázaných živočichů do nejcennějších částí Jeseníků.

  Autor: Petr Krňávek Různé Přečteno: 155x

 • logo Ctidoma Jestli existuje nějaká jezdecká disciplína, která dokonale prověří jak koně, tak i člověka na něm, je to Working Equitation. Například v Portugalsku jde o velmi populární odvětví, které dokonce znamená společenskou prestiž. U nás je sice zatím v plenkách, i tak se už ale najde celá řada lidí, kteří se Workingu věnují. Jednou z propagátorek tohoto sportu u nás...

  Autor: Martin Chalupa Working Equitation Přečteno: 188x

 • Český rozhlas Dnešní host Českého rozhlasu Hradec Králové přijel z Kladrub nad Labem. A když se řeknou Kladruby, tak se asi každému hned vybaví koně. Právě o těch si budeme povídat s ředitelem Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiřím Machkem.

  Autor: Jakub Schmidt, Milan Baják Chov koní Přečteno: 170x

 • Z Velké pardubické se stává „Cena daňových poplatníků“

  1. 08. 2019 17:00 − Zveřejněn před 20 dny

  iDNES.cz Pardubické dostihy budou více než dosud závislé na dotacích. Teď čekají, až ministerstvo zemědělství vypíše dotační program, ze kterého je samospráva podpoří. Slíbené peníze nebude moci Dostihový spolek použít přímo tak, jak by asi chtěl.

  Autor: David Půlpán Dostihy Přečteno: 153x

1 2 3 124

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: