Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • Kateřina Brožová: Koně jsou moje srdeční záležitost

  12. 12. 2017 21:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Deník.cz Kolín /ROZHOVOR/ - Na mikulášskou besídku, která se ve Stáji Václav v Kolíně konala o uplynulém víkendu, dorazila vzácná návštěva. Mezi děti na koních zavítala herečka, zpěvačka a moderátorka Kateřina Brožová, která se zároveň stala patronkou kolínského jezdeckého kroužku. Deníku prozradila, že koně jsou její srdeční záležitost.

  Autor: Hana Kratochvílová Různé Počet přečtení: 256

 • Ohnivé peklo v Kalifornii pohltilo stáje, uhořelo 35 plnokrevníků

  10. 12. 2017 19:00 − Zveřejněn před 7 dny

  iDNES.cz Kalifornie dál bojuje s vlnou zničujících požárů. Ohnivý živel už má první potvrzenou oběť. Shořelo kolem pěti stovek budov, zraněno je deset lidí včetně čtyř hasičů. Své domovy už muselo opustit 210 000 lidí a tisíce dalších jsou bez proudu.

  Autor: ČTK, iDNES.cz Ze zahraničí Počet přečtení: 239

 • iDNES.cz Nečekaný pohled se ráno naskytl lidem mířícím v Šumperku do jedné z tamních firem. U jednoho ze stromů v areálu byl přivázaný kůň, který čekal, až policisté vypátrají jeho majitele. Zvíře v noci uteklo z ohrady a policisté společně se strážníky a hasiči ho museli odchytit.

  Autor: Stanislav Kamenský Koně a zákon Počet přečtení: 340

 • Josefovské louky budou spásat divocí koně

  8. 12. 2017 09:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Deník.cz Jaroměř, Josefov - V ptačím parku Josefovské louky se má v příštím roce prohánět a pást stádo divokých koní.

  Autor: Regina Hellová Různé Počet přečtení: 179

 • V Německu otevřeli koňské krematorium. Kremace stojí až 3 000 eur

  5. 12. 2017 11:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Za 2,5 milionu eur vzniklo v Německu koňské krematorium, kde se mohou chovatelé koní důstojně rozloučit se svými zvířaty. První německé krematorium tohoto typu se nachází v jihoněmeckém Schwäbisch Hall v Baden-Württembergu, informuje server The Local.

  Autor: Echo24, TP Ze zahraničí Počet přečtení: 228

 • Koně jsou celý jeho život. Pochází z rodiny profesionálních kočích, byl dostihovým jezdcem, vozatajem. Jeho osudy zachycuje kniha Mistr opratí Jiří Kocman.

  Autor: Jakub Malý Spřežení Počet přečtení: 351

 • iDNES.cz Úřady zabavily chovateli Mojmíru Fialovi ze vsi Dvérce na Lounsku týrané koně. Pět dospělých hřebců a klisnu s hříbětem držel v nevyhovujících podmínkách v malém výběhu na dvorku rodinného domu, kde stáli celý den v bahně. Neměl pro ně ani vhodný přístřešek, kde by se mohli ukrýt při nepřízni počasí.

  Autor: Miroslava Strnadová Pomozte koním Počet přečtení: 215

 • Nezlomná vůle a láska ke koním pomohly Daně Selnekovičové po úrazu před osmi lety vrátit se rychle zpět k aktivnímu životu. Přestože je od roku 2009 na vozíku, může díky speciálnímu segwayi, který se ovládá přenesením váhy, takže ruce zůstávají volné, trénovat koně. A nejen to. Už tři měsíce po úrazu znovu usedla na koňský hřbet. Jejím cílem je...

  Autor: Veronika Skalecká Různé Počet přečtení: 416

 • Josefovské louky budou spásat divocí koně

  29. 11. 2017 00:00 − Zveřejněn před 18 dny

  V ptačím parku Josefovské louky se má v příštím roce prohánět a pást stádo divokých koní. Pokud se to podaří, bude park společně s rezervací Na Plachtě v České republice teprve druhou lokalitou, kde se tito původní evropští kopytníci opět začlení do ekosystému.

  Autor: Regina Hellová, Deník.cz Různé Počet přečtení: 341

 • Údaje z přihlášky hřebčína do UNESCO prověří komisaři inkognito

  14. 11. 2017 10:00 − Zveřejněn před 33 dny

  iDNES.cz Hřebčín splnil úkol a podal přihlášku do UNESCO, celá mise ještě zdaleka dotažená není. Do hry o prestižní zápis na Seznam světového kulturního dědictví nyní vstupují architekti a posléze i komisaři z Paříže.

  Autor: Stanislava Králová Chov koní Počet přečtení: 401

1 2 3 107

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: