Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • Mladá Norka snědla svého milovaného koně, chutnal jí

  15. 10. 2019 09:00 − Zveřejněn včera

  Novinky.cz logo Vlnu kontroverze vyvolal případ z Norska, kdy 18letá Pia Oldenová sdílela na sociální síti obrázek pokrmu ze svého zemřelého koně. I když koňské maso není pro evropský jídelníček neznámou, někteří lidé mladé ženě kvůli jejímu počínání přáli smrt či přinejmenším ztrátu práva vlastnit zvířata.

  Autor: /nčs/, Novinky Ze zahraničí Přečteno: 67x

 • logo iSport Třetí místo šestiletého hnědáka Subway Dancera (stáj Bonanza) v anglickém dostihu Champion Stakes je historicky největším a nejprestižnějším výsledkem pro český turf. Rodina Koplíkových, která koně připravuje, si připsala ještě jeden historický zápis. Žádný rovinový kůň z českého tréninku nevydělal v jednom dostihu víc. Za třetí místo bral tým kolem...

  Autor: Květoslav Šimek Dostihy Přečteno: 106x

 • Zapomeňte na dovolenou. Jak se žije v rodinné stáji u Myšků?

  12. 10. 2019 11:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Deník.cz Je to tak trochu jiný dům… Projdete dlouhou chodbou a na jejím konci nenajdete obývák s televizí, ale stáje. Tady, ve Valech u Přelouče, žije dvojice, jež propadla koňské vášni. Žokej Jaroslav Myška a jeho manželka Štěpánka Myšková. „Láska ke koním nejde naučit,“ říkají svorně.

  Autor: Zdeněk Zamastil Různé Přečteno: 248x

 • logo iSport Doufal, že nepopulární nálepku smolaře Velké pardubické ze sebe loňským druhým místem strhnul. Žokej Marek Stromský (45) chtěl s Hegnusem zaútočit na pohár, který už mu třikrát doslova utekl mezi prsty. Jenže o favorita přišel, Hegnus se při posledním běhání lehce zranil. Stromský bude v sedle nováčka Sztorma. „Dobrý kůň, ale tolik zkušeností s Pardubicemi...

  Autor: Květoslav Šimek Dostihy Přečteno: 194x

 • logo iSport Josef Bartoš, nejúspěšnější překážkový žokej české historie, si před 129. ročníkem Velké pardubické steeplechase se Slavia pojišťovnou výrazně vylepšil náladu. Po sérii druhých míst se konečně dočkal vítězství v prestižním Gran Premiu v Meranu. „Po doběhu jsem byl jako v nebi,“ vrací se Bartoš k triumfu. „Mladý Pepča Váňa, který L’Estrana...

  Autor: Květoslav Šimek Dostihy Přečteno: 223x

 • logo iSport Pětiletý hnědák Nagano Gold doběhl v Ceně Vítězného oblouku v Paříži osmý. Svěřenec Václava Luky ze Syndikátu V3J si tím připsal historicky nejprestižnější výsledek českého turfu. „Tohle byla skutečně olympiáda s nejlepšími koňmi světa, osmé místo není ostuda,“ byl spokojený trenér Luka.

  Dostihy Přečteno: 79x

 • Valašský kovboj se vrací mezi barely do Číny

  9. 10. 2019 10:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Deník.cz Ondřej Pavlíček si sbalí sedlo a kovbojský klobouk a po roce znovu zamíří do Číny.

  Autor: Josef Beneš Western & Rodeo Přečteno: 132x

 • Velkou láskou Karla Gotta byli koně

  8. 10. 2019 10:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Deník.cz Místem, kam Karel Gott pravidelně s oblibou jezdil, je Ranč Ježkův Mlýn v obci Hoštka nedaleko Štětí. Zde rád relaxoval a společně se svojí rodinou dováděl na koních. Všichni, kteří měli tu čest ho poznat osobně, na něj vzpomínají v tom nejlepším světle.

  Autor: Jan Sedlák Různé Přečteno: 289x

 • Peruán už má sochu. Odhalena bude den před slavným dostihem

  7. 10. 2019 19:00 − Zveřejněn před 9 dny

  TÝDEN.cz V umělecké slévárně v Horní Kalné na Trutnovsku dokončují bronzovou sochu trojnásobného vítěze Velké pardubické, koně Peruána ve cvalu. Sochu dostihového koně čekají už jen závěrečné úpravy.

  Autor: ČTK Koně v umění Přečteno: 139x

 • Zlínské muzeum představuje fenomén Divokého západu a westernu

  7. 10. 2019 10:00 − Zveřejněn před 9 dny

  TÝDEN.cz V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně je od pátku k vidění výstava Czech Made Western. Je věnovaná fenoménu Divokého západu a jeho různým projevům v české kotlině, řekla v pátek kurátorka Silvie Lečíková. Výstava potrvá do 26. ledna.

  Autor: ČTK, Týden.cz Různé Přečteno: 97x

1 2 3 129

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: