Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • Fenka Amy našla štěstí u vážně nemocné dívky

  17. 02. 2020 14:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Novinky.cz logo Zvířata zabavovaná kvůli jejich týrání a neschopnosti majitelů se o ně řádně starat, to bývají smutné případy. Někdy se však zlé v dobré obrátí. Takový je i příběh křížence, fenky Amy.

  Autor: Jindřich Ginter Koně a zákon Přečteno: 91x

 • Deník.cz V napajedelském hřebčíně, který má nejstarší chov anglických plnokrevníků v Česku, se narodilo první letošní hříbě. Hnědý hřebeček přišel na svět ve čtvrtek ve 20:20. Porod byl bez problémů, jde o druhé hříbě devítileté klisny Dally Hit, řekla ČTK zootechnička Kateřina Zápařková.

  Autor: ČTK, redakce Chov koní Přečteno: 112x

 • První letošní hříbátko ze Slatiňan je holka

  14. 02. 2020 17:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Deník.cz Ve slatiňanském hřebčíně se ve středu novinářům v plné kráse ukázala klisnička Regencia – 32. Narodila se 11. února hodinu po půlnoci a je prvním letošním hříbětem Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem.

  Autor: Romana Netolická Chov koní Přečteno: 103x

 • Zatímco v Česku dopravci dovolí cestujícím vzít si do letadla bezplatně pouze asistenčního psa, v USA byla až dosud pravidla velkorysá. Aerolinky umožňovaly lidem přivést si na palubu zdarma jakékoliv zvíře za účelem "emoční podpory" během letu.

  Autor: Kuni Nguyenová Různé Přečteno: 120x

 • iDNES.cz V pondělí začínají dětem jarní prázdniny. Kdo nevyrazí na celý týden na hory, může vyjet jednorázově a ostatní dny strávit u koní nebo v tajném krytu. MF DNES přináší sedm tipů, co v Pardubickém kraji podniknout s dětmi v následujícím týdnu.

  Autor: Stanislava Králová Různé Přečteno: 155x

 • Blesk logo Další obří záchrannou akci za sebou mají dobrovolníci ze slovenských spolků na ochranu zvířat. Ze zadlužené farmy na jihu země odvezli dvacet pět psů a šest koní, další na záchranu ještě čekají. Místy šlo ochráncům zvířat o zdraví - psi ani koně totiž neznali lidské pohlazení a odchytu se bránili i hrubou silou.

  Autor: /Dce/ Pomozte koním Přečteno: 355x

 • Zeptali jsme se vědců: Jak se vyvíjeli koně?

  5. 02. 2020 09:00 − Zveřejněn před 15 dny

  Lidovky.cz Koně patří mezi lichokopytníky (řád Perissodactyla), mezi jejich příbuzné tedy patří dnes žijící tapíři, nosorožci a vymřelá chalicotheria a titanotheria. Předpokládá se, že se lichokopytníci vyvinuli ze skupiny „prakopytníků“ (Condylatrha) před před cca 56 miliony let. Na otázku odpověděl Mgr. Štěpán Pícha z Přírodovědecké fakulty UK.

  Autor: Prirodovedci.cz Různé Přečteno: 159x

1 2 3 138

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: