Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • WFFS protřídí řady plemenných hřebců

  23. 05. 2018 13:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Ilustrační foto Hřebčín Blue Horse vyřadil z chovu tři ze svých hřebců, u nichž výsledky testu prokázaly, že jsou přenašeči WFFS (Warmblood Fragile Foal Syndrom = Syndrom fragilních teplokrevných hříbat). Skutečnost, že je tento syndrom v populaci teplokrevných koní rozšířen a že by bylo vhodné chovné koně testovat, zjistili chovatelé v Evropě až nedávno.

  Autor: Martina Cerhová Plemeníci 2 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 925

 • Vychází kniha „Selská historie pokračuje“

  21. 05. 2018 08:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Logo Asociace soukromých zemědělců Počátkem května vyšla u příležitosti 20. výročí založení Asociace soukromého zemědělství ČR kniha „Selská historie pokračuje“, kde se na 372 stranách lze dočíst o 26 z jejích regionálních organizací či členských spolků a celkem 213 členech.

  Autor: Tisková informace Koně v umění Počet přečtení: 228

 • Stovky koní uhynuly v nizozemském přírodním parku Oostvaardersplassen Návrat velkých kopytníků do evropské krajiny má i svoji neradostnou tvář. Stovky koní plemene Konik Polsky uhynuly v průběhu letošní zimy a jara v nizozemském přírodním parku Oostvaardersplassen.

  Autor: Gabriela Rotová Ze zahraničí Počet přečtení: 645

 • Za vzděláním do Španělské jezdecké školy

  16. 05. 2018 13:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Španělská jezdecká škola ve Vídni Zcela mimořádnou možnost, jak rozšířit své vzdělání a jezdecké zkušenosti, nabízí výcvikové a vzdělávací středisko Heldenberg, které je součástí vídeňské Španělské jezdecké školy. Nachází se jen pár desítek kilometrů od českých hranic, v obci Kleinwetzdorf v Dolním Rakousku, a je tedy pro nás velmi dobře dostupné.

  Autor: Gabriela Rotová Kurzy, semináře, soustředění Počet přečtení: 528

 • Divocí koně se zabydlují v Podyjí

  11. 05. 2018 12:00 − Zveřejněn před 14 dny

  Divocí koně se zabydlují v Podyjí Na Havranickém vřesovišti a Mašovické střelnici se zabydluje jedenáct zvířat dovezených z Anglie. Divocí koně budou pomáhat udržovat dvě unikátní lokality v Národním parku Podyjí a chránit je před zarůstáním.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 646

 • V prvním kole přihlášek na Velkou pardubickou osmatřicet koní

  11. 05. 2018 11:00 − Zveřejněn před 14 dny

  V prvním kole přihlášek na Velkou pardubickou osmatřicet koní Čtvrtek 10. května byl prvním z důležitých termínů 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Uzavřeno bylo první kolo přihlášek pro letošní vrchol tuzemské překážkové sezony. Do Velké pardubické je v tuto chvíli přihlášeno osmatřicet koní z České republiky, Slovenska, Francie a Irska – o pět více než v roce 2017.

  Autor: Tisková informace Dostihy Počet přečtení: 595

 • Pozvánka na seminář o etologii, etice a welfare přepravy koní

  6. 05. 2018 22:00 − Zveřejněn před 19 dny

  NH Kladruby logo Národní hřebčín Kladruby nad Labem vás srdečně zve na přednášku o etologii, etice a welfare přepravy koní, kterou pronese pan Pavel Čechovský.

  Autor: Tisková informace Pozvánky Počet přečtení: 668

 • Úvodní dostihový den v Pardubicích ozdobí velká jména

  4. 05. 2018 13:00 − Zveřejněn před 21 dny

  Pardubické závodiště - první dostihový den je za dveřmi Zimní přestávka je definitivně minulostí. Již 8. května se dostihová sezóna na pardubickém závodišti rozjede naplno. Jedenáctý dostihový den letošní sezóny v České republice je vyhrazen premiéře na pardubickém závodišti, která bude zahájena o hodinu později, než bývalo zvykem v minulém roce, tedy ve 14 hodin. Letos je připraveno do Pardubic devět dostihových...

  Autor: Tisková informace Dostihy Počet přečtení: 661

 • Parkurové závody otevřou květnový program na pardubickém závodišti Květnový program pardubického závodiště otevřou tuto sobotu parkurové závody. Vypsáno je devět soutěží, nejvyšší z nich jako Cena města Pardubice. Příležitost dostanou také závodníci v soutěžích pony a v kategorii Hobby. Jezdci do 16 let věku tu mohou sbírat body do žebříčku NOVIC Cup.

  Autor: Tisková informace Skokové ježdění Počet přečtení: 631

 • Kritéria mladých koní se v roce 2018 konat budou

  3. 05. 2018 13:00 − Zveřejněn před 22 dny

  6letí hřebci Později, ale přece – i pro letošní rok se nakonec podařilo zajistit pořádání již tradičního seriálu pro mladé koně – Kriterií mladých koní, a to ve dvou z původně tří vypisovaných disciplin – ve skocích a drezuře. Letošní KMK vyhlašuje Svaz chovatelů koní Kinských.

  Autor: Tisková informace Chov koní Počet přečtení: 814

1 2 3 506

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: