Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • Exmoor pony Díky velkým kopytníkům se milovické pastviny dočkaly dalšího návratu. Po letech se tam objevily barevné koberce jarních bylin. Skoro tři desítky let od odchodu armády přitom bylo jaro na milovických pláních docela jednotvárné, zelené jarní trávníky zpestřovaly jen kvetoucí stromy.

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 72x

 • V první světové válce zahynulo téměř osm milionů koní a srovnatelný počet mul, oslů a velbloudů Za významné mezníky a katalyzátory vývoje naší civilizace je historiky často zmiňovány ovládnutí ohně, zpracování kamene a kovů, vznik zemědělství, náboženství, objevení písma nebo inovativních technologií. Na koně, kteří zásadním způsobem transformovali náš svět, se ale v učebnicích dějepisu často zapomíná. Při příležitosti nadcházejícího...

  Autor: Gabriela Rotová Různé 2 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 339x

 • iDNES.cz Už dávno se odstěhovala do Prahy. Do Slušovic se ale žokejka Martina Havelková vrací vždycky ráda. A nejen proto, že na místním závodišti vyhrála v roce 2002 svůj první dostih na českém území.

  Autor: Petr Fojtík Dostihy Přečteno: 49x

 • Deník.cz Terezín - Neobvyklý výcvik absolvovali v pondělí 20. května litoměřičtí hasiči. Pilovali zacházení s novým technickým prostředkem - záchrannou sítí pro koně. Ta se dá využít k záchraně i jiných velkých zvířat.

  Autor: Karel Pech Nehody a prevence Přečteno: 87x

 • Spolek chovatelů a přátel plemene PRE se představuje

  23. 05. 2019 20:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Pura Raza Espaňola Před více než dvaceti lety se paní Taťána Kafková spolu s panem doktorem Janem Sukem, nadšení chovatelé a majitelé plemene Pura Raza Espaňola (PRE), rozhodli založit Spolek chovatelů a přátel plemene PRE. Ten si dal za cíl sdružovat všechny nadšence koní tohoto krásného plemene. Pojďme si jeho činnost představit trochu podrobněji.

  Autor: Lucie Pešková Chov koní Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 348x

 • I. kvalifikace na letošní Velkou se poběží již tento víkend! Víkend plně ve znamení koní před námi! Na poslední květnovou neděli připadá Mezinárodní den koní, což samozřejmě nelze minout bez povšimnutí. Počasí, sic lehce aprílové, by nemělo být v zásadě nepřátelské, a proto věříme, že všichni si v naší nabídce, připravené pro tento skutečně plnokrevný "koňský víkend", něco vyberete. Den koní v NH Kladruby...

  Autor: EQCH redakce Pozvánky Přečteno: 318x

 • První kolo skokových KMK proběhlo v Hořovicích

  22. 05. 2019 06:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Canturano B Ve středu 15. května 2019 se v Hořovicích konalo první kolo Kritérií mladých koní. Koně a jezdci čelili nejen nástrahám parkuru, ale také nepříjemnému počasí, které si pro ně připravilo nízké teploty a vytrvalý déšť. Stavitelem parkuru byl Zdeněk Krpela a komise pracovala ve složení Eva Mentlíková, Michaela Kodadová a Zdeňka Štruncová.

  Autor: Martina Cerhová Chov koní Přečteno: 353x

1 2 3 1209

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: