Články

 • Stromský má sezonu vyřešenou

  24. 02. 2017 08:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Deník.cz Marku Stromskému se rýsuje zajímavá sezona, a to i z toho důvodu, že zkušený žokej bude po letech jezdit v barvách domovského Albertovce. Navíc si jeho služby zamluvili trenérka Hana Kabelková a také František Holčák.

  Autor: Roman Brhel Dostihy Počet přečtení: 168

 • Vernisáž fotografií Vojtěcha Lukáše (foto Jana Podubecká) Výstava fotografií Vojtěcha Lukáše „Návrat kopytníků do české krajiny“ je od včerejška přístupná veřejnosti v centru Prahy. Ve výstavních prostorách Stavební spořitelny České spořitelny ve Vinohradské ulici číslo 180, kde se konala slavnostní vernisáž, se představují velkoformátové snímky zubrů, divokých koní a zpětně šlechtěných praturů z...

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 176

 • Olympiády utekly už dvě, Opatrný je ale dál optimistou

  23. 02. 2017 11:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Deník.cz Hořovice – Češi a parkúrové skákání na nejvyšší úrovni? Před válkou ano, po ní už moc velkých úspěchů nenajdete, socialismus prostě koně neměl rád. Po roce 1989 se vše začalo zvolna měnit a jedním z důkazů je hořovický Aleš Opatrný.

  Autor: Rudolf Muzika Skokové ježdění Počet přečtení: 213

 • Novou značku ještě neprozradíme, ale můžete ji uhodnout a vyhrát!

  23. 02. 2017 09:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Indicie č. 1 Na český koňský trh se chystá nová značka a věřte nám, bude to velký. ;-) Přináší ji jeden z našich partnerů, ovšem my vám ještě neprozradíme, kdo a co to bude. Máme pro vás ale čtyři indicie. A kdo uhodne, vyhraje. Pojďme na to.

  Autor: EQCH redakce Soutěže Počet přečtení: 1066

 • Vyhrávali Velkou pardubickou jenom muži?

  22. 02. 2017 09:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Český rozhlas Velká pardubická je prestižní dostihový závod, jehož historie sahá do 2. poloviny 19. století. Je to nejobtížnější dostih na pevninské části evropského kontinentu a druhý nejobtížnější na světě. Zúčastnit se tohoto závodu je pro jezdce či jezdkyně nejen mimořádně obtížné, ale také to dokazuje jejich jezdecké mistrovství.

  Autor: Ivana Denčevová Historie jezdectví Počet přečtení: 176

 • Dr. Thomas Nissen: holštýnská budoucnost

  22. 02. 2017 07:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Holštýnský dorost Tentokrát si Chris Hector povídal s Dr. Thomasem Nissenem, nikým menším než dlouholetým vedoucím holštýnského svazu. Probrali spolu nejen budoucnost a směřování holštýnského chovu, ale také vliv plnokrevníků na tento chov a dočtete se například i o hřebcích Casall či Diarado.

  Autor: The Horse Magazine Chov koní 3 Počet přečtení: 1259

 • Dvanáctiletá Tereza Czyžová provozuje velmi nebezpečný sport zvaný voltiž. Spočívá v gymnastických a akrobatických prvcích na cválajícím koni. Dotaz, jak se může třeba po přemetu vzad trefit zpět na koně ve cvalu, ji rozesměje. Prostě se trefí. Strach má, ale touha dělat stále náročnější prvky je zkrátka silnější.

  Autor: Zuzana Hronová Voltiž Počet přečtení: 225

 • Seminář o reprodukci klisen

  21. 02. 2017 11:00 − Zveřejněn před 5 dny

  CSFHO CSFHO o.s. vás co nejsrdečněji zve na seminář s panem Ing. Radkem Tolmanem na téma "Reprodukce klisen".

  Autor: Tisková informace Pozvánky Počet přečtení: 211

 • V Kladrubech se bude přednášet o situaci chovu koní na Slovensku

  20. 02. 2017 12:00 − Zveřejněn před 6 dny

  NH Kladruby logo Neváhejte a přijďte na jedinečnou prezentaci věnovanou historii i současnosti chovu koní na Slovensku. Již zítra, 21. února od 18 hodin v Císařském hostinci v Kladrubech nad Labem.

  Autor: Tisková informace Pozvánky Počet přečtení: 188

 • Dáváte svému koni pamlsky?

  20. 02. 2017 05:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Kůň si musí brát pamlsek klidně a opatrně Dnes si budeme povídat o pamlscích. Tak příjemná věc a tak kontroverzní téma. Nejen zda a kdy je ve výcviku používat, ale hlavně, jak docílit toho, aby pro vás podávání pamlsků bylo bezpečné a zbytečně jste si koně nenaučili nepříjemné zlozvyky. Na to je jen jednoduchá zásada, ale nesmíte na ni zapomínat.

  Autor: Katka Lipinská Teorie ježdění 3 Hodnocení: 4.8000 Počet přečtení: 3271

1 2 3 1090

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: