Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • Ilustrační foto Jednorožce všichni znají a přece ho nikdy nikdo neviděl. Poloviční zádrž je takový jezdecký jednorožec – všichni o ní mluví jako o té nejdůležitější pomůcce, ale jen málo jezdců ji používá a ještě méně to umí skutečně korektně… a vůbec nejméně ji vysvětlit. Možná vám pomůže popis od těch nejpovolanějších – článek z archivu našeho...

  Autor: The Horse Magazine Teorie ježdění Přečteno: 2074x

 • Prohlášení ČJF k infekci herpes virus

  8. 12. 2019 19:00 − Zveřejněn před 2 dny

  ČJF logo V průběhu mezinárodních parkurových závodů GCT Prague PlayOffs 2019 zkolabovala klisna české jezdkyně a byla neprodleně odvezena na veterinární kliniku s podezřením na neurologické potíže. Po dalších následných vyšetřeních byla potvrzena nákaza herpes virem.

  Autor: Tisková informace Zdraví a veterinární péče Přečteno: 74x

 • Vytrvalost – historie rychlosti

  6. 12. 2019 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Endurance Citius, Altius, Fortius - olympijské motto „Rychleji, výše, silněji“ rezonuje se současnou dobou, kdy se tlačí na výkon snad ve všech oblastech našeho života, jezdectví nevyjímaje. Koně jsou dnes vysoce specializovaní na určitou disciplínu, tomu se podřizují podmínky, management, chov atd. - vytrvalost nevyjímaje.

  Autor: Michaela Burdová Vytrvalost Přečteno: 392x

 • Odborný seminář pro chovatele a majitele plemene irský kob

  5. 12. 2019 11:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Odborný seminář irský kob 19 Chovatelské spolky ICCR, z.s a ICSCR, z.s zvou všechny chovatele, majitele i příznivce plemene irský kob na odborný seminář věnovaný problematice chovu tohoto stále více populárního plemene.

  Autor: Tisková informace Přečteno: 153x

 • Český rozhlas Zdeněk Jirásek, jeden z nejúspěšnějších vozatajů České republiky, je dnes hostem Jakuba Schmidta v rozhlasovém studiu. Práce s koňmi - to je zkrátka velký koníček na celý život.

  Autor: Jakub Schmidt, Milan Baják Spřežení Přečteno: 141x

 • Tajemství frekvence pohybů očních víček

  5. 12. 2019 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Koně, pokud jsou vystaveni stresujícím podnětům, mají významně nižší frekvenci spontánního mrknutí oka a vyšší frekvenci záškubů očních víček Věnujete významnou pozornost frekvenci pohybů očních víček svých koní? A říkáte si, proč byste této reflexivní banalitě vůbec nějakou pozornost věnovat měli? Právě na tuto otázku si dnes posvítíme jasným světlem nejnovějších poznatků vědy.

  Autor: Gabriela Rotová Odborné studie Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 879x

 • Bez důkladného výcviku žádný kůň do bitevní vřavy nesmí

  4. 12. 2019 19:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Novinky.cz logo V sobotu v těsné blízkosti dálnice u Tvarožné pod zdaleka viditelnou kapličkou na kopci Santon opět zahřměla děla. Podobně jako v roce 1805 se v této části slavkovského bojiště proti sobě postavil muž proti muži, aby početným divákům pomohli vytvořit alespoň hrubou představu o tom, jak vypadala nejslavnější Napoleonova bitva v historii a jak hrozné je válčit.

  Autor: Miroslav Homola Různé Přečteno: 144x

 • iDNES.cz Jedenáct hodin strávili v letadle společnosti KLM cestující, kteří se chtěli z Amsterdamu přepravit do hlavního města Mexika. Když ovšem přelétli Atlantský oceán a ocitli se u břehů Kanady, pilot stroj otočil kvůli erupci sopky Popocatépetl.

  Různé Přečteno: 148x

 • Polští kozáci na Bílé hoře, L. P. 1620

  4. 12. 2019 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Lisovčík na koni, s ukořistěnou přilbou a mečem německých kyrysníků Místem poslední bitvy tzv. české války se 8. listopadu 1620 stala pláň Bílá hora, dnes jedna z okrajových částí Prahy. České královské a stavovské vojsko zaujalo výhodné pozice, opírající se o zeď královské obory, a dokonce začalo budovat okopy...

  Autor: Edgar Pachta Historie jezdectví Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 305x

 • Letošní svody koní plemene barokní pinto

  3. 12. 2019 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Šampion kategorie mladých hřebců a valachů a zároveň rezervní šampion svodu, hřebec Hadrian Goodshapes V letošním roce proběhl v České republice již 8. ročník svodu koní barokní pinto. Svody byly na našem území tentokrát dva, a to dne 12. října 2019 v areálu Královický dvůr a 13. října 2019 v areálu Dvůr Nové Zámky na Moravě. Oba svody byly moc vydařené a máme radost z velkého počtu přihlášených koní, bylo jich úctyhodných 51! Holandskými komisaři byli...

  Autor: Kristýna Vrzalová Chov koní Přečteno: 790x

1 2 3 1250

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: