Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • O drezúře s Michalem Košťálem

  20. 11. 2018 07:00 − Zveřejněn dnes

  Mistrovství Evropy v drezúře MCI - Paris Michal Košťál... zlatý a bronzový na Mistrovství Evropy v roce 2016 a 2017 (MCI, Torino - Itálie, Paříž - Francie) s koněm Fidalgo, zlatý a bronzový v rakouském Golden Rose Tour a na Bundeschampionátu (kategorie sedmiletí a starší koně) s koněm Theo. V letošním roce jedenáctý v Poháru jezdectví, a to přestože ho na českých drezúrních obdélnících není lehko...

  Autor: Gabriela Rotová Drezurní ježdění Počet přečtení: 110

 • Krmelce a koně venku

  19. 11. 2018 05:00 − Zveřejněn včera

  Hromádky sena na zemi - výborná věc, pokud není bláto a nefučí... Venkovní ustájení má oproti ustájení boxovému jednu zvláštnost - je naprosto nutné pořešit krmení senem ve venkovních prostorách. Tam, kde jsou koně krmeni na boxech a ven chodí jen po určitý vyměřený čas (ať už dlouhý nebo krátký), není možná nutné, aby se krmení senem na venkovních plochách věnovala obzvláštní pozornost.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1924

 • Reflex Přijedete-li do Kladrub nad Labem ráno, stane se vám, že vaše auto na silnici zastaví stádo ušlechtilých bělek. Zvědavě obrátí hlavu a pak vesele běží na pastvu. Celý zážitek trvá jen pár sekund, přesto ve vás zanechá nezapomenutelný dojem. Setkali jste se totiž s nejstarším českým plemenem koní, se starokladrubáky.

  Autor: Pavla Apostolaki Různé Počet přečtení: 124

 • Finále čtvrtého ročníku Lead Rein poháru v Lysé

  16. 11. 2018 07:00 − Zveřejněn před 4 dny

  LR SHP - Elvíra Delveti a Bonny van de Achterdijk Do 4. ročníku seriálové soutěže Lead Rein pohár se zapojilo 31 týmů, které ve třech vypsaných třídách během celého roku sbíraly body. Kterému z nich se podařilo dosáhnout na ty nejvyšší tituly, udělované v této soutěži? A kterému z více jak dvacítky dětí a juniorů se podařilo získat druhou letošní cenu ASCHK ČR pro nejlepšího Mladého vystavovatele?...

  Autor: Iveta Lewingerová a Rafífa Hamoudová Pony sport Počet přečtení: 267

 • Chovatelé z Vestfálska

  15. 11. 2018 07:00 − Zveřejněn před 5 dny

  All at Once V dnešním chovatelském článku nakoukneme za hranice, konkrétně do Vestfálska. Rozhovor Chrise Hectora s ředitelkou hřebčína Warendorf, Susanne Schmitt-Rimkus, není úplně nejnovější, ale dobře reflektuje tendence chovu posledních let, kterým se ubírá jedna z předních německých plemenných knih.

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Počet přečtení: 382

 • Rodrigo Matos: Ježdění v harmonii

  14. 11. 2018 05:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Rodrigo Matos Dnes vám přiblížíme dalšího z portugalských velikánů klasického ježdění. Rodrigo Matos byl devatenáct let pikadorem portugalské školy jezdeckého umění. Je nám ctí vám přinést několik jeho myšlenek, týkajících se stranové práce a couvání. O to větší, že v prosinci poprvé přijede do Čech.

  Autor: Rodrigo Matos Drezurní ježdění Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 735

 • Akademická pozitivka nebo pozitivní akademika?

  13. 11. 2018 07:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Na Slovensku se konal seminář s Angelicou Hesselius Angelica Hesselius je vzdělaná jak co se týče pozitivního posilování (je instruktorkou Connection trainingu), tak co se týče Akademického jezdeckého umění (studuje u Benta Branderupa, má rytířskou hodnost „squire“, stejně jako třeba Jossy Reynvoet, který byl v Čechách). Spojení dvou zajímavých pojetí koňařiny najednou – to byl víkend v Časté na Slovensku.

  Autor: Jana Lohrová Kurzy, semináře, soustředění Počet přečtení: 796

 • Lidovky.cz Teplý podzim přinesl smrt desítkám koní. Kolem pastvin dozrály v minulých týdnech nažky javorů, které jsou pro koně velmi nebezpečné, po jejich konzumaci umírají. Javor klen totiž obsahuje toxin, který způsobuje selhání koňského srdce.

  Autor: Magdaléna Langová Zdraví a veterinární péče Počet přečtení: 349

 • Kůň spadl do septiku V deset hodin dopoledne byli hasiči přivoláni k pomoci se záchranou koně, který utekl v nočních hodinách s dalšími koňmi. Jako jediný však došel až do prostor, kde se nachází septická jáma, do které spadl a již se sám nebyl schopen dostat ven.

  Autor: Lucie Javoříková Nehody a prevence Počet přečtení: 252

 • Nová položka Základní část parkurové série Global Champions League vyvrcholila v Dauhá, kde pátým letošním vítězstvím potvrdili své kvality jezdci týmu London Knights, kteří slaví celkové prvenství. Jezdecký tým Prague Lions figuruje v hodnocení na deváté příčce.

  Autor: Tisková informace Skokové ježdění Počet přečtení: 163

1 2 3 1185

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: