Chov koní Dvorka zachvátil požár

28. 08. 2018 00:00

Obrázky: 6

Autor: EQCH redakce Spoluautoři: Požáry.cz Foto: Chov koní Dvorka a zasahující jednotky Rubrika: Pomozte koním Počet přečtení: 1395 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

"Dnes v odpoledních hodinách nás zachvátil požár. Přišli jsme o jednu celou stáj, veškerou mechanizaci a vozy za koně včetně historických saní a pivovarského vozu. Důležité je že VŠICHNI KONĚ I LIDÉ JSOU V POŘÁDKU!"

"Chtěla bych svým jménem poděkovat všem hasičům, dobrovolníkům, našim známým a sousedům za velmi rychlé reakce. Díky těmto lidem se podařilo uchránit zdraví nás i našich koní a alespoň jednu ze stájí.

Provoz chovu bude nyní značně omezen, čeká nás mnoho práce a starostí, avšak věřím, že se dokážeme brzy postavit na nohy. Všem mnohokrát děkujeme za přízeň a podporu.

Klucká Pavlína
Chov koní Dvorka"

https://www.facebook.com/Chov-koní-Dvorka-149234305229714/

http://www.chovdvorka.estranky.cz/

Jak konkrétně bude možné pomoci redakce EQUICHANNELu zjišťuje.

Zpráva webu Požáry.cz:

Stáj v Jívce na Trutnovsku lehla popelem. Zvířata zaměstnanci zachránili, zemědělská technika shořela

Hlášení o stoupajícím kouři viditelném z okolí Jívky přijalo krajské operační a informační středisko v pondělí 27. 8. odpoledne v 14:48 hod.

V katastru obce Jívka v části Janovice hořela stáj, kde se v tu chvíli nacházelo několik koní a zemědělská technika. V blízkosti hořícího objektu byla ohněm ohrožena ještě druhá stáj a kvůli silnému větru se plameny pomalu šířily i k blízkému lesu.

Na místo bylo vysláno celkem osm jednotek požární ochrany z druhého stupně poplachu. Po příjezdu hasičů na místo události byl požár stáje v plném rozvoji, proto se jednotky soustředily především na to, aby zabránily jeho dalšímu šíření do okolí.

Požár dostali hasiči pod kontrolu po 30 minutách, kdy se jim podařilo chránit druhý objekt a zamezili také rozšíření dál do lesa. Z původního ohněm zasaženého objektu zůstala jen ohořelá zničená konstrukce stáje a zbytky hořícího sena. Ty jednotky vyvezly a dohasily na louce.

Z hořící stáje stihli místní zaměstnanci vyvést koně, ale už se nepodařilo dostat ven zaparkovanou zemědělskou techniku, kterou tak plameny zničily. Jedna osoba byla při požáru zraněna, postarali se o ni zdravotničtí záchranáři.

Příčina požáru je v tuto chvíli předmětem vyšetřování, ale už teď je jisté, že škoda přesáhne výši jednoho milionu korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi dvou milionů korun. Likvidace požáru byla ohlášena těsně před 18. hodinou. Přímo na požářišti zůstane na dohlídku místní dobrovolná jednotka z Jívky.

U události zasahovali profesionální hasiči ze stanic Trutnov a Náchod a dále jednotky SDH Radvanice, Jívka, Adršpach, Police nad Metují, Teplice nad Metují a Malé Svatoňovice. Dobrovolná jednotka Trutnov-Horní Staré Město držela zálohu na stanici.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: