Chov koní a etologie

 • Dekovat, či nedekovat? Zeptejte se svého koně!

  20. 11. 2017 05:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Kůň Poltergeist z uvedeného experimentu se dotýká symbolu "deka". Nevíte, zda máte svému koni dát do výběhu deku? Hledáte odpovědi v odborných publikacích a na sociálních sítích? Zkuste se raději zeptat svého koně. Podle nejnovějších výzkumů to není až tak nemožné.

  Autor: Gabriela Rotová Etologie koní 4 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 5093

 • Údaje z přihlášky hřebčína do UNESCO prověří komisaři inkognito

  14. 11. 2017 10:00 − Zveřejněn před 10 dny

  iDNES.cz Hřebčín splnil úkol a podal přihlášku do UNESCO, celá mise ještě zdaleka dotažená není. Do hry o prestižní zápis na Seznam světového kulturního dědictví nyní vstupují architekti a posléze i komisaři z Paříže.

  Autor: Stanislava Králová Chov koní Počet přečtení: 222

 • A ZASE BAHNO kam se podíváš...

  14. 11. 2017 07:00 − Zveřejněn před 10 dny

  Zimní výběh v Lažánkách - Možná se shodneme, že bahno u koní je věc, která spojuje koňáky všech vyznání. Ať už jsou to vyznavači boxování, nebo držení koní non-stop venku, ať jezdí na udidlech, nebo bez nich, ať chodí jejich koně bosí, nebo okutí, pod anglií nebo pod westernovými sedly - prostě jedno mají v mokré části roku zaručeně alespoň v některých místech ploch společné: BAHNO.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně 3 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 3484

 • NH Kladruby nad Labem Letošní návštěvnická sezona potvrzuje vzrůstající zájem veřejnosti o národní kulturní památku Národní hřebčín Kladruby nad Labem. V letošním roce jej zatím navštívilo 75 000 návštěvníků, což je o celou čtvrtinu (15 000) více než za celý loňský rok (60 000).

  Autor: Tisková informace Chov koní Počet přečtení: 197

 • II. předvýběr hřebců do plemenitby PK ČT již tento pátek

  8. 11. 2017 15:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Ilustrační foto II. předvýběr hřebců do plemenitby začíná již tento pátek a Svaz chovatelů českého teplokrevníka srdečně zve všechny chovatele a milovníky koní, aby se přišli podívat na výběr nových potenciálních plemenných hřebců do PK ČT. Místem konání je již tradičně Farma Heroutice.

  Autor: Tisková informace Plemeníci Počet přečtení: 294

 • Objevování hannoverského teplokrevníka III.

  8. 11. 2017 07:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Weltmeyer Ač je toto chovatelské putování přes 20 let staré, má i dnes svou hodnotu. V článku jsou totiž zmínění plemeníci, které s velkou pravděpodobností najdete v původech svých koní. A jako bonus spousta skvělých fotografií, které potěší oko každého chovatele. Dnes tedy poslední ze série, s Chrisem Hectorem zavítáme na chovatelské přehlídky, licentaci hřebců a na...

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Počet přečtení: 922

 • Příklad zákazové cedulky Od prvního článku na téma Krmičů uběhlo pár týdnů - a jsem tu zpět s pokračováním. Dnes se na problematiku podíváme s trošku chladnější hlavou, pozornějším okem a plni chtění "pohnout zeměkoulí"! :-)

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 11871

 • Davenda - zakladatelka chovu v Tuklekách, Železná dáma :-) Nebeští koně. S kovovou barvou srsti, věrni jedinému pánu. Koně neúnavní a vytrvalí jako málokteré jiné plemeno, exotikou opředení, s historií dlouhou tak, že je bez jakékoli pochybnosti řadíme mezi nejstarší plemena koní. To jsou achaltekinci!

  Autor: Petra Marešová Chov koní 4 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 2632

 • Hřebčín do UNESCO ano, říkají vesnice, ale volají po spolupráci

  18. 10. 2017 13:00 − Zveřejněn před 38 dny

  iDNES.cz Kladruby a Řečany nad Labem. Dvě obce, jejichž starostky mají obavy ze zařazení kladrubského národního hřebčína na seznam UNESCO. Vedení hřebčína s obcemi jedná, ale starostky chtějí intenzivnější spolupráci. Zatím vidí jen minimální služby, nekvalitní silnice a hrozící nápor turistů, kterým nestačí parkoviště.

  Autor: Stanislava Králová Chov koní Počet přečtení: 452

 • Novinky.cz logo Jedna z farem v americkém státě Washington se pochlubila hříbětem, které nápadně připomíná koně z kreslených pohádek. Jde o plemeno zvané arabský plnokrevník. Odborníci však tvrdí, že vzhled koně je nepřirozený a varují, že může vést k závažným zdravotním potížím, napsal britský deník The Guardian.

  Autor: /sl/, Novinky.cz Chov koní Počet přečtení: 527

1 2 3 92

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: