Chov koní

 • Nejnovější výzkumy v reprodukci a chovu

  12. 04. 2018 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Zimní hříbata jsou menší než ta narozená na jaře nebo v létě Přemýšleli jste někdy, jaké bude mít vaše hříbě povahu, až vyroste? Máte obavy, že brzké narození hříběte ovlivní jeho růst? Co dělat, když vaše hříbě osiří? Dnes článek k aktuálnímu období šitý na míru chovatelům...

  Autor: The Horse Chov koní Počet přečtení: 978

 • Obžaloba podaná v kauze kladrubského hřebčína viní sedmnáct lidí

  12. 03. 2018 15:00 − Zveřejněn před 38 dny

  iDNES.cz Pražské vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu kvůli zakázkám na rekonstrukci hřebčína v Kladrubech nad Labem. Před soud jde pět firem a 17 lidí, kteří podle spisu způsobili škodu 12 milionů korun. Někteří z nich ale upozorňují na dlouhou dobu vyšetřování, které trvalo téměř pět let.

  Autor: Stanislava Králová, Jiří Tůma Chov koní Počet přečtení: 1131

 • iDNES.cz Jen několik stavení lemuje malou vesnici na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje, trvalé bydliště tu má pár lidí. Mnohonásobně víc tu žije koní. Ne však ledajakých. Na Čertově hrbatině chová Vladimír Vopravil huculy.

  Autor: Markéta Machačová Chov koní Počet přečtení: 1359

 • Living Colors (Line Islands x Look Honey) - roční (foto Š. Votavová) Anglický plnokrevník. Symbol rychlosti, energie, bojovného srdce a úžasné chovatelské práce Angličanů. Ušlechtilé plemeno, kde jediným kritériem pro chov je rychlost. Formule 1 mezi koňmi. Rakety. Explodující dynamity...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Chov koní Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1592

 • Svaz irského coba v České republice upozorňuje všechny majitele klisen o odebrání licence hřebci IC Angelo von Grafschafter Tinkerhof z důvodu zfalšování certifikátu výsledku testu PSSM1 tohoto hřebce.

  Autor: EQCH redakce Chov koní Počet přečtení: 807

 • S Ericem Levallois nejen o Diamantovi de Semilly

  23. 01. 2018 07:00 − Zveřejněn před 86 dny

  Diamant de Semilly V Normandii, srdci francouzského chovu koní, se nachází Haras de Beaufour, chovná a sportovní stáj úspěšného parkurového jezdce Erica Levallois. Jeho stáj je také domovem světově proslulého hřebce Diamanta de Semilly odchovaného Julesem Mesnildreym...

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1078

 • iDNES.cz Starostky a starostové pěti nejbližších obcí v pátek v Národním hřebčíně v Kladrubech podepsali souhlas s přihláškou Kladrubské krajiny na Seznam světového kulturního dědictví. Jejich podpisy budou připojeny k již připomínkované přihlášce, kterou zástupce Národního hřebčína osobně odveze přímo na sekretariát UNESCO v Paříži.

  Autor: Stanislava Králová Chov koní Počet přečtení: 655

 • Známá neznámá welara

  11. 01. 2018 08:00 − Zveřejněn před 98 dny

  KHV welary je odvislá od velšských sekcí, které jsou v plemenitbě použity...tedy bez omezení Vzhledem ke skutečnosti, že v České republice je zájem o velšská plemena stále na vzestupu a každoročně je registrováno i několik desítek jejich polokrevníků, dost možná právě ve vaší stáji bydlí nejen velšský polokrevník, ale i u nás téměř neznámé plemeno welara. Jak je to možné?

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní 5 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 2873

 • Seznamte se s historií huculského koně

  1. 12. 2017 11:00 − Zveřejněn před 139 dny

  Kůň pro každý den Minule jsem se s vámi podělila o to, jak jsem změnila názor na huculy. Vzhledem k tomu, že toto plemeno má bohatou historii, neměli bychom ji opomenout. Další díl vás tedy provede dávnou i blízkou historií a seznámí vás s tím, jak se chov tohoto plemene vyvíjel v Maďarsku, Polsku a na Ukrajině.

  Autor: Zatloukalová Jana Chov koní 1 Počet přečtení: 2543

 • Údaje z přihlášky hřebčína do UNESCO prověří komisaři inkognito

  14. 11. 2017 10:00 − Zveřejněn před 156 dny

  iDNES.cz Hřebčín splnil úkol a podal přihlášku do UNESCO, celá mise ještě zdaleka dotažená není. Do hry o prestižní zápis na Seznam světového kulturního dědictví nyní vstupují architekti a posléze i komisaři z Paříže.

  Autor: Stanislava Králová Chov koní Počet přečtení: 879

1 2 3 68

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: