Chov koní

 • Tajemný hlavní histokompatibilní komplex a reprodukce

  19. 02. 2020 06:00 − Zveřejněn včera

  Významnou roli v procesu výběru partnera totiž hrají geny hlavního histokompatibilního komplexu (MHC) O důvodech úspěšnosti či neúspěšnosti našich chovatelských snah jsme si zvykli moc nepřemýšlet. Naučili jsme se kupovat sperma jako housky na krámě a saháme Matce přírodě bez uzardění pod sukně, kde a kdy se nám zachce. Soustředíme se na výběr hřebce, i na přípravu klisny k reprodukci. Vše ostatní ale obvykle házíme za hlavu a přenecháváme v kompetenci...

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 398x

 • Deník.cz V napajedelském hřebčíně, který má nejstarší chov anglických plnokrevníků v Česku, se narodilo první letošní hříbě. Hnědý hřebeček přišel na svět ve čtvrtek ve 20:20. Porod byl bez problémů, jde o druhé hříbě devítileté klisny Dally Hit, řekla ČTK zootechnička Kateřina Zápařková.

  Autor: ČTK, redakce Chov koní Přečteno: 112x

 • Školení hodnotitelů ČT

  14. 02. 2020 18:00 − Zveřejněn před 6 dny

  SCHCTlogo SCHČT ve spolupráci s ASCHK a zemskými hřebčinci připravuje školení hodnotitelů a příznivců plemene ČT. Školení je určeno pro chovatele, členy Svazu chovatelů českého teplokrevníka, zájemce o získání titulu hodnotitel, ale i pro příznivce chovu koní, kteří nemají zájem stát se hodnotiteli.

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 134x

1 2 3 80

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: