Chov koní

 • iDNES.cz Starostky a starostové pěti nejbližších obcí v pátek v Národním hřebčíně v Kladrubech podepsali souhlas s přihláškou Kladrubské krajiny na Seznam světového kulturního dědictví. Jejich podpisy budou připojeny k již připomínkované přihlášce, kterou zástupce Národního hřebčína osobně odveze přímo na sekretariát UNESCO v Paříži.

  Autor: Stanislava Králová Chov koní Počet přečtení: 592

 • Známá neznámá welara

  11. 01. 2018 08:00 − Zveřejněn před 44 dny

  KHV welary je odvislá od velšských sekcí, které jsou v plemenitbě použity...tedy bez omezení Vzhledem ke skutečnosti, že v České republice je zájem o velšská plemena stále na vzestupu a každoročně je registrováno i několik desítek jejich polokrevníků, dost možná právě ve vaší stáji bydlí nejen velšský polokrevník, ale i u nás téměř neznámé plemeno welara. Jak je to možné?

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní 5 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 2713

 • Seznamte se s historií huculského koně

  1. 12. 2017 11:00 − Zveřejněn před 85 dny

  Kůň pro každý den Minule jsem se s vámi podělila o to, jak jsem změnila názor na huculy. Vzhledem k tomu, že toto plemeno má bohatou historii, neměli bychom ji opomenout. Další díl vás tedy provede dávnou i blízkou historií a seznámí vás s tím, jak se chov tohoto plemene vyvíjel v Maďarsku, Polsku a na Ukrajině.

  Autor: Zatloukalová Jana Chov koní 1 Počet přečtení: 2294

 • Údaje z přihlášky hřebčína do UNESCO prověří komisaři inkognito

  14. 11. 2017 10:00 − Zveřejněn před 102 dny

  iDNES.cz Hřebčín splnil úkol a podal přihlášku do UNESCO, celá mise ještě zdaleka dotažená není. Do hry o prestižní zápis na Seznam světového kulturního dědictví nyní vstupují architekti a posléze i komisaři z Paříže.

  Autor: Stanislava Králová Chov koní Počet přečtení: 820

 • NH Kladruby nad Labem Letošní návštěvnická sezona potvrzuje vzrůstající zájem veřejnosti o národní kulturní památku Národní hřebčín Kladruby nad Labem. V letošním roce jej zatím navštívilo 75 000 návštěvníků, což je o celou čtvrtinu (15 000) více než za celý loňský rok (60 000).

  Autor: Tisková informace Chov koní Počet přečtení: 675

 • Objevování hannoverského teplokrevníka III.

  8. 11. 2017 07:00 − Zveřejněn před 108 dny

  Weltmeyer Ač je toto chovatelské putování přes 20 let staré, má i dnes svou hodnotu. V článku jsou totiž zmínění plemeníci, které s velkou pravděpodobností najdete v původech svých koní. A jako bonus spousta skvělých fotografií, které potěší oko každého chovatele. Dnes tedy poslední ze série, s Chrisem Hectorem zavítáme na chovatelské přehlídky, licentaci hřebců a na...

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Počet přečtení: 2034

 • Davenda - zakladatelka chovu v Tuklekách, Železná dáma :-) Nebeští koně. S kovovou barvou srsti, věrni jedinému pánu. Koně neúnavní a vytrvalí jako málokteré jiné plemeno, exotikou opředení, s historií dlouhou tak, že je bez jakékoli pochybnosti řadíme mezi nejstarší plemena koní. To jsou achaltekinci!

  Autor: Petra Marešová Chov koní 4 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 5251

1 2 3 68

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: