Chov koní

 • iDNES.cz Zlomová sezona čeká v příštím roce Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem. Dozví se, zda vstoupí mezi vyvolené a dostane se na Seznam světového dědictví UNESCO. Navíc ho čekají nemalé investice v celkové hodnotě 60 milionů korun.

  Autor: Stanislava Králová Chov koní Počet přečtení: 14

 • Syndrom fragilních hříbat teplokrevníků mění pravidla hry

  4. 12. 2018 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  V Německu se hřebci na WFFS již testují Jsou tomu už čtyři měsíce, kdy jsme zveřejnili článek o syndromu fragilních hříbat teplokrevníků. A náš tehdejší názor, že WFFS zásadně změní pravidla hry v teplokrevném chovu, se v průběhu času potvrdil. Po celém světě se čile testují plemenní hřebci a chovné klisny, výsledky testů se zveřejňují, a ti, kdo netestují, čelí kritice ze stran chovatelů.

  Autor: Martina Cerhová Chov koní Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1469

 • Přehlídka nejlepších mladých klisen plemene hafling zpět v Lysé

  30. 11. 2018 07:00 − Zveřejněn před 10 dny

  Tři nejlepší klisny v třídě 3-4letých. Šampionát mladých klisen plemene hafling je tradiční chovatelskou akcí, která se letos konala již pojedenácté. Téměř polovina ročníků této přehlídky byla součástí naší nejnavštěvovanější výstavy zaměřené speciálně na koně a na tu se do Lysé nad Labem letos 22. září po několikaleté přestávce opět vrátila.

  Autor: Veronika Jenikovská Chov koní Počet přečtení: 295

 • V hřebčíně se bourá i buduje Národní hřebčín Kladruby nad Labem dokončil další investiční akce, jež významně zlepší služby v oblasti cestovního ruchu pro návštěvníky a které přispějí k posílení autenticity samotného centra areálu.

  Autor: Tisková informace Chov koní Počet přečtení: 243

 • Chovatelé z Vestfálska

  15. 11. 2018 07:00 − Zveřejněn před 25 dny

  All at Once V dnešním chovatelském článku nakoukneme za hranice, konkrétně do Vestfálska. Rozhovor Chrise Hectora s ředitelkou hřebčína Warendorf, Susanne Schmitt-Rimkus, není úplně nejnovější, ale dobře reflektuje tendence chovu posledních let, kterým se ubírá jedna z předních německých plemenných knih.

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Počet přečtení: 531

 • Od Jazze po Centa - drezurní žebříček trochu jinak

  8. 11. 2018 07:00 − Zveřejněn před 32 dny

  Babylon van Lange Weeren Drezurní chov je v současné době soustředěn na extrémní chody, kdy se hříbata s „pohybem“ již rodí. Koně ostatních plemen jsou tak v určité nevýhodě, zvláště plnokrevníci se svými obvykle plochými chody. V chovu ale jsou plnokrevníci využíváni jako zušlechťovatelé a k přilití ochoty pracovat. Bez krve se žádný sportovní chov neobejde. Namátkově...

  Autor: Eva Holubcová Chov koní 1 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 818

 • Poklady Britských ostrovů - fell pony

  1. 11. 2018 06:00 − Zveřejněn před 39 dny

  Lunesdale Mountain Mist alias Joe Další z řady původních britských plemen, která si v našem seriálu postupně představujeme, fell pony, není v České republice plemeno tak úplně neznámé. Jen zasvěcení ale ví, že tatáž krev, která koluje v žilách fell pony, je i v žilách anglických plnokrevníků...

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 598

 • Chovatelské ohlédnutí za WEG 2018

  25. 10. 2018 06:00 − Zveřejněn před 47 dny

  skoky Jaká plemena byla nejúspěšnější na světových jezdeckých hrách v Tryonu? A co se můžeme dozvědět zajímavého o původech startujících a jejich příslušnosti k plemenným knihám? Téma zpracovali Chris Hector a Gemma Alexander.

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Počet přečtení: 649

 • Kompenzace sucha už jen do 30. října!

  17. 10. 2018 19:00 − Zveřejněn před 55 dny

  MZe logo Ministerstvo zemědělství zveřejnilo Zásady pro poskytování dotací na zmírnění škod způsobených suchem na krmných plodinách v roce 2018.

  Autor: EQCH redakce Chov koní Počet přečtení: 316

 • Poklady Britských ostrovů - ryšavý "cvalík" suffolk punch

  14. 09. 2018 08:00 − Zveřejněn před 88 dny

  Plemeno suffolk punch patří k nejvzácnějším a nejvíce ohroženým plemenům v GB Dnes si v seriálu věnovaném původním britským plemenům představíme nejstarší chladnokrevné tažné plemeno Velké Británie, plemeno suffolk punch. Toto prastaré plemeno je dnes mimo Velkou Británii prakticky neznámé, přestože se s jeho vlivem můžeme setkat napříč Evropou. Tento "něžný obr" rozhodně stojí za naši pozornost. Nejnovější výzkumy totiž naznačují,...

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní Počet přečtení: 1212

1 2 3 71

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: