Chov koní

 • Novinky ze zahraničního chovu

  12. 01. 2017 09:00 − Zveřejněn před 9 dny

  Millennium Již delší dobu jsme se nepodívali, co se děje v zahraničním chovu a sportu. Vzhledem k tomu, že na podzim proběhly hlavní körungy, budeme se věnovat převážně jim, ale nakousneme i další dění. Vzhledem k omezenému prostoru tentokrát vynecháváme informace o výkonnostních zkouškách hřebců (ovšem v případě zájmu není problém shrnout i ty).

  Autor: Martina Cerhová Chov koní Počet přečtení: 1524

 • Chovatelské akce SCHČT 2017 - příjem žádostí

  10. 01. 2017 18:00 − Zveřejněn před 11 dny

  SCHCTlogo Svaz chovatelů českého teplokrevníka vyhlašuje příjem žádostí na pořádání chovatelských akcí v rámci SCHČT v roce 2017. Termín uzávěrky pro zaslání žádostí je 15. 1. 2017 (svody, výkonnostní zkoušky, přehlídky). Žádosti o semináře a testační odchovny jsou přijímány po celý rok.

  Autor: Tisková informace Chov koní Počet přečtení: 266

 • iDNES.cz Napajedelský hřebčín ohlásil první letošní přírůstek. Malá klisnička se narodila v noci na úterý a má se čile k světu. Jméno zatím nedostala, návrhy může posílat veřejnost, platné ale budou jen ty, které začínají písmenem L.

  Autor: Viktor Chrást Chov koní Počet přečtení: 445

 • Sportovní koně a hodnocení exteriéru

  19. 12. 2016 05:00 − Zveřejněn před 33 dny

  Valegro Většina lidí pohybujících se nějaký ten čas kolem koní si vytvoří představu, jak by měl "správný" exteriér koně vypadat. Otázkou je, jak velkou pomůckou pro odhad budoucího úspěchu koně je hodnocení exteriéru, pokud přihlédneme k velkému počtu skokových, drezurních i všestranných koní, kteří navzdory "špatnému" exteriéru dosáhli mimořádných...

  Autor: The Horse Magazine Chov koní 3 Počet přečtení: 3811

 • „Zkazil“ se drezurní chov?

  14. 12. 2016 05:00 − Zveřejněn před 38 dny

  Isabell Bache a Fasine David Pincus, britská drezurní veličina, nedávno na stránkách britského časopisu Horse & Hound nastolil otázku směřování drezurního chovu. Stejně jako mnoho dalších komentátorů, i on naznačuje, že nejrůznější chovatelské svazy se dostaly na scestí, a že přes všechny ty roky selektivního chovu je nyní obtížné nalézt koně pro skutečný vrcholový výkon,...

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Počet přečtení: 4600

 • Cestování oldenburským chovem (II)

  7. 12. 2016 08:00 − Zveřejněn před 45 dny

  Pohybu tohoto hříběte jsme naprosto spontánně zatleskali (Zack x Marella) Minule jsme spolu s Chrisem Hectorem navštívili Oldenbursko, Chris vyzpovídal asistentku vedoucího chovu, Katrin Burgerovou. Dneska se podíváme do takových chovů a za takovými jmény, jako jsou Sosath, Schockemöhle a Sieverding - pro někoho možná neznámý, ale o to lepší. Co schovávají ve stájích?

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Počet přečtení: 1492

 • Cestování oldenburským chovem

  25. 11. 2016 09:00 − Zveřejněn před 57 dny

  oldenburský chov Chris Hector navštívil akci oldenburské plemenné knihy, Oldenburg Summer Meeting, a při té příležitosti si povídal s asistentkou vedoucího chovu, Katrin Burgerovou. V interview se dozvíte mnoho informací o tom, jak funguje BLUP, licentace plemeníků v Německu, ale také kritické postoje k dnešnímu chovu sportovních koní...

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1097

 • Hřebčín Napajedla: kde se rodí dostihoví šampioni

  22. 11. 2016 12:00 − Zveřejněn před 60 dny

  Deník.cz Koně a zase jen koně jsou doménou proslulého Hřebčína Napajedla. Věnuje se jim léta a koně tam odchovávají především pro dostihy. A to už od roku 1886. Dříve se tam konaly každoroční dražby ročků, na které se za Rakouska-Uherska vypravoval speciální vlak z Vídně. V hřebčíně chovají anglické polokrevníky především pro dostihy.

  Autor: Redakce Zlínského deníku Chov koní Počet přečtení: 773

 • Praktický seminář - Šlechtění koní plemene český teplokrevník

  16. 11. 2016 11:00 − Zveřejněn před 66 dny

  SCHCTlogo Svaz chovatelů českého teplokrevníka z.s., zastoupený panem Karlem Růžičkou - místopředsedou spolku, srdečně zve chovatele na praktický seminář na téma „Šlechtění koní plemene český teplokrevník“. Seminář je určen pro chovatele, hodnotitele, jezdce, ošetřovatele a předvaděče.

  Autor: Tisková informace Chov koní Počet přečtení: 531

 • Desátou šampionkou mladých klisen plemene hafling se stala Bahar

  11. 11. 2016 07:00 − Zveřejněn před 71 dny

  Sympatie diváků si získala Niva První zářijovou sobotu, dne 3. 9. 2016, se za slunečného počasí uskutečnil již desátý ročník Národního šampionátu mladých klisen plemene hafling. Po několika letech se tato nejvýznamnější národní chovatelská událost pro toto plemeno přesunula opět do areálu pardubického dostihového závodiště, kde se již tradičně konala v rámci výstavy Koně v akci. Během...

  Autor: Martina Kuthanová Chov koní Počet přečtení: 864

1 2 3 64

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: