Chov koní

 • Letošní svody koní plemene barokní pinto

  3. 12. 2019 06:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Šampion kategorie mladých hřebců a valachů a zároveň rezervní šampion svodu, hřebec Hadrian Goodshapes V letošním roce proběhl v České republice již 8. ročník svodu koní barokní pinto. Svody byly na našem území tentokrát dva, a to dne 12. října 2019 v areálu Královický dvůr a 13. října 2019 v areálu Dvůr Nové Zámky na Moravě. Oba svody byly moc vydařené a máme radost z velkého počtu přihlášených koní, bylo jich úctyhodných 51! Holandskými komisaři byli...

  Autor: Kristýna Vrzalová Chov koní Přečteno: 661x

 • Koně na univerzitní půdě

  21. 11. 2019 18:00 − Zveřejněn před 15 dny

  Sborník Již po osmé se v prostorách Mendelovy univerzity v Brně uskutečnil seminář Aktuální problémy chovu a šlechtění koní v ČR, na kterém se schází nejen odborníci chovu koní, ale i milovníci koní z řad veřejnosti. Účast na letošním ročníku byla bohatá. Nejen aktuální situace v chovu koní v ČR byla prezentována. Díky hostům ze zahraničí se účastníci...

  Autor: Jana Fatenova Chov koní Přečteno: 313x

 • Jan Pedersen: dnešní svět pohledem prezidenta WBFSH

  19. 11. 2019 06:00 − Zveřejněn před 17 dny

  Jan Pedersen Jak se změnil chov koní v posledních deseti letech a co si o tom myslí jedna z autorit? Jana Pedersona vyzpovídal Chris Hector, přečtěte si dialog dvou vysoce erudovaných lidí v problematice chovu sportovních koní.

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Přečteno: 712x

 • Český rozhlas V Kladrubech nad Labem na Pardubicku se nachází jeden z nejstarších hřebčínů na světě, s chovem koní starokladrubského plemene. Je to nejstarší české plemeno, vyšlechtěné k ceremoniálním účelům. Kmenové stádo běloušů se stalo národní kulturní památkou a letos v létě byl hřebčín zapsán na seznam památek světového dědictví UNESCO.

  Autor: Tereza Brázdová Chov koní Přečteno: 160x

 • Ve dnech 29. října až 3. listopadu 2019 zde bylo prezentováno osm starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem Faszination Pferd je jedním z nejnavštěvovanějších německých koňských veletrhů. Ve dnech 29. října až 3. listopadu 2019 zde bylo prezentováno osm starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem. V sobotní a páteční večerní TOP GALA show vystoupili starokladrubští koně hned třikrát.

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 248x

 • iDNES.cz Jezdecká stáj v Březně na Chomutovsku se může chlubit nejkrásnějším fríským hřebcem. Čtyřletý Wickey van Dupaumolen získal prestižní chovatelský titul Ster a navíc byl vyhlášen Šampionem všech hřebců roku 2019.

  Autor: Miroslava Strnadová Chov koní Přečteno: 252x

 • Seminář Aktuální problémy chovu a šlechtění koní v ČR

  12. 11. 2019 10:00 − Zveřejněn před 24 dny

  Seminář Aktuální problémy chovu a šlechtění koní v ČR Velmi kvalitní prezentace související s chovem koní byly předneseny v rámci semináře Aktuální problémy chovu a šlechtění koní v ČR v Brně dne 8. listopadu 2019. Posluchárna v pavilonu G Mendelovy agronomické fakulty byla zcela naplněna nejen hipologickými odborníky, ale i studenty a dalšími příznivci chovu koní.

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 178x

 • Další bělouš ve službách dánské královny

  4. 11. 2019 09:00 − Zveřejněn před 32 dny

  Zástupci královských stájí z Dánska navštívili 24. 10. 2019 hřebčín v Kladrubech nad Labem Zástupci královských stájí z Dánska navštívili 24. října 2019 hřebčín v Kladrubech nad Labem za účelem výběru dalšího starokladrubského bělouše pro ceremoniální službu. Královskému podkonímu, kterým je Niels Randloev, a jeho kolegům královským kočím byli předvedeni dva již předvybraní vhodní kandidáti.

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 264x

 • Stáj na okraji křemešnických lesů hlásí dvanáct nových hříbat

  1. 11. 2019 10:00 − Zveřejněn před 35 dny

  Deník.cz O jezdecký sport a chov koní byl i v končícím roce opět vyšší zájem. Zaznamenal to i Zdeněk Hrnčíř, který má v Proseči pod Křemešníkem zavedenou a stále se rozvíjející jezdeckou stáj Farma Hrnčíř.

  Autor: Jiří Jíra Chov koní Přečteno: 329x

 • iDNES.cz Do konce ledna musí z Kladrub do Paříže, sídla UNESCO, odejít zpráva, jak hřebčín dopracoval připomínky Výboru Světového kulturního dědictví UNESCO. Ten sice hřebčín na Seznam Světového kulturního dědictví zapsal, ovšem s podmínkou, že dokončí některé náležitosti.

  Autor: Stanislava Králová Chov koní Přečteno: 184x

1 2 3 79

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: