Chov koní a etologie

 • Letošní nabídka plnokrevné krve pro teplokrevný chov

  21. 02. 2018 06:00 − Zveřejněn dnes

  Veles S novým katalogem plemeníků PK ČT pro rok 2018 jsme se dozvěděli i skvělou novinku. Nabízeni jsou rovnou čtyři plemeníci A 1/1, z toho dva jsou prověřeni přímo na nejvyšší úrovni ve sportu. A k dispozici jsou i hřebci s vysokým podílem plnokrevné krve... Letos je nabídka plnokrevných hřebců pro teplokrevný chov více než zajímavá!

  Autor: Eva Holubcová Plemeníci Počet přečtení: 44

 • Don Juan de Hus Stejně jako každý rok vydala německá jezdecká federace aktuální odhady plemenných hodnot, které mají sloužit jako pomůcka chovatelům pro výběr vhodného plemenného hřebce. Již druhým rokem jsou OPH rozděleny na hodnocení mladých koní a sportu, tedy u každého hřebce jsou hodnoceny úspěchy jeho mladých potomků a zvlášť úspěchy jeho potomků ve sportu.

  Autor: Martina Cerhová Plemeníci 2 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 952

 • Living Colors (Line Islands x Look Honey) - roční (foto Š. Votavová) Anglický plnokrevník. Symbol rychlosti, energie, bojovného srdce a úžasné chovatelské práce Angličanů. Ušlechtilé plemeno, kde jediným kritériem pro chov je rychlost. Formule 1 mezi koňmi. Rakety. Explodující dynamity...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Chov koní Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1346

 • Svaz irského coba v České republice upozorňuje všechny majitele klisen o odebrání licence hřebci IC Angelo von Grafschafter Tinkerhof z důvodu zfalšování certifikátu výsledku testu PSSM1 tohoto hřebce.

  Autor: EQCH redakce Chov koní Počet přečtení: 587

 • Výživáři a koně venku

  5. 02. 2018 06:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Žlabové (často se dnes používá i výraz kyblíčkové krmení) - Každý z nás, kdo máme celoročně venku koně nejrůznějších plemen, musel již stoprocentně řešit otázku, jak vyrovnat krmnou kondici stáda. Iveta se nejen na toto téma zeptala výživářů, kteří ochotně odpověděli na několik otázek, které by si měl položit každý zodpovědný chovatel koně. Zajímá vás, jaké jsou nejčastější chyby v krmném managementu...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 4764

 • S Ericem Levallois nejen o Diamantovi de Semilly

  23. 01. 2018 07:00 − Zveřejněn před 29 dny

  Diamant de Semilly V Normandii, srdci francouzského chovu koní, se nachází Haras de Beaufour, chovná a sportovní stáj úspěšného parkurového jezdce Erica Levallois. Jeho stáj je také domovem světově proslulého hřebce Diamanta de Semilly odchovaného Julesem Mesnildreym...

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 960

 • iDNES.cz Starostky a starostové pěti nejbližších obcí v pátek v Národním hřebčíně v Kladrubech podepsali souhlas s přihláškou Kladrubské krajiny na Seznam světového kulturního dědictví. Jejich podpisy budou připojeny k již připomínkované přihlášce, kterou zástupce Národního hřebčína osobně odveze přímo na sekretariát UNESCO v Paříži.

  Autor: Stanislava Králová Chov koní Počet přečtení: 582

 • Krmiči III - jak na ně?

  15. 01. 2018 07:00 − Zveřejněn před 37 dny

  Lída Slavíková momentálně kreslí zákazové cedulky pro Josefovské louky, Když jsem se po pohodových dnech svátečních vrátila z poklidu rodiny do vřavy světa, připravena vrhnout se na třetí díl "Krmičů", opravdu by mne ve snu nenapadlo, že první, co na mne vykoukne po zapnutí internetu, bude zpráva o překrmené, uhynulé zvěři ze Zookoutku v Malé Chuchli a o srnci v Kunratickém lese - taktéž překrmen pečivem a bez šance na záchranu. Ve...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně 2 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 6459

 • Známá neznámá welara

  11. 01. 2018 08:00 − Zveřejněn před 41 dny

  KHV welary je odvislá od velšských sekcí, které jsou v plemenitbě použity...tedy bez omezení Vzhledem ke skutečnosti, že v České republice je zájem o velšská plemena stále na vzestupu a každoročně je registrováno i několik desítek jejich polokrevníků, dost možná právě ve vaší stáji bydlí nejen velšský polokrevník, ale i u nás téměř neznámé plemeno welara. Jak je to možné?

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní 5 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 2698

 • Hřebčín Sprehe zve na přehlídku plemenných hřebců

  3. 01. 2018 20:00 − Zveřejněn před 49 dny

  Gestüt Sprehe Ze zájezdu na přehlídku plemenných hřebců Hřebčína Sprehe se stala krásná každoroční tradice, která pokračuje i v roce 2018. I letos zve Hřebčín Sprehe srdečně všechny chovatele na přehlídku plemeníků, která se uskuteční dne 3. 2. 2018 od 18 hodin ve Vechtě.

  Autor: Martina Cerhová Plemeníci Počet přečtení: 830

1 2 3 95

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: