Chov koní a etologie

 • Ve víru koňských emocí

  31. 03. 2020 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Vyhazování ve volnosti je projev čisté radosti Radost, náklonnost, smutek, hněv, žárlivost – ponořte se s námi do oceánu koňských emocí. Co o nich víme, na to jsme se zeptali různých odborníků - od vědce přes fotografa divokých zvířat po trenérku kaskadérských koní.

  Autor: Natalie Steinmann Etologie koní Přečteno: 600x

 • Hřebci A 1/1 v teplokrevném chovu: Chardonney Tcheque

  25. 03. 2020 06:00 − Zveřejněn před 10 dny

  Chardonney Tcheque Plnokrevný Chardonney Tcheque byl nově zařazen do teplokrevné plemenitby a působí v hřebčinci Tlumačov, tak si hřebce podrobně představíme.

  Autor: Eva Holubcová Plemeníci Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 637x

 • Budujeme: uvaziště (a etiketa na něm)

  23. 03. 2020 06:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Po ruce bychom na uvazišti měli mít nářadí na odklízení trusu a kontejner nebo kolečko Uvaziště je ve většině stájí nepostradatelné. Někteří jezdci se sice obejdou bez uvázání koně při sedlání a jiné manipulaci, jelikož úvaz nahradí výchovou zvířete ke spolehlivému odložení, ale převážná část majitelů a provozovatelů stájí uvaziště chce, poskytuje a využívá. Toto místo proto musí být funkční a bezpečné.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Přečteno: 842x

 • Dva starokladrubští bělouši prodáni do Švédska

  19. 03. 2020 14:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Dva starokladrubští bělouši byli prodáni do Švédska V rámci již dlouhodobé spolupráce Národního hřebčína Kladruby nad Labem s Asociací švédské královské jízdní gardy byli v letošním roce prodáni této organizaci dva starokladrubští bělouši.

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 243x

 • Jaké bylo setkání chovatelů a přátel koní PRE

  18. 03. 2020 15:00 − Zveřejněn před 17 dny

  Plemeno PRE bylo předvedeno v rozmanitých disciplínách...drezurní ukázka Ani déšť, ani vítr a dokonce ani sníh nezabrání koním Pura Raza Espaňola zazářit v celé své kráse. Tak by se dalo popsat sobotní Setkání chovatelů a přátel koní PRE pořádanou na Jítravském Dvorci, ráji španělských koní v Lužických horách.

  Autor: Lucie Pešková Chov koní Přečteno: 414x

 • Pracovní povrch a jeho vliv na zranění koně

  17. 03. 2020 07:00 − Zveřejněn před 18 dny

  Povrch je velmi důležitým faktorem pro zdraví vašeho partnera Zatímco sportovci to dobře vědí, rekreační jezdci stále podceňují vliv povrchu na zdraví pohybového aparátu koně. Výsledkem jsou dvě věci – kůň není schopen podat výkon, který od něj člověk očekává (byť i „jen“ pravidelný a uvolněný pohyb), dále dříve či později dochází ke zranění a opotřebení pohybového aparátu. Dr. Hilary Clayton ve své...

  Autor: Hilary Clayton Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 655x

 • S výživovou poradkyní nejen o granulích a müsli

  16. 03. 2020 07:00 − Zveřejněn před 19 dny

  Granule se nejčastěji vyrábí třemi způsoby. Granulací, extruzí a peletováním Problematika výživy se neustále posouvá a mění. Koně už se dávno nekrmí jen ovsem a senem, ale díky zvyšujícím se požadavkům a novým poznatkům se přidávají další suroviny a komponenty. Ve velkém obsahu informací ohledně krmení koní a správnému sestavení krmné dávky pro konkrétní zvíře se ne vždy dobře orientujeme, a tak se zdá být nejjednodušší...

  Autor: Gabriela Rotová, Lucie Hájková Ustájení a péče o koně Přečteno: 1057x

 • Plnokrevní plemeníci ve sportovním chovu 2020

  11. 03. 2020 09:00 − Zveřejněn před 24 dny

  Egerton I v dnešním světě stále potřebuje chov sportovních koní plnokrevné zušlechťovatele, kteří přináší i nezbytný drive k práci. Pro letošní rok je nabídka pestrá, od někdejšího šampión-dvouletka, po derby-vítěze až po plnokrevníky, kteří na dráze nevynikli, ale zato sportovali, a to více než úspěšně.

  Autor: Eva Holubcová Plemeníci Přečteno: 1077x

 • Nově licentovaní plemeníci budou přínosem pro český chov

  10. 03. 2020 11:00 − Zveřejněn před 25 dny

  Sterngold (Sternwächter x Belsy) Před několika týdny proběhla v Zemském hřebčinci v Písku licentace dvou nových plemenných hřebců, kteří mají potenciál pomoci posunout dál český chov haflingů. Jedná se v obou případech o hřebce importované z Rakouska a zároveň o koně u nás chybějící linie St, která v současnosti patří ve světovém chovu ke špičce.

  Autor: Tisková informace, Veronika Jenikovská Chov koní Přečteno: 243x

 • Český rozhlas S Východočeskými výlety jsme zamířili do slatiňanského hřebčína, který je součástí Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Slatiňany jsou už po desítky let spojené se starokladrubskými vraníky. A černé bude i první hříbě letošního roku.

  Autor: Tereza Brázdová Chov koní Přečteno: 193x

1 2 3 116

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: