Chov koní a etologie

 • NH Kladruby navštívili noví zástupci Asociace švédské královské jízdní gardy Budoucí spolupráce Národního hřebčína Kladruby nad Labem a Asociace švédské královské jízdní gardy bude nově spočívat na paní Leně Linn a panu Marcusi Lundholmovi, kteří zavítali do národního hřebčína dne 15. března 2019, doprovodem na první cestě do České republiky jim byl pan Bo Slättsjö a pan Karel Babor.

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 43x

 • Trakéni vrací úder II.

  22. 03. 2019 06:00 − Zveřejněn dnes

  Nurmi a White Girl TSF V navazujícím překladu článku vydaného roku 2005 v časopise Horse Magazine pokračujeme v analýze znovuobnovení zájmu o trakénského teplokrevníka. Změna se odehrála v 90. letech, kdy pomalu ale jistě rostl počet koní, kteří úspěšně prezentovali plemeno v drezúře a ve všestrannosti, a špatná pověst trakéna se pomalu měnila...

  Autor: The Horse Magazine Chov koní Přečteno: 227x

 • Kanka Arabians – úspěšný chov show linií arabského plnokrevníka

  19. 03. 2019 06:00 − Zveřejněn před 3 dny

  KA Nagini Josephus (Abha Qatar x Najiibs Naomi) Také vás okouzlují ušlechtilá orientální plemena? Co takto plnokrevní arabi? Štičí profily, ladné klenutí krku, příslovečná jemnost srsti a žíní, lidem neobvykle vstřícná povaha s jiskrou, která dokáže zažehnout vášeň i naprostého laika. Říká se, že v pohybu je nádherný i průměrný arab. A ti top že vás doslova připraví o dech...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Chov koní Přečteno: 509x

 • Dokončena obnova historické pilířové stodoly v Selmicích

  14. 03. 2019 09:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Pilířová stodola Františkov Národní hřebčín Kladruby nad Labem věnuje velkou pozornost zachování hodnot zdejší krajiny, jejíž součástí jsou i památkově chráněné objekty.

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 220x

 • Poklady Britských ostrovů - highland pony

  8. 03. 2019 06:00 − Zveřejněn před 14 dny

  Typický představitel plemene Domovem dalšího z plejády původních britských plemen koní a pony, plemene highland pony, je oblast Skotska a jemu přilehlých ostrovů. Highland pony je s historií a kulturou této části britských ostrovů natolik provázán, že se pro zdejší obyvatele stal snad i významnějším symbolem, než jakým je jim jejich slavná "skotská sukně".

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní 2 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 570x

 • NH Kladruby Dne 6. března 2019 uplyne 440 let od chvíle, kdy císař Rudolf II., velký znalec a milovník koní, vydal dekret, kterým udělil kladrubskému hřebčínu statut císařského dvorního hřebčína.

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 170x

 • Aby koně nehlodali... ovocné stromy

  6. 03. 2019 07:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Třešně i višně některé koně lákají... Zpestřit koním program dne, poskytnout jim lahodnou zábavu, prospěšnou zubům i zažívání, je sen většiny majitelů, kteří drží koně na menších či fádnějších prostorách. Jednou z možností je na výběhy předložit větve na okus. V minulém díle jsme se podrobněji podívali na důvody a odpovědi na otázku „proč okusovat větve?“, dnes se podíváme na...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 801x

 • Odmítnutí novorozených hříbat matkami

  5. 03. 2019 06:00 − Zveřejněn před 17 dny

  Z praxe jasně vyplývá, že některé matky jsou lepší, než jiné V živočišné říši je zabití mláděte vlastního druhu označováno jako infanticida. Infanticidu lze pozorovat napříč spektrem živočišných druhů a to bez ohledu na úroveň jejich nervové soustavy. Tento biologický jev můžeme zaznamenat jak u mikroskopických vířníků (Rotifera, Rotatoria), tak i u velkých savců. A koně v této souvislosti nejsou výjimkou.

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní 1 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 765x

 • II. předvýběr hřebců do plemenitby PK ČT 2019

  4. 03. 2019 20:00 − Zveřejněn před 18 dny

  Firestone Ve dnech 23.-24. 2. 2019 se v ESC Olomouc konal II. předvýběr hřebců do plemenitby PK českého teplokrevníka a zároveň výběr starších hřebců do PK ČT. A přihlášená kolekce hřebců byla skutečně početná: 14 mladých hřebců a 9 starších hřebců.

  Autor: Martina Cerhová Plemeníci Přečteno: 276x

 • iROZHLAS Na pastvinách v Lindavě na Českolipsku se procházejí staří dostihoví koně a užívají si tam pomyslný důchod. Stará se tam o ně zakladatelka spolku Druhá Šance Ester Rišková se svým přítelem. Chce jim poskytnout plnohodnotný nový domov a místo, kde by mohli dožít.

  Autor: Lucie Fürstová Ustájení a péče o koně Přečteno: 304x

1 2 3 105

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: