CHLADNOKREVNÍCI 2012 právě vychází...

29. 11. 2011 14:00, Aktualizováno 30. 11. 2011 11:24

Obrázky: 10

Autor: Helena Görnerová Foto: Helena Görnerová Rubrika: Práce s koňmi Počet přečtení: 11556 Počet komentářů: 3 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 1 krát

Právě dnes jsme předali do tisku krásný, nový, velký kalendář, na který jste se mnozí dotazovali již od července. Poslušně hlásím - už se dá objednat! :o) A pozor, letos vám ukáže hned 6 hřebců, zařazených v genových zdrojích, přímo při jejich práci v lese...

Poslední v sobotu...

Petr Vančura a hřebec 947 Byron, českomoravský belgický kůň, genový zdroj.No ano, je to tak. Už to ani nebudu rozvádět, zkrátka slib z minule mi samozřejmě nevyšel. Takže poslední snímek se fotil v sobotu, před 3 dny, 770 m.n.m. nad Orlickým Záhořím. Na pár dní sem zavítal pan Vančura s desetiletým hřebcem ČMB 947 Byronem, a tak se nedalo nejet. Focení v nastávajícím sněžení v hustém smrkovém porostu bylo impozantní, stativ nemaje, balancovala jsem ve srázu, plném namrzlého listí a držela v rukách časy ve výši dvacetiny... Dalšími detaily z vzniku kalendáře vás nebudu plošně unavovat, leda byste měli vyloženě zájem :o)

Co je letos pro celou mou dokumentaristickou práci důležité a za co bych chtěla poděkovat veřejně, je, že v době, která prodeji takto úzce profilovaného kalendáře zrovna nepřeje, si opět vybrala kalendář jako svůj prezentační Asociace svazů chovatelů koní ČR. Nejen tedy, že navýšením nákladu umožnila vůbec na ofsetový tisk s tímto projektem jít, ale distribucí kalendáře po svých chovatelských partnerech v zahraničí mi pomáhá šířit informaci o práci v lese u nás zase o kus dál. Když takové věci děláte po celé Evropě deset let sami, jste zatraceně rádi za "parťáka". Takže děkuji.

Jaromír Kopáček a hřebec 1435 Markon, českomoravský belgický kůň, genový zdroj.A děkuji také časopisu Lesnická práce a společnosti Alltech - i oni si zvolili naše kalendářové chladnokrevníky za své. Ať vám kalendář dělá dobré jméno!

Nu - a po sobotním návratu z hor následoval ještě nedělní odjezd v 5 hodin ráno na úplně jinou fotografickou "misi" do Prahy, noční návrat domů na východ, pondělní vstávání ve 3 a příprava snímků a pak hurá za mým šikovným dvorním grafikem Milanem Hrubým. Nevím, co ho to chytlo, ale na letošní rok vymyslel úžasný, reprezentativnější design, doufám, že vás bude bavit stejně, jako mě.

Pak už jen dnešní předání do tiskárny, kde jsme doladili poslední detaily - a po víkendu můžeme rozesílat.

Aneta Pinková a valach Simír, norický kůň - odchovanec hřebčína Jeníkov, odkoupený z lesa pro rekreační využití.Jak kalendář vypadá, si můžete prohlédnout v přiložených náhledech.

Kalendář si můžete objednat v mém obchodě -> ZDE

 

Koho letos v kalendáři uvidíte?

Tomáš Hubl a hřebec 1584 Amazon, českomoravský belgický kůň, genový zdroj.
Petr Vančura a hřebec 947 Byron, českomoravský belgický kůň, genový zdroj.
Robert Bambuch a hřebec 1589 Baramis, slezský norický kůň, genový zdroj.
Jaromír Kopáček a hřebec 1435 Markon, českomoravský belgický kůň, genový zdroj.
Jiří Polák a hřebec 2980 Nick, slezský norický kůň, genový zdroj.
Ladislav Konvalinka a hřebec 993 Midas, českomoravský belgický kůň, genový zdroj.
Aneta Pinková a valach Simír, norický kůň - odchovanec hřebčína Jeníkov, odkoupený z lesa pro rekreační využití.
Vladimír Hajtmar, slezští noričtí koně Lucius Salazar a Rigo.
Michal Pink a valach Flint, odkoupený z lesa pro rekreační využití.

Tomáš Hubl a hřebec 1584 Amazon, českomoravský belgický kůň, genový zdroj.

Tomáš Hubl a hřebec 1584 Amazon, českomoravský belgický kůň, genový zdroj.

Robert Bambuch a hřebec 1589 Baramis, slezský norický kůň, genový zdroj.

Robert Bambuch a hřebec 1589 Baramis, slezský norický kůň, genový zdroj.

Ráda bych ještě na tomto místě připomněla knihu „IMPRESE - Chladnokrevní koně", kterou vydala v roce 2010 paní Jirina Kotzur, nakladatelství KoKo Produktionsservice s.r.o. Ona byla prvním člověkem, který uvěřil v možnost uplatnit na trhu výhradně fotografickou publikaci o chladnokrevných koních - a vydala ji. A to tak, jak především je třeba tyto koně prezentovat, při jejich každodenní práci. Kdybych ji tady nezmínila, nebyla by historie mé cesty úplná. Také děkuji.


Pes: Tak vidíte, zase to šlo, udělat kalendář za týden.

Kočka: Ale fakt bych si to příště.. (a jistě nejen já) radši střihla na dýl. Uvidíme :o)


Chladnokrevníci 2012 - titulní stranaChladnokrevníci 2012

Koně pro životní prostředí ve fotografiích Heleny Görnerové

Rozměry: 46,5 x 33 cm, lakovaná křída 200 gr.

Obsah: 13 plnobarevných listů, 13 snímků chladnokrevníků v kalamitních i běžných těžbách a v hospodářství. Doprovodný text k snímkům obsahuje jména kočích a koní, plemena. Zadní plnobarevný karton obsahuje kontakty na "účinkující", je bez přesahu, kalendář visí na kroužkové vazbě se závěsem.

Cena: 250 Kč + poštovné

 


Máte-li zájem si přečíst podrobněji o vzniku a historii kalendáře, doporučuji vaší pozornosti také starší články, přilinkované níže.

Připojené obrázky

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. JiS

  Historie kalendáře

  23:23 - 29. 11. 2011

  pokud mne pamět neklame, sahá do roku 2004 v Pěčíně, kdy jsme rok po přistěhování Hely z Prahy s naší novou sousedkou začali "bušit" do osvěty beganů nejdřív prostřednictvím diskuzí tuto a pak u Helen a u nás vznikaly nové a smělé projekty, třeba i alfa verze kalendáře, který mělo zpracovat tuším Color Studio a pak jedno nakladatelství v Ostravě, ale ještě nebyl ta pravá doba. Těch deset let OSAMĚLOSTI v propagaci v Evropě - to považuji za vtipný přehmat a odpouštím jej. (Je přeci 2011?)
  Tento kalendář je skutečně krásný a jsem ráda, že v něm nacházím jedny ze svých prvních průkopníků žáků z kurzů - Anetu (tehdy Walterovou) a Michala Pinka. Je vidět, že to hnutí o třech lidech (Josef, má prudivá maličkost a Helena) má ovoce a já ve vší úctě a s pokorou děkuji Heleně za to, že mne naučila pracovat s počítačem, vlastně jsem u ní absolvovala rekvalifikáč :-) a mohu tím být pro begany prospěšná a Helen oplátkou na Hradčanech získala to, čím teď přispívá v tuto chvíli. Děkuji osudu. Jo a- Hela není v Evropě za Čechy sama, ale je dobře, že prezentuje fotoaparátem a jiní zase svými begany a třeba opratěmi ...... a tak dojdeme ke společnému cíli. Kalendář 2012.
  JIndřiška Svobodová

 • 2. HelenaG

  historie..

  08:38 - 30. 11. 2011

  Reaguje na 1.

  Nikdy jsem nezapomněla říct, že "to" všechno začalo u vás, nikdy jsem nebyla neštědrá časově ani finančně vůči vaší rodině a koním - naopak. Ale některé věci byly prostě jinak, než "shovívavě" píšeš a řada lidí, kteří si budou tvá slova tady navždy číst, to vědí. Ano, na Hradčanech to začalo a já tu informaci měla i do své knihy připravenou, než jste to hrdě odmítli a křičeli na mě, že škodím chladnokrevným koním. Tímto pro mě u vás skončilo. Zapomínáš totiž, že nejen vy jste byli ti, kdo mě bral do lesa, to je hrozně nefér vůči ostatním kočím.

  V článku mluvím o své fotografické cestě, která rozesílá nejen kalendář (vzniklý daleko později), nejen knihu, ale především (neb v daleko hojnější míře) fotografie a informace o českých koních a "lesolidech" do celého světa. Nemám potřebu to troubit do světa, mě doopravdy stačí, že to vědí ti, kteří na snímcích jsou a že na mou práci mají odezvu i hmotnou (ať už pozornost mainstreamových médií, nebo nové následovatele).. A o to mi jde.

  Ať se tvé rodině i koním daří i nadále. Ať je to dnes jakkoliv, ta společná část cesty měla smysl a já za ní děkuji. Helena

  PS: Lucii už bylo deset a první snímky jsou z její první zimy. Kdo by to řekl..

 • 3. Syberia

  Kalendář

  17:46 - 30. 11. 2011

  Kalendář pro příští rok se Vám velmi povedl. Design je opravdu luxusní. Už mám objednáno, zaplaceno a těším se, jak budu pod stromečkem překvapená, protože vůbec netuším, že jej dostanu :D.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: