Čeští jezdci předvedli výtečné výkony při Amadeus Horse Indoors v Salcburku

14. 12. 2017 09:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: David Horváth, Petr Videnka Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 1213 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Skvělé výkony předváděli čeští reprezentanti na prestižních závodech Amadeus Horse Indoors 2017 v Salcburku. Mezi řadou výtečných výsledků se vyjímá v parkurovém skákání druhé místo Aleše Opatrného v zahajovací soutěži CSI4*, triumf juniorky Anny Lani Novak při CSIJ a ve voltiži vítězství mladé závodnice Terezy Czyžové v CVI2*CH.

Opatrný vstoupil s Idariem van het Netehof do rakouského klání druhým místem v soutěži s překážkami 145 centimetrů, když po bezchybném výkonu byl jen o 24 setin pomalejší než vítězný Němec Lars Nieberg.

Nejlepší český parkurový jezdec v sobotní soutěži CSI4* s výškou překážek 155 cm postoupil s VDL Fakirem po bezchybné jízdě do rozeskakování, v němž s osmi trestnými body obsadil osmé místo.

Grand Prix s překážkami ve výši 160 cm dokončil Opatrný na VDL Fakirovi se čtyřmi trestnými body. Ještě o jeden víc si připsala Alena Gasperl v sedle Coupe Daenemarka.

Česká hymna zněla salcburskou arénou při soutěžích voltiže a to zásluhou třináctileté Terezy Czyžové, která triumfovala v soutěži CVI2*CH. „Konkurence byla veliká, takže jsem si před závodem říkala, že když budu na bedně, bude to úspěch,“ líčí Czyžová.

Závodnice z Hodslavic soupeřila především s Němkou Lisou-Marií Gerritzenovou. „V povinné sestavě byla lepší, já jsem to musela dotáhnout volnou sestavou. S tou jsem byla spokojená,“ popisuje Czyžová, jež si ve freestylu počínala suverénně a jako jediná se nakonec v celkovém hodnocení dostala přes známku sedm.

Czyžová si letos připsala řadu výtečných umístění, stala se i mistryní republiky v kategorii A juniorek. „Mistrovství republiky je pro mě asi větší závod, ale i vítězství v Salcburku beru jako jeden ze svých největších úspěchů,“ říká česká reprezentantka a už hledí k následujícímu roku, v němž bude mít vysoké cíle: „V příští sezoně bude mistrovství Evropy, kde bych chtěla získat medaili. Na to se teď budu pilně připravovat.

V Mozartově rodišti se při Amadeus Horse Indoors dařilo i dalším českým jezdcům. Při závodu kategorie CSI2* se bezchybný Roman Ducháč s Quietimem dostal až do rozeskakování, v něm zajel nejrychlejší čas, jenže čtyři trestné body ho připravily o vítězství a odsunuly na druhou pozici.

Juniorka Anna Lani Novak s klisnou Lolla suverénně ovládla soutěž 120 centimetrů vysokou při CSIJ, český úspěch podtrhla druhým místem Sofie Najmanová s Pass Away, která si stříbro odnesla tentokrát s Lexusem i ve vyšší juniorské soutěži s překážkami 130 cm.

A do třetice druhé místo obsadila Najmanová v soutěži s překážkami 125 cm znovu s Pass Away, Novak a Lolla přidaly bronz v soutěži na čas. Najmanová si vyzkoušela i juniorskou Grand Prix (překážky 140 cm), a byť se s Lexusem do rozeskakování nekvalifikovala, brala solidní osmé místo.

Česká republika měla zástupce i v pony soutěžích. Viktor Skutecký s poníkem Don Piro v soutěži CSNP na parkuru 110 cm zajel nejrychlejší čas, ovšem jedna chyba ho zařadila na třetí místo.

www.cjf.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: