Český ošetřovatel obvinil švýcarského olympijského jezdce z týrání koní

29. 03. 2017 10:00

Obrázky: 1

Autor: Michaela Burdová Rubrika: Ze zahraničí Počet přečtení: 2191 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Švýcarským tiskem hýbe v posledních dnech kauza údajného zbičování 15leté klisny Castlefield Eclipse švýcarského top jezdce Paula Estermanna.

Ten je nyní vyšetřován v kauze týrání koní. Případ vynesl na světlo český ošetřovatel Zdeněk Dušek, který ve stájích Estermanna pracoval, a údajně ukázal policii fotografie klisny, která měla na břiše krvavé rány po biči.

Dušek začal pracovat v Estermannových stájích v říjnu roku 2014. S jezdcem měl od začátku dobrý vztah, brzy však zjistil i druhou Estermannovu tvář.

 V podstatě měl dobré srdce, ale když změnil náladu, nerespektoval ani zvířata ani lidi, řekl o něm Dušek. Když po půl roce zjistil, jak bije Eclipse, personál mu řekl, že si Estermann vylévá špatnou náladu na koních. Seděl v sedle a klisnu bičoval. Stalo se to v dubnu 2016. Dušek řekl, že slyšel ty ráno po dobu několika minut. Tehdy zranění klisny způsobená bičem vyfotil.

Celá kauza má ještě jednu stránku - před několika týdny Zdeněk Dušek odcizil Estermannovi několik tisíc franků a zmizel za hranice. Pak se však vrátil a byl vyšetřován policií, které ukázal fotografii zbičované klisny - vzhledem k tomu, že se jedná u týrání zvířat o trestný čin, rozeběhlo se vyšetřování i tímto směrem. Peníze mezitím Dušek Estermannovi vrátil. Svého činu lituje, ale prohlásil, že obě záležitosti spolu vůbec nesouvisí.

Mezitím byl údajně zbit další kůň, Lord Pepsi. Paul Estermann se zatím k celé záležitosti rozhodl veřejně nevyjadřovat a zatím do skončení vyšetřování platí presumpce neviny.

Zdroj: Kavallo - Droht Springreiter Estermann ein neuer Fall?

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: