Český chov boduje na nejvyšší scéně ve všestrannosti

2. 06. 2012 13:00

Obrázky: 1

Autor: Eva Holubcová Foto: www.sporthorse-data.com Rubrika: Všestrannost Počet přečtení: 3141 Počet komentářů: 1 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Polský Vacat JP z české rodiny Valencia patří ke špičce ve všestrannosti.

Je vždy potěšující se dozvědět, že český chov boduje na nejvyšší scéně. Vacat JP, který reprezentuje Polsko v mezinárodních soutěžích všestrannosti a byl k vidění i loni v Pardubicích v CIC*** soutěži, je totiž z české matky. Jedná se o příslušníka jedné z nejstarších a nejlepších plnokrevných rodin v ČR a to rodiny Valencie.

Vacat JPJeho matka Vala byla exportována do Polska, kde byla využita v chovu polského angloaraba. Ze spojení s Veritasem vzešel Vacat JP, který loni byl hodnocen jako 330. nejlepší kůň ve všestrannosti dle žebříčku WBFSH. Aktivně sportuje, letos už byl třetí v CNC** a na mezinárodní úrovni startuje v CIC***. Loni byl třetí v Pardubicích, viz video a fotka.

V onom žebříčku je až na 506. místě český odchovanec a další až na 1199. pozici a dále. Dlužno dodat, že matka Vala ještě dala s hřebcem Askar (olympijský kůň z Atlanty) dalšího vynikajícího militaristu a to Villaret, kterého jsme před lety mohli vidět v Humpolci v soutěži CIC*. Jejich polobratr Val se účastnil soutěží až stupně CNC** a Vasco sportoval ve vytrvalosti. Jejich polosestra Volta byla zařazena do chovu.

Koneckonců i zde dcery Valy, matky Valagie, dosáhly T výkonnosti ve všestrannosti a to: Vadama a Valde-Mari, dále je Vala bábou vynikajících steeplerů Valldemoso či Varcas.

V dnešní době, kdy vinou masivních importů a dumpingových cen za koně jsou české rodiny plnokrevníka vytlačovány na pozadí zájmu, je možné dosti levně přijít ke kvalitní klisně a využít ji ve sportovním chovu. Inspiraci máme hned vedle, nejen v Polsku, ale i v Německu.

Připojené obrázky

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

  • 1. leprechaunek

    Velké poděkování...

    13:00 - 03. 06. 2012

    Takové informace se laikům těžko nacházejí, ale moc dobře čtou. Díky Evi, za to, že je přinášíš... :)

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: