Česká republika má na světové výstavě haflingů deset zástupců

4. 06. 2015 09:00

Obrázky: 10

Autor: Veronika Jenikovská Foto: Šárka Votavová, archiv Rubrika: Výstavy a show Počet přečtení: 3875 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Právě dnes začíná v rakouském Ebbsu světová výstava, na niž se vždy jednou za pět let sjede několik stovek haflingů z celé Evropy i ze zámoří. Česká republika měla na této akci poprvé zastoupení v roce 2010, kdy bylo několik mladých klisen vypraveno z Vrchovan a Obroku a z výstavy se vrátily s velmi dobrým hodnocením. V letošním roce se skupinka účastníků rozšířila na deset koní (čímž ČR naplnila limit) a přibyly také dvě nové stáje, které vysílají své čtyřnohé zástupce.

V celkem šesti předvadištích se v Ebbsu představí za Českou republiku devět klisen a jeden hřebec. Tím bude už sedmnáctiletý plemeník Avalon, který mnoho let působil právě ve zdejším hřebčinci a světové výstavy se účastnil již v roce 2005, kdy se dokonce stal vítězem třídy, a v roce 2010. Nyní jsou jeho majiteli manželé Studničkovi z Vrchovan, kteří společně s Avalonem do Ebbsu přihlásili také tříletou klisnu Bahar (po tyrolském otci Stilton). Ta je čerstvě zapsaná do plemenné knihy s výborným výsledkem 7,9 bodů a její výrazné exteriérové kvality potvrzuje i zisk titulu šampionky mladých na loňské výstavě ve Vrchovanech.

Campbella

Ze sousední stáje v Obroku vysílají manželé Sixtovi dokonce tři klisny. Nejstarší z nich - Campbella - je dcerou výše zmíněného Avalona a bude soutěžit ve třídě sedmiletých klisen. Campbella je všem, kteří se o chov haflingů v ČR zajímají, také určitě dobře známá - v loňském roce se stala šampionkou mladých klisen v Lysé nad Labem a v posledních dvou letech také získala titul šampionky na výstavě ve Vrchovanech. Další dvě želízka v ohni bude mít rodina Sixtových v podobě dvouleté klisny Ameliny (po hřebci Stainz) a roční klisničky Seija (dcera plemeníka Anselazio) - obě jsou importované z Rakouska.

AndromedaTři klisny poveze do Ebbsu shodně také IMOBA, a. s. (Farma Čapí hnízdo), která do bojů nominovala pětiletou Andromedu (po hřebci Abendstern), která byla zakoupena za rekordní sumu na aukci v Ebbsu a v českém chovu je zapsána v akceleračním programu. Dalším zástupcem této stáje bude o rok mladší Daylight (po Sevruga), která je rovněž příslušnicí akceleračního programu. Obě tyto klisny se v roce 2013 staly šampionkami na výstavě v Kuchařovicích. Trojici uzavírá teprve dvouletá Dior, která byla odchována v České republice (otcem je ale rakouský hřebec Walzertraum), a titul šampion mladých získala v Kuchařovicích v loňském roce.

MonetaZbylá dvě místa jsou obsazena klisnami českého chovu, a to ze stáje Evy Ševelové v Loděnicích. Tříletá Moneta je dcerou hřebce Nibelunga, narodila se u chovatele Miroslava Kašpara a uplynulý víkend se stala celkovou vítězkou výstavy v Kuchařovicích. Dvouletá Gája po otci Andiamo, která je desátou do reprezentační party, je pak přímo z chovu Evy Ševelové.

Za krátkým předvedením koní v aréně hřebčince v Ebbsu se skrývá nepředstavitelné množství práce. Velmi si tedy vážíme účasti všech chovatelů, protože jak příprava, tak samotná účast na výstavě je opravdu obrovsky náročná po časové i finanční stránce. Všem koním i jejich majitelům budeme držet palce a doufáme, že se ve světové konkurenci neztratí!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: