Česká jezdkyně Vištalová si z mezinárodních závodů v Královicích odvezla stříbro

18. 04. 2018 10:00

Obrázky: 3

Autor: Tisková informace Foto: Kateřina Návojová Rubrika: Parajezdectví Počet přečtení: 1091 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Skvělého úspěchu dosáhla česká jezdkyně Anastasja Vištalová. Na mezinárodních závodech v paradrezuře, které hostil areál v Královicích u Prahy, obsadila v silné konkurenci výtečné druhé místo.

Jsem strašně ráda, že se to doma takhle povedlo. Je to skvělý pocit,“ rozplývala se česká paradrezurní jednička. Závody úrovně CPEDI3* v kategorii Grade I vyhrála Italka Sara Morgantiová v sedle koně Ferdinand Di Fonte Abeti s hodnocením 74,106 %, druhá Anastasja Vištalová získala 69,794 %. „Trošku mě mrzí ty dvě desetiny, které mě dělily od 70 procent, ale je to pro mě motivace do budoucna," uvedla účastnice předloňských paralympijských her v Riu de Janeiru, pro niž by vrcholem letošní sezony měly být zářijové Světové jezdecké hry v americkém Tryonu.

Největší hvězdou královického klání byl Rakušan Josef Puch, vítěz paralympiády v Riu. Roli favorita v kategorii Grade II potvrdil výtečným výkonem, za který dostal od rozhodčích 76,633 %. Šlo o vůbec nejvyšší hodnocení, které bylo v Královicích za volné jízdy uděleno.

Mezinárodní paradrezurní závody CPEDIM se konaly v Česku naposledy v roce 2009 v Praze, kategorie CPEDI3* se v tuzemsku jela úplně poprvé. „Mám radost, že se podařilo do Česka přivést takto kvalitní závody s tak výborným obsazením. Viděli jsme po celý víkend opravdu výtečné výkony,“ těšilo prezidentku České jezdecké federace Olgu Plachou, která nejlepší závodníky dekorovala.

www.cjf.cz

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: